Do góry

„Polski” – wystawa

Gdzie?

Edynburg

Kiedy?

22.09.2018 - 23.09.2018


Polish Contemporary Art Organisation serdecznie zaprasza na wystawę podsumowującą kolejny etap programu „Polski”, który odbędzie się podczas tegorocznego festiwalu „Kolonia Artystów”.

„Polski”, podobnie jak ostatnia wystawa Polish Contemporary Art Organisation „Waves”, prezentuje prace polskich artystów tworzących przy użyciu różnych technik i materiałów: fotografii, słowa, malarstwa, instalacji, kolażu, filmu, rzeźby, ceramiki oraz druku. Podczas gdy „Waves” nawiązuje do ciągłego ruchu, odpływu i napływu polskiego talentu na Wyspy Brytyjskie, „Polski” rozszerza tę metaforę, uwzględniając falę migracji polskich rodzin i młodzieży, która rozpoczęła się w 2004 r., kiedy to Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.

Kiedy: 22 - 23 września 2018 r. (sobota, niedziela) 13.00 – 17.00

Gdzie: Abbeyhill Primary School, Abbey Street, Edinburgh EH7 5SJ.

Bilety: Wstęp wolny.

Program wystawy: issuu.com/pcaorg

O programie „Polski”

„Polski” to niepowtarzalna seria projektów prowadzonych przez polskich artystów w Szkole Podstawowej w Abbeyhill, która rozpoczęła się w roku szkolnym 2015/16 warsztatami Dawida Gumuły oraz Moniki Szydłowskiej, a była kontynuowana zajęciami Jolanty Dolewskiej i Anny York w latach 2016/17.

W tegorocznej edycji projektu „Polski” wzięły udział dwie współczesne artystki polskiego pochodzenia mieszkające w Edynburgu: Sylwia Kolasińska i Kristin Mojsiewicz. Poprzez serię zajęć z wielorakich technik, między innymi rysunku, rzeźbiarstwa w glinie i garncarstwa, artystki dostarczyły fantastyczne projekty, których rezultaty będzie można podziwiać podczas festiwalu Kolonii Artystów.

„Polski” jest częścią odbywającego się co roku programu „Artysta w Szkole Podstawowej Abbeyhill” zapoczątkowanego w 2013 roku, który poprzez warsztaty oraz zabawę inspiruje i przybliża piękno sztuki współczesnej dzieciom z klas 1–7.

Komentarze