Do góry

Kinowe zapowiedzi na sierpień

Obejrzenie dobrego filmu w kinie może być doskonałym sposobem na relaks po pełnym wrażeń dniu czy tygodniu. Czasem jednak nie wiadomo na co się wybrać, bo krótkie opisy filmów w kinie są niewystarczające, aby podjąć decyzję. Kina robią to celowo, żeby skusić potencjalnego widza na film, którego ten na pewno nie wybrałby się, gdyby znał więcej szczegółów. Dlatego nie dajmy się nabrać, poznajmy repertuar kin na sierpień.

Ted - komedia o przyjaźni między pluszowym misiem i jego właścicielem

Ochota na bajkowy humor

Ted to komedia reżysera serii Family Guy. Film opowiada historię mężczyzny po trzydziestce, którego pluszowy miś z dzieciństwa ożywa. Ale zabawka nie jest już tylko niewinnym pluszakiem, którego dziecko tuli do snu. Pluszowy miś dorósł razem ze swoim właścicielem i interesują go rzeczy, które są wyłącznie dla dorosłych, jak seks, narkotyki, hazard, gry wideo itp. Produkcja w reżyserii Setha MacFarlane'a pełna jest sarkastycznego humoru i żartów sytuacyjnych. Film spodoba się widzom o specyficznym podejściu do świata, aczkolwiek sama fabuła jest nieco bajkowa... (w kinach w UK 10.08.2012)


 
The Dinosaur Project to z kolei bajka o dinozaurach, które tym razem żyją w lasach tropikalnych w Kongo. Ku zaskoczeniu głównych bohaterów te wielkie stwory wcale nie wyginęły. Wiele niebezpiecznych akcji, ale również kilka wzruszających scen nadaje filmowi charakteru. Film Sida Benetta okrzyknięto najbardziej ekscytującą produkcja od czasów Parku Jurajskiego. W rolach głównych: Natasha Lorin, Matt Kane, Peter Brooke. (w kinach w UK 3.08.2012)


 
Brave jest bajką fantastyczną o szkockiej księżniczce ze średniowiecza. Dzieje rudowłosej Meridy, która uwielbia strzelać z łuku i jeździć na koniu urzekną miłośników przygód. Dzielna księżniczka nie zamierza wyjść za mąż za mężczyznę wybranego przez rodziców, znajduje inny sposób, aby uratować królestwo ojca. Historia rodem ze szkockich legend, która odbywa się w namalowanej pastelami scenerii, urzeka prostotą i wdziękiem. (w kinach w UK 17.08.2012)

 
Po męsku

The Flowers of War to wojenna produkcja zrealizowana we współpracy USA i Chin. Jest rok 1937, kiedy Japońskie wojska zalewają miasto Nanking. Ambitny film Zhanga Yimou ma za zadanie zmienić globalne podejście do niektórych wydarzeń historycznych. Męskie grono odbiorców znajdzie w filmie coś dla siebie podczas niejednej sceny walki wręcz, ujęć związanych z traktowaniem jeńców wojennych itp. Ale całość produkcji nie jest przyjemna i nie nadaje się do oglądania w ramach odprężenia. Film trzyma w napięciu i pokazuje okrucieństwo wojny z każdej strony, przedstawiając niejedną szokującą scenę. Według specjalistów film zwraca uwagę na chińskie kino w ciekawy i obiecujący sposób. (w kinach w UK 3.08.2012).


 
Jackpot (Arme Riddere) jest ekscytującą, zabawną i krwistą komedią na kinowych ekranach. Reżyser Cold Prey oparł swój film na historii napisanej przez norweskiego autora książek o grupie mężczyzn z wyrokami na plecach. Pewnego dnia Oscar budzi się zakrwawiony z bronią w ręku. Otacza go osiem ciał, a policjant przykłada mu broń do czoła. Detektyw jest pewny winy Oscara, ale ten wszystkiemu zaprzecza. Film utrzymany jest w agresywnym, wulgarnym i bardzo męskim klimacie (w kinach w UK 10.08.2012).


 
W repertuarze męskim znajdziemy także G.I. Joe 2: Retaliation, czyli kontynuację słynnego hitu z Brucem Willisem w roli głównej (w kinach w UK 3.08.2012). Wielbiciele Bourna z kolei znajdą w kinie coś dla siebie w nowej produkcji Toniego Gilroya pt. Bourne Legacy. Film oparty na następnej części serii powieści Roberta Ludluma, zaszczycili swoją obecnością Rachel Weisz, Edward Norton i Oskar Isaac, grając doskonałe role pośród starych aktorów tej produkcji (w kinach w UK 15.08.2012). Również The Expendables 2 jest kolejną częścią popularnego filmu. Tym razem sprawa jest osobista, a zemsta jeszcze bardziej krwista i dużo słodsza (w kinach w UK 17.08.2012).


