Do góry

„Le Blanc” w Burkinie. Wieczór autorski z Dominikiem Siedleckim

Gdzie?

Londyn

Kiedy?

12.10.2017


Le Blanc w Burkinie. Dziennik z podróży po Kraju Uczciwych Ludzi” to kolaż spisywanych „na gorąco” wrażeń i klimatycznych zdjęć codziennego życia mieszkańców Burkiny Faso autorstwa Dominika Siedleckiego.

Siedlecki, 33-letni, zafascynowany Afryką Polak mieszkający w Londynie wybrał się w podróż do kraju leżącego z dala od turystycznych szlaków, by poczuć tętno, którym pulsuje afrykański kontynent. Podziwiał krajobrazy – porośnięte sawanną wzgórza i spalone słońcem gliniane meczety – ale przede wszystkim interesowali go ludzie. Zanurzył się w ich powszedniość, tradycję i kulturę. Dzięki otwartości przełamywał międzykulturowe bariery i nieśpiesznie odkrywał świat inny niż ten opisany w turystycznych przewodnikach. Swoje obserwacje notował na telefonie komórkowym. Zebrało się ich tyle, że po kilku latach, razem z fotografiami, postanowił wydać je jako książkę. Publikacja jest dwujęzyczna, można ją czytać zarówno po polsku jak i po angielsku.

„Nagle zdaję sobie sprawę, że to, że nie jestem stąd, jednak ma znaczenie. Chcą mnie przetestować! (…) Ktoś podchodzi: - To nie do wiary, ale tańczysz jak jeden z nas - mówi. Nie wyobrażam sobie większego komplementu. Co za wieczór!” „Wokół wytworzyło się coś w rodzaju zwariowanej ludzkiej karuzeli ze mną w środku, śmiejącym się, gadającym i obserwującym wszystko dookoła. Jednocześnie czułem się absolutnie bezpieczny, jak wśród przyjaciół. I co najważniejsze, nie traktowali mnie jak turysty.”

Spotkanie poprwadzi Magda Grzymkowska, dziennikarka „Tygodnia Polskiego”.

Gdzie: Holy Trinity With All Saints Church, Prince Consort Rd, Kensington, London SW7 2BA

Kiedy: 12.10 (czwartek), godz. 18:40.

Plan wieczoru:

  • 18:40 – otwarcie drzwi
  • 19:00 – powitanie gości i początek spotkania
  • 20:00 – pytania z publiczności
  • 20:15 – składanie autografów

Więcej informacji na Facebooku.

O autorze:

Dominik Siedlecki, absolwent warszawskiej SGH, specjalista od reklamy, od 2007 r. mieszka w Londynie, biegle zna angielski, francuski, rosyjski, hiszpański i portugalski, poznał także podstawy japońskiego; w młodości tancerz, zwycięzca wielu turniejów, osiągnął najwyższą klasę taneczną S oraz uczestniczył w ceremoniach otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich w Londynie, uprawiał też karate, snowboarding, wspinaczkę górską i łucznictwo; od 10 lat fotografuje, był wielokrotnie nagradzany za swoje prace, m.in. w prestiżowym konkursie „Travel Photographer of the Year”; aktywnie uczestniczył wiele lat w organizacji Polish Professionals in London; nie może żyć bez podróży, zwiedził już blisko 70 krajów na 6 kontynentach, jego najnowszą pasją jest astronomia.

Komentarze