Do góry

Złote medale Polaków na Mistrzostwach w Glasgow

Trwają Mistrzostwa Europy 2018, rozgrywane w Glasgow i Berlinie. Do tej pory polscy zawodnicy sięgnęli na nich po złoto dwukrotnie. W niedzielę Wojciech Pszczolarski zdobył złoty medal w wyścigu punktowym w kolarstwie torowym. Z kolei w sobotę czwórka polskich wioślarek wywalczyła złoto w wyścigu na 2,000 m.

Polki, w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann szybko objęły prowadzenie. Drugie na mecie Ukrainki straciły 2,94 s. Nie był to pierwszy medal dla Polski tego dnia; wcześniej Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska w czwórce bez sterniczki zajęły trzecie miejsce w wyścigu na 2,000m. Później tego samego dnia brąz wywalczyła również czwórka męska.

W przypadku Pszczolarskiego od początku wyścigu Polak jechał konsekwentnie. Widać było, że czuje się tego dnia mocny, a tor w Glasgow mu pasuje. To drugi złoty medal Mistrzostw Europy w karierze torowca. Pierwszy wywalczył w Grenchen w 2015 r.

Mistrzostwa Europy 2018 odbywają się w Glasgow i w Berlinie. W sumie na przestrzeni 11 dni ma się odbyć 118 konkurencji medalowych. Polacy w sumie zajmują obecnie 10 miejsce w klasyfikacji generalnej, z dwoma złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi medalami. Więcej informacji można znależć na stronie www.glasgow2018.com