Serwisy tematyczne
Strona głównaEdukacjaWiadomości › Polska szkoła sobotnia w Edynburgu! Zapisy!
Polska szkoła sobotnia w Edynburgu! Zapisy!

bp 19:55, 20.04.2009

Polska sobotnia SZKOŁA BEZ GRANIC jest inicjatywą adresowaną do polskiej społeczności mieszkającej w Edynburgu i okolicach.

Nasze propozycje to:

  • Nauczanie języka polskiego oraz historii i geografii Polski organizowane dla polskich dzieci. (Dzięki członkostwu w Federacji Polskich Szkół Sobotnich w Szkocji i Irlandii Północnej szkoła będzie wydawać dzieciom świadectwa uzupełniające, akceptowane przez szkoły w Polsce.)
  • Wspomaganie dzieci polskich uczących się w miejscowych szkołach oraz organizowanie kursów języka angielskiego dla ich rodziców. (Inicjatywa ta spotkała się z akceptacją władz szkół szkockich, z którymi chcemy zacieśniać współpracę.)
  • Przygotowywanie polskich dzieci do ewentualnego powrotu do Polski i polskiej szkoły poprzez zajęcia z przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i społecznych niwelujące różnice programowe.
  • Przygotowywanie do egzaminów Standard Grade i Higher Grade z języka polskiego jako obcego. (Egzamin końcowy z języka obcego jest w tutejszym systemie edukacji obowiązkowy).
  • Kursy przygotowujące do matury w Polsce dla osób, które chciałyby studiować w Szkocji, a nie mają odpowiednich uprawnień.

www.szkolabezgranic.co.uk
Tel. 0752 634 94 94
szkolabezgranic [at] gmail [dot] com

Wasze komentarze
Alexandra Pienkowska
6
Alexandra Pienkowska
#1 | 29.04.09, 15:55

Bravo Bravo,a tak by the way to,czym jest ta w/w Federacja Polskich Szkol Sobotnich w Szkocji i Irlandii Polnocnej?
Nigdzie nie ma zadnych informacji na ten temat,czym ow FEDERACJA jest?Kto jest zalozycielem,jakas strona www,kiedy powstala itd.by moc sie wiecej dowiedziec...

Marek Jureczek
1
Marek Jureczek
#2 | 29.04.09, 18:24

Witam, faktycznie trudno znalezc jakiekolwiek informacje na temat Federacji w internecie. Aczkolwiek skadinad wiem, ze mialo miejce spotkanie tej organizacji 26 marca 2009 w Glasgow z udzialem przedstawiciela Ministerstwa Oswiaty Pana Ministra Stanowskiego, przedstawicieli zrzeszonych szkol oraz Pani Anny Dzieciolowskiej - Konsul RP w Edynburgu. Tyle mi sie udalo ustalic, jezeli ktos jest bardzo zaintersowany to moze wskazany bylby kontakt z Konsulatem w Edynburgu. Tyle moge pomoc. I czy nie mogloby byc jakiejs notki w internecie. POzdrawiam.

dorann74
14228
339
dorann74
#3 | 30.04.09, 08:45

a w Abe?

tomek0
307
tomek0
#5 | 13.05.09, 10:24

Kursy przygotowujące do matury w Polsce dla osób, które chciałyby studiować w Szkocji, a nie mają odpowiednich uprawnień.

pojebalo? kto w pelni sprawny umyslowo mieszkajacy w szkocji (majacy status rezydenta) bedzie wracal do polski na mature po to zeby w szkocji isc na studia? liczycie rozumiem na ludzi ktorzy nie potrafia kombinowac? powodzenia

Ostatnio na forach o tematyce Edukacja
Polecane grupy użytkowników
© 2016 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact