Do góry

Wykład po polsku na uniwersytecie w Inverness

W środę 23 lipca w University of the Highlands and Islands (UHI) Millennium Institute w Inverness będzie miał miejsce wykład w języku polskim pod tytułem: “Pamięć i zapomnienie w kontekście szkockich i irlandzkich migracji”. Seminarium poprowadzi dr David Worthington.

Nie tylko twierdzenia na temat szkockiej i irlandzkiej kultury emigracyjnej bardzo rzadko odnoszą się do terenów Europy, ale co ma miejsce także w przypadku Anglików, funkcjonuje silny współczesny stereotyp psychologicznej wyspiarskiej natury.

Często podpierany jest on przez odwołania do stwierdzeń takich jak te Benjamina Disraeliego z roku 1860, że „Anglia przerosła kontynent europejski” czy też do legendarnego już nagłówka prasowego z czasów nam bliższych „Mgła nad Kanałem – kontynent odcięty”.

„Chciałbym rozpatrzyć, czy w przyszłości moglibyśmy rozumieć historyczne doświadczenia szkockich i irlandzkich emigrantów w sposób, który łączy zarówno tych, którzy żyli na terenach europejskich we wcześniejszym okresie, jak i tych łączonych z czasami późniejszymi, a zatem z terenami Imperium Brytyjskiego” – stwierdza dr David Worthington.

Wykład jest otwarty dla wszystkich oraz wolny od opłat. Aby zarezerwować miejsce, uzyskać więcej informacji lub zapytać o możliwość uczestniczenia za pomocą połączenia wideo, można skontaktować się z Paul Ellison’em pod numerem: 01463 279344 lub mailowo na adres: [email protected].

Gdzie?

UHI Executive Office, Ness Walk,
Inverness

Kiedy?

Środa 23 lipiec; godzina: 19.00 - 20.00

Tego samego dnia dr David Worthington poprowadzi wykład na temat zmiany trendów migracyjnych w odniesieniu do historii. Wiecej informacji na temat wykładów przeczytasz na stronie University of the Highlands and Islands

Komentarze