 
Dramat czy thriller?

Take This Waltz to opowieść nie tylko dla kobiet. Wzruszająca historia bohaterki, która toczy bitwę z samą sobą. Trudności w wyborze miłości z rozsądku i z serca, budują znakomitą historię rozterek i zawirowań emocjonalnych, utrzymaną w zabawnym klimacie. Zakończenie jest zaskakujące, aczkolwiek szokują zwroty akcji i ciąg podejmowanych decyzji (w kinach w UK 17.08.2012).


 
Total Recall to film reżysera Lena Wisemana z pogranicza thrillera i fantasy. Na pierwszy rzut oka przypomina słynną Incepcję, tak naprawdę ociera się tylko o podobny koncept, sama fabuła jest zgoła inna. Na pewno jednak daje do myślenia, co czeka nas w przyszłości oraz gdzie leży granica pomiędzy pamięcią a rzeczywistością. Witamy w firmie Recall, która zamieni ludzkie marzenia we wspomnienia. Dla pracownika fabryki, który ma wspaniąłą żonę, przemiana okazuje się zabójczo niebezpieczna. Grają Colin Farrel, Bill Nighy, Kate Beckinsale, Ethan Hawke (w kinach w UK 22.08.2012).


 
Trochę prawdy w fikcji

The Imposter jest dokumentem fabularnym wyreżyserowanym przez Barta Laytona. Oparty na prawdziwej historii film zakrawa na prawdziwie fabularny thriller opowiadający dzieje odnalezionego po porwaniu chłopca, który jednak nie jest tym samym dzieckiem, które opuściło dom kilka miesięcy wcześniej. Do rekonstrukcji zdarzeń, reżyser dorzucił opowieści prawdziwych ludzi, zapraszając widzów do akcji detektywistycznej z pozycji kinowego fotela. Film jest innowacyjny i zaciekawi niejednego miłośnika sensacji (w kinach w UK 24.08.2012).


 
Shadow Dancer opowiada o wydarzeniach w Belfaście, na podstawie noweli Toma Bradiego. Samotna matka jest Republikanką, mieszkającą ze swoją matką i braćmi – członkami IRA. Kiedy zostaje aresztowana za udział w ataku bombowym w Londynie, oficer MI5 daje jej wybór: 25 lat więzienia lub powrót do Belfastu, aby szpiegować własną rodzinę. Wybrawszy bezpieczeństwo syna, Colette wraca do domu. Niebezpiecznie robi się, kiedy IRA orientuje się, że w jej szeregach jest szpieg. W rolach głównych Clive Owen, Aiden Gillen, Andrea Riseborough (w kinach w UK 25.08.2012).


 
Leave It On the Floor to niskobudżetowy musical. Nie jest to jednak kolejny film typu Step Up. Główny bohater zostaje wyrzucony z domu, kiedy jego matka dowiaduje się, że jej syn jest gejem. Chłopaka przygarnia grupa transseksualistów, występujących na scenach w klubach tanecznych na obrzeżach miasta. Fabuła filmu toczy się w rzeczywistej scenerii i oparta jest o prawdziwe wydarzenia w dzielnicy Los Angeles. Została zainspirowana filmem sprzed kilkudziesięciu lat pod tytułem Paris is Burning. W filmie gorące rytmy wychodzą z podziemi i wilgotnych sal treningowych na zewnątrz. Tym razem zobaczymy świetne układy taneczne w metrze lub sklepie osiedlowym. Ale to nie jest tylko produkcja o tańcu, po raz pierwszy w filmie muzycznym ważniejsza jest fabuła niż sam rytm i muzyka, które są kluczem do rozwiązania problemów, a nie środkiem. Film skupia się na problemie homofobii w środowisku afrykańsko-amerykańskim w USA. Palący problem, wiele akcji psychologicznych, doskonała muzyka dobrana przez dyrektor muzyczną Beyonce, składają się na kawałek niezłego kina.

Komentarze 4

Negocjator
7 813 9
Negocjator 7 813 9
#113.08.2012, 15:34

Warto isc na Ted'a? Mozna sie ubrechtac czy raczej nudnawy.

Albert
Admin
1 050 269
Albert 1 050 269
#215.08.2012, 09:13

#1 warto - dobry jest :)

kama79_79
Glasgow
22 709
#321.08.2012, 00:47

Ted?Zajebisty.
Brave rowniez, dla dzieci oczywiscie.

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#405.12.2012, 20:51

Czy ma ktos ted-a i brave i zechcialby sie podzielic ;-)