Do góry

28. Finał WOŚP w Londynie

Gdzie?

Londyn

Kiedy?

11-12.01.2020


28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie potrwa dwa dni.

Program:

11 stycznia, godz. 15:00-19:00

Ruislip Road, Greenford, UB6 9QN Londyn

Event dla dzieci – „Merida Waleczna - w Świecie Wikingów i Słowian”. W programie mnóstwo fantastycznych atrakcji, ciekawych gości i niezwykłych występów na scenie.

12 stycznia, 16:00-22:30

275 Pentonville Road, N1 9NL Londyn

Koncert finałowy

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Enej. Ponadto wystąpią: Gabinet Looster, Siaki, LABA, Emiliyah and the MightyZ All Stars

Wyspa Dj-ów: DJ Nosfer, DJ Lilliana Ska, DJ Karo, DJ BRANO, DJ China


ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie. Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy. Za przełomowy moment w historii zespołu uznaje się 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w Polsacie. ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce.

GABINET LOOSTER to siedmiosobowa szalona grupa przyjaciół grająca muzykę z pogranicza punk, reggae, ska, rocka i bluesa. Tworząc w Anglii w języku polskim Gabinet znalazł sobie fanów nie tylko wśród Polaków. Ich twórczość i to, że grają z WOŚP to wyraz szczerej i bezgranicznej radości dzielenia się muzyką.

EMILIYAH AND THE MIGHTYZ ALL STAR to jeden z najbardziej obiecujących i oryginalnych zespołów reggae na scenie brytyjskiej i światowej. Band MightyZ All Stars został pierwotnie utworzony przez Stuarta „MightyZ” Inglis w 2007 roku. W 2012 roku Stuart poznał Emiliyah, kiedy zauważył „Complete”, jej pierwszą piosenkę reggae. Po owocnym spotkaniu Emiliyah dołączyła do zespołu i od tego czasu zagrali razem ponad 200 koncertów, od prywatnych wydarzeń po duże koncerty.

LABA - to mieszanka wybuchowa o rocka, blues’a, funky, reggae i pop. Formację tworzą: wokalista i gitarzysta Jakub Łabanowski, basista Marek Funkas, klawiszowiec Łukasz Mikusiewicz i perkusista Damian Patyra. Polacy rozpoczęli swoją wspólną muzyczną przygodę w Londynie.

SIAKI to zbiór wolnych elektronów wirujących po wspólnej muzycznej orbicie. Pomimo różnych inspiracji i smaków znajdują wspólny mianownik w obszarze szeroko rozumianej „alternatywy”. Utwory jakie zespół wykonuje są składową ostrych gitarowych riffów, mocno osadzonych rytmów, okraszonych melodiami oraz elektroniką. Pełni smaku dodaje im charakterystyczny wokal, który niczym rasowy narrator snuje prawdziwe życiowe opowieści.

MAZURY to znana na całym świecie polska grupa pieśni i tańca. Jest to jedna z największych i najdłużej działających polskich grup tanecznych w Wielkiej Brytanii. Założona w 1949 roku, ma ponad 120 członków w trzech grupach. Przez lata wykonywali polskie krajowe i regionalne piosenki i tańce dla widzów w Wielkiej Brytanii i Europie. Ich kolorowe i piękne kostiumy, energiczne i żywiołowe tańce przywołują ducha Polski.

Komentarze