Do góry

Wystawa Jarosława Soleckigo pt. „Dystopia imitacji”

Gdzie?

Londyn

Kiedy?

27.05.22


„Dystopia imitacji” to wirtualna instalacja stworzona w technice 3D zainspirowana malarstwem Johannesa Vermeeera. Jej autorem jest Jarosław Solecki, polski artysta mieszkający w Anglii, pracujący dla Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie.

Podczas wernisażu, który zostanie zorganizowany w Galerii Sztuki Blue Point w Londynie będzie zaprezentowana dwujęzyczna książka artysty „Dystopia imitacji”, opisująca proces twórczy stojący za jego pracami konceptualnymi i cyfrowymi. W otwierającym wystawę wideoeseju książkę Soleckiego przedstawi jej recenzentka prof. Aleksandra Łukaszewicz.

Zarówno prezentowana praca teoretyczna, jak i wystawa, do której ona nawiązuje, zostały opracowane w ramach programu grantowego Developing Your Creative Practice (DYCP).

Jarosław Solecki to artysta mieszkający w Anglii. Jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz stypendystą grantu Arts Council England. Obecnie jest pracownikiem naukowym Instytutu Kultury Europejskiej Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie (PUNO). Zajmuje się antropologią wizualności i nowymi mediami. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Studiów Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich (BASEES).

Głównym obszarem jego działalności artystycznej są rzeźba, sztuka performatywna w przestrzeni publicznej, sztuka zaangażowana społecznie (wykluczenie społeczne), środowisko wirtualne oraz możliwości łączenia nowych technologii i sztuki z komunikacją wizualną w przestrzeni publicznej.

Kiedy: 27.05.22, godz. 18:00

Gdzie: Galeria Sztuki Blue Point,

Komentarze