Do góry

27. Finał WOŚP w Londynie

Gdzie?

Londyn

Kiedy?

12-13.01.2019


Szab 27. Finału WOŚP w Londynie został zarejestrowany przy Polskiej Szkole na Wembley im. Janusza Korczaka.

Dzień pierwszy

12 stycznia ‐ koncert (godz. 16:30-23:00)

Scala, 275 Pentonville Rd, London N1 9NL

Wstęp 16+ (osoby niepełnoletnie, tylko pod opieką osoby dorosłej). Konieczne jest zabranie ważnego dowodu tożsamości

Gwiazdy wieczoru:

Raz Dwa Trzy ‐ uchodzą za jeden z najciekawszych i najlepszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grają zarówno na dużych festiwalach rockowych, jak i akustycznie w małych salach teatralnych, a ich koncerty wszędzie przyjmowane są równie entuzjastycznie. Zespół Raz Dwa Trzy nie jest łatwy do zaszufladkowania. Jedyne co można o nim z całą pewnością powiedzieć to to, że jest wyjątkowy! Maja bogata dyskografie a W swoim dorobku artystycznym mają również płyty ze znakomitą interpretacją piosenek Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej.

Voo Voo ‐ to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Każda z płyt Voo Voo stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice.

Tomek Lipiński ‐ Polski muzyk rockowy (wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt, Brygada Kryzys, i Fotoness. Współpracował m.in. z Izraelem, nagrywał również solowo (album „Nie pytaj mnie” z 1994 i „To, czego pragniesz” z 2015). Wokalista, gitarzysta, jest autorem lub współautor m.in. takich przebojów jak „Centrala”, „To co czujesz, to co wiesz”, “Nie wierzę politykom”,”Runął już ostatni mur”, „Jeszcze będzie przepięknie”, “Nie pytaj mnie”.

Dana Immanuel & the Stolen Band ‐ to zespół grających banjo, strzępiących gitar, piłujących skrzypiec, rytmicznych kroków, sączącego się whisky oraz żeńskiego ataku na zmysły. Od 2014 roku ta londyńska “lady band” zachwyca tłumy o różnorodnym charakterze obejmujące sceny bluesowe, rockowe, amerykańskie, indyjskie, folklorystyczne i wiejskie dzięki ich energicznym występom na żywo oraz całkowicie unikatowej muzyki.

Metasoma ‐ to londyński zespół, który w unikalny sposób łączy w swoim brzmieniu szeroko pojętą muzykę rockową oraz heavy metalową. Metasome charakteryzują ciężkie gitarowe riffy współbrzmiące z niskimi dźwiękami generowanymi przez gitarę basowa oraz precyzyjnym ‚groove’ na bębnach. Na uwagę zasługuje również melodyjny wokal, który intensywnie przedziera się przez dźwięki instrumentów.

Gabinet Looster ‐ to siedmioosobowy zespół grający muzykę z pogranicza punka, reggae, ska, rocka i bluesa, dobrze znany londynskiej publicznosci. Gabinet to przede wszystkim szalona grupa przyjaciół, która (tworząc w Anglii w języku polskim) znalazła sobie fanów nie tylko wśród Polaków. To szczera radość dzielenia się muzyką, która nie zna granic.

The Charts ‐ Zespół The Charts powstał z inicjatywy klawiszowca Krzysztofa i gitarzysty Artura. The Charts szybko podbił serca swoich fanów i w stosunkowo krótkim czasie pozyskał dość sporą grupę nowych wielbicieli. W repertuarze The Charts można znaleźć najpopularniejsze standardy oraz hity z polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej zarówno te starsze, jak również te najnowsze, które możemy usłyszeć w radiu czy telewizji. Koncertują na licznych imprezach takich jak wesela, zabawy, bale karnawałowe, Andrzejki, Bale Sylwestrowe czy koncerty charity, na terytorium całego UK.

Koncert poprowadzą: Krzysztof Skiba ‐ Satyryk, felietonista, showmen, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. Makumba, Dres, Świat według Kiepskich, Berlin Zachodni). Od 30 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 2 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad trzech tysiącach koncertów.

Drugą prowadzącą będzie Nika Boon ‐ kompozytorka, wokalistka i prezenterka. Jurorka w nowym programie muzycznym „All Together Now, Śpiewajmy Razem” w Polsacie. Do grona muzyków współpracujących z Niką Boon należą John Baggott (Massive Attack, Portishead, Robert Plant), Ian Matthews (Kasabian) oraz Carey Willetts (Athlete). Nika Boon wywodzi się ze sceny alternative rock/grunge.

Program wieczoru: 17.10 The Charts 17.50 Metasoma 18.30 Gabinet Looster 19.20 Tomek Lipiński 20.00 Światełko do nieba 20.10 Dana Immanuel & The Stolen Band 20.55 Raz Dwa Trzy 22.05 Voo Voo

Dzień drugi

13 stycznia – 27. Finał WOŚP dla dzieci ‐ Afryka dzika czyli Simba w Londynie

Ruislip Rd, Greenford UB6 9QN

Event odbędzie się w godz. 12:00-16:00

W programie:

‐ Warsztaty muzyczne i plastyczne ‐ Pierwsza pomoc ‐ Dzikie maski ‐ Egzotyczne chmurki ‐ Kolorowe totemy ‐ Kreatywna biżuteria oraz wiele, wiele więcej!

Afryka dzika‐Simba w Londynie czyli najgorętszy (najcieplejszy) dzień w środku zimy. A to dzięki dobroci, radości i afrykańskim klimatom, które zagoszczą 13 stycznia w Greenford Hall. Sala zamieni się w afrykańska dżunglę. Pmprezę rozkołysze Simba‐Michał Kusztal rozkołysze nasze bioderka, a wolontariusze wprowadzą dzieci w świat egzotycznych wrażeń za pomocą warsztatów: będziemy tworzyć maski, biżuterię, będziemy robić hałas za pomocą grzechotek i bębnów, nasze paluszki wyczarują piękne afrykańskie krajobrazy oraz zwierzątka origami będzie balonowe i cukrowe szaleństwo. Przeniesiemy się nie tylko do Afryki. Dzięki kraszewskiprojects i grom planszowym śmiało wkroczymy w świat fantazji.

Gościnnie zagra zespół Melina, licytacje, wygibasy! Na scenie pojawi się Ania Rusiecka, która pomoże nam się rozśpiewać, dziewczyny z Zumbą pomogą nam się roztańczyć a A4Kidz wprowadzi nas w bańkowo‐baśniowy klimat.

Aukcje : 1. 2 Fiaty 126p ufundowane przez TransferGO 2. Parasol Jana Pawła II 3. Loty szybowcem 4. Cykl treningów z Ewą Chodakowską – podwójna VIP wejściówka na event 30 marca 2019 5. Piłka z podpisem Zbigniewa Bońka oraz koszulka z podpisami kadry 6. Koszulka Roberta Kubicy 7. Plakat Elektrycznych Gitar z autografami 8. Koszulka z autografami jurorów „All together now” 9. Płyta Elektrycznych Gitar 10. Książka Kuby Sienkiewicza „Jestem zdrowy” z autografem 11. Książka Kuby Sienkiewicza „Poradnik dla osób z chorobą Parkinsona” z autografem 12. Obraz Ani Łagodzińskiej „Bez Focha” 13. Kosmetyki od Organic Life 14. Damska motocyklowa kurtka skórzana 15. Zestaw od firmy Olimp – suplementy i odzywki 16. Pakiet 10H nauki jazdy ob Blue L

Komentarze