Do góry

„Dar Młodzieży” zacumuje w Londynie

Gdzie?

Londyn

Kiedy?

17-20.03.2019


Podczas swojego pobytu w Londynie statek będzie miejscem licznych spotkań, w tym m.in. dla touroperatorów, dziennikarzy turystycznych, Polonii i kombatantów, a załoga statku odwiedzi takie miejsca jak Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) i University of Greenwich.

Dar Młodzieży. Fot. Wikimedia Commons

Londyn jest ostatnim przystankiem „Daru Młodzieży” na trasie „Rejsu Niepodległości” zorganizowanego w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i promocji Polski za granicą. Podczas trwającej 10 miesięcy podróży „Dar Młodzieży” zawinął do największych portów świata, w tym do Kopenhagi, Bordeaux, Dakaru, Kapsztadu, Dżakarty, Singapuru, Osaki i Los Angeles. W wyprawie wzięło udział blisko 1000 adeptów sztuki żeglarskiej. Dar Młodzieży zakończy swój rejs 28 marca w Gdyni.

Statek będzie otwarty dla zwiedzających w następujących terminach:

  • w niedzielę, 17 marca w godz. 13.00-18.00

  • w poniedziałek, 18 marca w godz. 14.00-17.00

  • we wtorek, 19 marca w godz. 16.00-18.00

Zapewniony będzie transport na statek (łódki kursować będą co ok. 20 minut z przystanku tramwajów wodnych przy King William Walk, East Greenwich, Londyn SE10 9HT).

Z okazji przypłynięcia „Daru Młodzieży”, do Londynu przyleci minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej RP Marek Gróbarczyk. 18 marca w De Vere Devonport House otworzy seminarium biznesowe „Polskie porty bramą do Europy Środkowo-Wschodniej w dobie Brexitu”

Komentarze