Do góry

Wystawa plakatów młodych artystów z Polski

Gdzie?

Glasgow

Kiedy?

25.02.2018 - 11.03.2018


Prace Oli Niepsuj, Jana Bajtlika, Ani Światłowskiej – megagwiazd polskiego plakatu, wystawianych w galeriach sztuki w Nowym Jorku i Sztokholmie, współpracujących m.in. z magazynem New York Times – zawitają do Glasgow na przełomie lutego i marca.

Wśród 25 wystawionych prac znajdą się także plakaty Bartosza Kosowskiego, Tomasza Walenty, Olka Modzelewskiego, Magdaleny Danaj, Stanisława Gajewskiego, Grzegorza Myćki, Marka Brola. Wernisażowi wystawy będzie towarzyszyła muzyka młodych polskich twórców muzyki elektronicznej: Rebeka, Coals, Rysy, Bokka.

Jak mówi organizatorka wystawy, Iga Zwolińska:

Plakat to najlepsza z naszych sztuk eksportowych. Warto się nią pochwalić, nie tylko by odmienić stereotyp polskiego imigranta w Glasgow, ale także pokazać młodym pokoleniom Polonii jak rozwijała się znana na całym świecie Polska Szkoła Plakatu.

Kiedy: 25.02 - 11.03, od 13:00 do 00:00.

Wernisaż: 25.02 (niedziela), godz. 18:00. Na wernisażu będzie można posłuchać muzyki młodych polskich twórców oraz poczęstować się typowo polskimi przekąskami: pierogami, ogórkami kiszonymi, wódką.

Gdzie: The Old Hairdresser’s, Renfield Lane, Glasgow, G2 5AR.

Wstęp darmowy.

Wystawa pod patronatem Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Edynburgu, wspierana finansowo przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

Komentarze