Do góry

Zniszczone nagrobki polskich żołnierzy w Blockley. Winny wiatr

Zdjęcia zniszczonych nagrobków, wśród których znajdowały się i te należące do polskich żołnierzy, opublikowała w poniedziałek 11 marca na Twitterze polonijna organizacja British Poles. Wpis informował, że „sprawcy (zniszczenia) nie są znani”. Mylnie podawał również, że do dewastacji nagrobków doszło na cmentarzu w Evesham, Worcesterhsire, a nie jak się później okazało w Blockley w Gloucestershire.

Informacje sprostowała w rozmowie z PAP Maria Kwiecień z grupy „Evesham – Mocni w Panu” opiekującej się cmentarzem w Blockley, która pierwsza informowała o zniszczeniach. Maria Kwiecień potwierdziła, że zdjęcia przekazane przez okolicznych mieszkańców wskazują, że uszkodzenia zostały spowodowane przez spadające podczas wichury drzewa, a nie wskutek wandalizmu.

Ktoś podchwycił informację o zniszczeniach i dodał od siebie fałszywe informacje o tym, że to byli jacyś wandale. My tak nie mówiliśmy i napisaliśmy wręcz, że prosimy o nieoskarżanie nikogo, bo nie mamy potwierdzenia, czy to było spowodowane przez kogoś czy naturę

– tłumaczyła.

Grupa z Evesham planuje 17 marca wspólnie udać się do Blockley na sprzątanie grobów. Wolontariusze proszeni są o pojawienie się rano o godz. 9.45 pod kościołem w Evesham lub bezpośrednio na cmentarzu w Blockley.

Komentarze 1

grisza44
97
#115.03.2018, 06:44

Po zdjeciach to raczej niema watpliwosci ze to natura.