Do góry

Karol Radziszewski: z archiwum QAI/CEE

Gdzie?

Birmingham

Kiedy?

10.11.2017 - 06.01.2018


Galeria Centrala zaprasza na wystawę „QAI/CEE” Karola Radziszewskiego. „QAI/CEE” to przegląd archiwalnych materiałów sztuki „queer” z Europy Środkowej i Wschodniej z Queer Archives Institute (QAI).

Kiedy: 11 listopada – 6 stycznia

Gdzie: Centrala Art Gallery, Unit 4 Minerva Works Birmingham, B5 5RT.

O organizatorach

Galeria Centrala to multifunkcjonalna przestrzeń i przedsiębiorstwo społeczne w Digbeth, artystycznej dzielnicy w Birmingham. Powstała z inicjatywy Polish Expats Association. Program artystyczny placówki skupia się na sztuce wizualnej z Europy Środkowej i Wschodniej oraz pracach międzynarodowych artystów zainspirowanych regionem.

Karol Radziszewski (ur.1980) – twórca filmów, fotografii, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Wydawca i redaktor naczelny magazynu „DIK Fagazine”. Twórca „Queer Archives Institute”. Laureat Paszportu Polityki (2009). Jego prace były pokazywane m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Współczesnym Wrocław, Muzeum Narodowym w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski, Kunsthalle Wien, New Museum w Nowym Jorku, Whitechapel Gallery w Londynie, VideoBrasil w Sao Paulo, Cobra Museum w Amsterdamie oraz na biennale PERFORMA 13 w Nowym Jorku, 7. Göteborg Biennale, 4. Prague Biennale, New York Photo Festival w Nowym Jorku i 15. Biennale Sztuki Mediów WRO.

Komentarze