Do góry

Aga Derlak Trio na festiwalu w Edynburgu

Gdzie?

Edynburg

Kiedy?

23.07.2017


Aga Derlak Trio, jedna z najbardziej elektryzujących młodych formacji jazzowych, wystąpi w stolicy Szkocji w ramach Edinburgh Jazz & Blues Festival. Koncert odbędzie się 23 lipca w Rose Theatre i jest jedynym polskim akcentem na tegorocznej edycji festiwalu. Będzie to również debiutancki koncert katowickiej grupy na Wyspach Brytyjskich.

Gdzie: Rose Theatre, 204 Rose St, Edinburgh EH2 4AZ

Kiedy: 23.07 (niedziela) o 15:00

Bilety: £10.50 dostępne na www.hubtickets.co.uk/derlak

O zespole

Po niezwykle ciepłym przyjęciu nagrodzonej Fryderykiem płyty „First Thought”, trio promuje wydany w kwietniu tego roku album „Healing” (Hevhetia).

W skład instrumentalnego tria wchodzą: pianistka Aga Derlak, kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista Szymon Madej. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W najbliższym czasie zespół wystąpi także na festiwalach w Grecji i Serbii.

Koncert organizowany jest w ramach kolejnej edycji projektu Jazz Po Polsku. Dotychczas w Edynburgu zagrali Jazzpospolita w 2015 roku, i Michał Milczarek Trio rok później. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Konsulatem Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Edynburgu.

Komentarze