Do góry

III Polski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Aplauz 2019

Gdzie?

Peterborough

Kiedy?

25-27.05.2019


APLAUZ to największy festiwal piosenki dla dzieci poza granicami Polski. Jego celem jest promowanie polskiej kultury i muzyki wśród polskich dzieci i młodzieży, jak również kształtowanie i promowanie wokalnych talentów.

Pierwsze dwie edycje festiwalu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przyjechały na nie dzieci i młodzież z całej Anglii.

Impreza skierowana jest do dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Aby wziąć udział należy nagrać dwie piosenki, z czego jedną w języku polskim oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.aplauzfestiwal.co.uk w zakładce „zgłoszenia”. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 20 kwietnia.

Dla laureatów przewidziane zostały atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Festiwal APLAUZ zaplanowano na 25, 26 i 27 maja. Przez trzy dni dzieci będą śpiewać, szkolić się oraz wezmą udział w gali finałowej.

Pierwszego dnia odbędą się przesłuchania finalistów wyłonionych wcześniej przez Komisję Artystyczną z nadesłanych zgłoszeń.

Kolejny dzień to warsztaty wokalne z Mariuszem Urbaniakiem oraz sekcją instrumentalną po kierownictwem Pawła Harańczyka. Laureaci będą mieli w tym dniu próby przed występami na żywo oraz razem z pozostałymi uczestnikami przygotują piosenkę festiwalową.

Trzeci dzień to Gala Laureatów.

Wszystkie kategorie wiekowe w tym roku są otwarte i zostaną ogłoszone po zakończeniu zbierania zgłoszeń, tzn. 20 kwietnia 2019 roku. Nowością w tym roku będzie kategoria zespołowa, co oznacza, że zgłaszać mogą się również zespoły liczące od 3 do 8 osób. Kategoria zespołów powstanie tylko wtedy, gdy organizatorzy otrzymają minimum 6 zgłoszeń.

Więcej informacji na aplauzfestiwal.co.uk bądź na Facebooku.

Kiedy: 25-27.05.2019

Gdzie: Ormiston Bushfield Academy, Ortongate, Peterborough PE2 5RQ (przesłuchania finałowe)

The Key Theatre, Embankment Rd, Peterborough PE1 1EF (warsztaty wokalne i gala finałowa)

Komentarze