Do góry

Way2Go Counselling for Children and Young People

Kategoria:
Psycholodzy i psychoterapeuci - dla dzieci
Obszar:
Edynburg

Opis

Pracując jako terapeutka psychodynamiczna z dziećmi i młodzieżą, zapewniam im czas i miejsce do mówienia o swoich przeżyciach i emocjach. Dzielenie się problemami i zmartwieniami w bezpiecznej przestrzeni gabinetu terapeutycznego, przy pomocy metod dostosowanych do wieku i potrzeb rozwojowych, pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie i uczy radzenia sobie z trudnymi emocjami w konstruktywny sposób.

Oprócz terapii 1:1, w gabinecie oferuję również poradnictwo psychologiczne dla rodziców/ opiekunów, które zazwyczaj dotyczy:
- pomocy w przezwyciężaniu trudności wychowawczych;
- pomocy w problemach w relacji rodzic-dziecko;
- pomocy w zrozumieniu przyczyn określonych zachowań, ale tez uzyskanie strategii wychowawczych i pomysłów, jak sobie z danym zachowaniem/sytuacją radzić;
- spotkań psychoedukacyjnych i rozmów wspierających dla rodziców.

Częste problemy, w których może pomoc terapia psychodynamiczna to:
*niepokój, lęk (anxiety) *nieradzenie sobie z emocjami *problemy z zachowaniem *uzależnienia *żałoba, strata *zaburzenia żywienia *zaburzenia nastroju *depresja *fobie *niskie poczucie własnej wartości *samookaleczenia *myśli/ próby samobójcze *nadmierna wrażliwość *rozwód/ separacja *problemy w relacjach *izolacja/samotność *ataki paniki *stres *agresja i inne...

W swojej pracy terapeutycznej nie mam jednej, określonej metody, ale jest to zawsze terapia skoncentrowana na kliencie. W zależności od wieku, płci, potrzeb rozwojowych i indywidualnych preferencji używam takich metod, jak: terapia przez zabawę (Play Therapy), terapia piaskiem (Sandtray), terapia przez sztukę (Art Therapy), elementy Psychodramy (Psychodrama). Wszystkie te metody pozwalają na pozostanie w dziecięcym(bezpiecznym) świecie zabawy i metafory. Młodzież i dorośli najczęściej wybierają counselling- rozmowę terapeutyczną, ale często w ich terapii pojawiają się również elementy kreatywne. To mój klient wybiera jaką metodą chce pracować.

Jestem członkinią Brytyjskiego Stowarzyszenia Counsellorow i Psychoterapeutow BACP (British Association for Counselling and Psychotherapy) i pracuję zgodnie z kodeksem etycznym Stowarzyszenia- obowiązuje mnie klauzula tajemnicy zawodowej oraz bezpieczeństwa klientów. Pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji klinicznej.

Pracuję w języku polskim i angielskim.

Kontakt

Numery telefonów:
Kom.
07804482420 (Aneta Pruszko-Thompson)
Pozostałe

Lokalizacja

Ulica:
47B Bridge Street, Room 6
Miasto:
Musselburgh
Kod pocztowy:
EH21 6AA