Do góry

Wystawa polskich architektów w Londynie

W dniach od 28 do 30 września w Barbican Centre w Londynie odbędzie się wystawa Polish Architects Exhibition London’09, której towarzyszyć będzie konferencja "The Futurological Congress". Wydarzenie organizowane przez Zjednoczenie Polskie w Wielkiej Brytanii ma na celu zaprezentowanie architektów z Polski lub mających polskie korzenie a pracujących w Wielkiej Brytanii.

"Polish Architects Exhibition The Futurological Congress" wystawi prace około trzydziestu projektantów. Poza modelami, makietami, filmami, fotografiami i rysunkami, które zostaną zaprezentowane, organizatorzy przewidzieli liczne seminaria, wykłady, konferencje i bankiety, które swoją obecnością uświetnią takie sławy jak Daniel Libeskind (autor projektu na kanwie Ground Zero w Nowym Jorku) czy Francis "Frank" Duffy (słynący z elastycznych rozwiązań biurowych).

Wydarzenie to ma na celu ukazanie przekroju prac polskich architektow na Wyspach. Mowa o architekturze przestrzennej, urbanistycznej i architekturze wnętrz. Najwcześniejsze prace, które w Barbican Centre będzie można oglądać pochodzą z 1943 roku.

Agnieszka Makarewicz, pomysłodawca i organizator wystawy, również architekt, mówi o ogromnym nakładzie pracy: "Kiedy po raz pierwszy pomyślałam, że chciałabym, by taka wystawa powstała, nie przypuszczałam, że ten zamysł wyrośnie na tak gigantyczny projekt. Jestem podekscytowana organizacją wystawy, tym jak wiele osób jest nią zainteresowanych. Podobnie jak wiele możemy dzięki temu zrobić, promując polskich architektów na obczyźnie. Sądzę, że to, iż nasza wystawa ma własną stronę internetową, iż angażuje się w nią tak wiele osób, udział w niej potwierdziło tak wielu szacownych gości naprawdę ukazuje, jak szalenie ciekawym wydarzeniem kulturowym ona będzie.”

Honorowy patronat nad wystawą objęły już Ambasada Polska w Londynie, Senat RP, London Design Festival oraz RIBA. Wystawa Polskich Architektów została również włączona w prestiżowy program wydarzeń kulturalnych Polska Year! oraz partneruje jej Cumulus, organizacja zrzeszająca instytucje architektoniczne z całego świata.

Więcej informacji pod adresem: www.PolishArchitectsExhibition.com

Komentarze