Do góry

Zmiany w zasiłkach – nowe umowy bezrobotnego

Od 14 października bezrobotni są bardziej zobowiązywani do aktywnego poszukiwania pracy. Muszą teraz podpisywać umowę, precyzyjnie określającą ich obowiązki. Bezrobotni mają ponadto opracowywać ze swoim trenerem indywidualny plan poszukiwania pracy.

Zmiany te są częścią reformy systemu pomocy społecznej i wprowadzenia świadczenia pod nazwą Universal Credit, które ma zastąpić kilka istniejących zasiłków, w tym zasiłek dla bezrobotnych (Jobseeker’s Allowance) i scalić je w jedno świadczenie. Nowe zasady współpracy między bezrobotnym a urzędem pracy były testowane od kwietnia 2013 w Manchesterze. Teraz zaś stopniowo wchodzą w życie w pozostałych urzędach na terenie UK.

Od 14 października nowe kontrakty bezrobotnego – Claimant Commitment obowiązują już w placówkach Jobcentre Plus w angielskim Rugby i szkockim Inverness. Miesięcznie mają być wprowadzane w 100 nowych centrach, a zatem ten skomplikowany proces, biorąc pod uwagę, że w UK jest około 700 urzędów pracy, powinien zakończyć się na wiosnę przyszłego roku.

Zmiana ma wymóc na bezrobotnych większe zaangażowanie w poszukiwanie pracy. Aby dostawać zasiłek, trzeba będzie teraz udowodnić, że faktycznie intensywnie poszukiwało się zatrudnienia.

mik, Twój sukces w UK

Komentarze 1

system60
794
system60 794
#119.10.2013, 18:49

Najlepsze jest ostatnie zdanie ,mam pytanie ,jak bylo obecnie .?