Do góry

Spotkanie dla Polonii - University of Southampton

Gdzie?

Southampton

Kiedy?

28.01.2019


Eksperci z Uniwersytetu w Southampton od października 2017 do lipca 2018 zbierali dane na temat stosunku lokalnej Polonii wobec Brexitu i standardów życia w mieście. Ich projekt zakładał przyjrzenie się temu jak Polscy obywatele żyli w Southampton w latach 2014 - 2015 oraz jak wygląda ich sytuacja w latach 2016 – 2017, tuż po ogłoszeniu przez Wielką Brytanie wyjścia z Unii.

Zebrane wywiady i dane wskazują, że po referendum wzrosła niepewność co do przyszłego statusu imigracyjnego, poczucie wyobcowania, a nawet prześladowania.

Po prezentacji wyników i wygłoszeniu przemówienia przez prof. Charlotte O’Brien z Uniwersytetu York będzie przestrzeń na omówienie rozwiązań, które można byłoby wdrożyć, aby zmienić sytuację Polonii w Southampton.

Organizatorzy liczą na udział przedstawicieli polskiej społeczności oraz otwartą dyskusję o zmianach jakie można byłoby wprowadzić.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wcześniej zarejestrować się poprzez stronę internetową eventbrite.co.uk. Pierwsze pięć osób, które dokona rejestracji oraz weźmie udział w badaniu - otrzyma bon podarunkowy o wartości £20 do wydania w Amazon.

Kiedy: 28.01.2019, godz. 12:00-16:15

Gdzie: Uniwersytet of Southampton, Highfield Campus, Hartley Suite (within Building 38), Southampton SO171BJ

Komentarze