Do góry

Film „Boże Ciało” w kinach Wielkiej Brytanii i Irlandii

Gdzie?

Wielka Brytania i Irlandia

Kiedy?

od 18.10.2019


Film Jana Komasy, twórcy m.in. „Sali Samobójców” i „Miasta 44”, to oparta na faktach historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w zakładzie poprawczym przechodzi duchową przemianę i marzy o tym, aby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu trafia do małego miasteczka, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalnym proboszczem, podając się za księdza. Pod nieobecność proboszcza, Daniel wykorzystuje sytuację i zaczyna pełnić posługę kapłańską.

W główną rolę wcielił się Bartosz Bielenia. Młody aktor szerszej publiczności może być znany z takich produkcji jak: „Kler”, „1983” czy „Na granicy”. Wpływowy magazyn filmowy Cineuropa napisał o występie Bieleni w „Bożym ciele”, że jego „charyzma na ekranie jest oszałamiająca”, a The Hollywood Reporter docenił go za „wybitną rolę”.

Poza Bielenią na ekranie zobaczymy między innymi Łukasza Simlata („Pakt”, „Kamerdyner”, „Pani z Przedszkola”), Tomasza Ziętka („Cicha noc”), Aleksandrę Konieczną („Ostatnia Rodzina”), Elizę Rycembel („Carte Blanche”) i Leszka Lichotę („Wataha”).

Bartosz Bielenia w filmie „Boże ciało”

„Boże Ciało” zadebiutowało na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę Europa Cinemas oraz Inclusive Award Edipo Re dla filmów, które niosą humanistyczne wartości. Później film został pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Obecnie walczy o Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film trafi do wybranych kin sieci ODEON, Cineworld i Vue w takich miastach jak m.in. Aberdeen, Bradford, Bristol, Dublin, Edynburg, Glasgow, Ipswich, Jersey, Leeds, Londyn, Luton, Northampton, Nottingham, Poole, Sheffield, Swindon, Uxbridge czy Wolverhampton.

Film „Boże Ciało”. Fot. Materiały prasowe

Komentarze