Do góry

Rak: jak żyć po chorobie?

Ponad jedna trzecia z nas zapadnie na jakąś postać raka. Wielu osobom ta diagnoza kojarzy się z wyrokiem. A jednak nie musi nim być, gdyż wraz z rozwojem medycyny wzrasta liczba dostępnych terapii. Warto zadbać, by rozpoznanie choroby nie zrujnowało nam życia.

W oczekiwaniu na diagnozę

Dokładne rozpoznania raka przez lekarza może potrwać kilka tygodni lub miesięcy, a w leczeniu nowotworów każdy dzień jest na wagę złota. Zgodnie z wytycznymi NICE, Narodowego Instytutu Zdrowia i Opieki Excellence, jeśli twój lekarz rodzinny podejrzewa u ciebie raka, na wizytę u specjalisty nie powinieneś czekać dłużej niż dwa tygodnie: http://www.nice.org.uk/guidance.

W przypadkach, gdy nowotwór został potwierdzony, nie należy czekać dłużej niż 31 dni od podjęcia decyzji o leczeniu a jego rozpoczęciem.

Dodatkowe środki finansowe to dodatkowe zabezpieczenie 4 na 5 pacjentów po rozpoznaniu raka cierpiało nie tylko z powodu choroby, ale także z powodu zmniejszonych środków finansowych i wyższych kosztów życia spowodowanych diagnozą.

Zadajmy sobie zasadnicze pytanie: czy po chorobie krytycznej, jaką jest rak, możemy żyć i pracować w taki sam sposób, jak przed jej zaistnieniem? Czy choroba nie spowoduje luk w budżecie, czy nie wykluczy nas w jakimś stopniu z aktywności zawodowej, przy jednoczesnym wzroście potrzebnych środków finansowych na leki i rehabilitację? Koszty przeznaczone na leczenie są ogromne. Liczy się je w tysiącach funtów. Państwo może pokryć tylko część z nich. Skąd wobec tego uzyskać pieniądze, gdy nie posiadamy wystarczających oszczędności? Rozwiązaniem jest zapewnienie sobie zabezpieczenia od chorób krytycznych-poważnych.

Jak żyć po chorobie – jak działa Ubezpieczenie od chorób krytycznych-poważnych.

Państwowa opieka zdrowotna nie pokryje wszystkich kosztów leczenia i utrzymania. Polisa ma na celu wypełnienie tej luki. W przypadku zdiagnozowania u osoby objętej powyższą polisą raka, choroby serca, czy innej choroby krytycznej ze spisu, ubezpieczyciel wypłaca osobie nią dotkniętej równowartość sumy ubezpieczenia, czyli równowartość sumy ubezpieczenia jaka została ujęta w polisie. Ubezpieczony może tę sumę przeznaczyć na dowolny cel: leki, rehabilitację, spłatę zaległych płatności. Wszystko zależy od woli i sytuacji. Większe fundusze, to większa szansa przeżycia i pokonania choroby.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Każda sytuacja życiowa jest inna, dlatego polisę należy dopasować indywidualnie do potrzeb konkretnych osób. Odpowiednią wartość polisy, zakres chorób zawartych w spisie i czas trwania zabezpieczenia pomoże nam dobrać doświadczony doradca, na podstawie dostarczonych mu przez nas informacji. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej! >>

Wypłacalność z polis

Polisa od chorób krytycznych-poważnych jest jak parasol. Cieszymy się, że go posiadamy, gdy zaczyna padać. Podobnie w przypadku poważnych chorób: nie czekajmy, aż zachorujemy, a myślmy i planujmy naprzód. Jeżeli nie powrócimy do zdrowia, środki z polisy pomogą naszej rodzinie. Jeśli skorzystamy z pomocy przeszkolonego doradcy, który dobierze nam polisę obejmującą szeroką listę chorób krytycznych, możemy zyskać pewność, że wypłata środków nastąpi w chwili, kiedy najbardziej będziemy tego potrzebować.

Komentarze 2

tygan
1
tygan 1
#125.04.2016, 12:23

Przechodzę raka żołądka, przyjmuje chemioterapię, jadam głównie Nutramil, ale nie załamuję się :) lubię jego waniliowy smak i łatwość przygotowania, saszetka,woda i mam jedzonko. Nie poddaje się, wiem że wygram, przecież jestem silny, każdy musi mieć takie podejście!

phueta
1
phueta 1
#226.04.2016, 19:03

I tak trzymaj a wygrasz, najważniejsza jest mobilizacja i cel, wiemy to z doświadczenia. Mineło 10 lat