Do góry

Wojna na Ukrainie ogranicza dostawy kurczaków z Polski

Koszt kurczaka wzrósł w Wielkiej Brytanii o 20 proc. i ma to związek z inwazją Rosji na Ukrainę. Ta spowodowała bowiem ogromny spadek importu z Polski do Wielkiej Brytanii – – alarmuje Daily Mail.

Ograniczenie importu kurczaków z Polski jest z kolei następstwem mniejszej liczby pracowników w polskich zakładach drobiarskich oraz trzech milionów migrantów w Polsce, którzy uciekli przed wojną i teraz są karmieni polskimi kurczakami, które z kolei nie trafiają do Wielkiej Brytanii – informuje dalej gazeta.

Andrew Selley, dyrektor naczelny hurtowni Bidfood, która zaopatruje firmy cateringowe i gastronomiczne, w wywiadzie dla BBC Radio 4 powiedział: Sporo kurczaków sprzedawanych w Wielkiej Brytanii pochodziło z Polski. Z kolei wielu pracowników zakładów drobiarskich w Polsce pochodziło z Ukrainy, a ci wrócili walczyć do swojego kraju, co zmniejszyło produkcję – tłumaczy Andrew Selley.

„Ponadto Polska ma około dwóch do trzech milionów uchodźców, których musi teraz wyżywić, a do tego wykorzystuje duże ilości własnej produkcji drobiu. Dostępność polskiego drobiu w Wielkiej Brytanii od razu spadła, co spowodowało wzrost cen – czytamy na stronach Daily Mail”.

Komentarze 1

Judasz
2 926
Judasz 2 926
#116.04.2022, 08:16

Artykuł jest tendencyjny.