Do góry

Mali Polacy o szkole, Polsce i emigracji

Przebywając poza granicami kraju rodzice niejednokrotnie zastanawiają się nad nauczaniem swoich dzieci języka ojczystego. Jaki sposób wybrać? Czy warto uczyć dzieci dodatkowego języka? Jak poradzi sobie ono z nauką?

Fundacja Edukacji Polonijnej, która koordynuje działania projektu Polskich Szkół Internetowych Libratus sprawdziła, jak to wygląda z perspektywy dzieci. Co myślą dzieci o szkole, Polsce i emigracji? O zdanie zostali zapytani mali Polacy mieszkający poza granicami kraju. Odpowiedzi na te pytania czekają w poniższym filmiku:

To rodzice są odpowiedzialni za to, na jakie tory edukacyjne naprowadzą swoje dzieci. Najważniejsze jest jednak dawanie możliwości dziecku na rozwój. Umiejętności jakie nabędziemy w dzieciństwie, w przyszłości będą procentować. A język jest jednym z najpiękniejszych prezentów, jakie rodzice mogą przekazać dzieciom.

Bezpłatną możliwość nauki dla polskich dzieci, w wieku od 5–15 lat oferuje projekt edukacyjny Polskie Szkoły Internetowe Libratus. Zajęcia w ramach projektu odbywają się o dowolnej porze dnia. To rodzic w oparciu o Internetową Platformę Edukacyjną pełni rolę nauczyciela. Uczeń ma dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych materiałów dydaktycznych – scenariuszy lekcji, gier, zabaw i filmów – które zostały przygotowane przez polskich pedagogów.

Najmłodsi dzięki Polskim Szkołom Internetowym Libratus uczą się przedmiotów obowiązujących w polskiej szkole, mają też stały kontakt z nauczycielami. Swoją wiedzę dziecko może doskonalić na cotygodniowych zajęciach on-line – webinariach.

Uczniowie otrzymują legitymację szkolną, a po zdanym egzaminie końcoworocznym, także świadectwo i promocję do następnej klasy. Jeśli rodzina zdecyduje się na powrót do kraju, uczeń może bez problemu kontynuować naukę w ramach polskiego systemu oświaty.

Szczegóły na temat rekrutacji na nowy rok szkolny można znaleźć na stronie poświęconej zapisom. Liczba miejsc na naukę w projekcie jest ograniczona.

Czy Twoje dziecko jest gotowe do podjęcia nauki języka polskiego? Sprawdź to w teście proponowanym przez Libratus.

Komentarze