Do góry

Kolejny rok szkolny w Szkole bez Granic

Już po raz czwarty, z trzyletnim doświadczeniem, w sobotę 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w Szkole bez Granic.

Fot. Howard County Library System (CC BY-ND 2.0)

W naszej szkole zapewniamy dzieciom naukę języka polskiego na odpowiadającym ich umiejętnościom poziomie. W ramach zajęć uczniowie poznają także historię i geografię Polski oraz polską kulturę. Proponujemy również dodatkowe lekcje z matematyki.

W Szkole bez Granic pracują tylko wykwalifikowani nauczyciele, którzy wiedzą, że najskuteczniejsza jest nauka poprzez działanie, dlatego przez cały rok uczniowie uczestniczą w konkursach, działają w ramach Dnia Wielkiego Polaka, Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Dnia Ziemi. Uwieńczeniem aktywności dzieci są Koncert Zimowy i Koncert Letni dedykowane rodzicom.

Pracujemy z podręcznikami przygotowanymi specjalnie dla dzieci polskich mieszkających zagranicą. Podręczniki przygotowała Małgorzata Pawlusiewicz, długoletnia nauczycielka Polonii Amerykańskiej.

Dlaczego warto zapisać dzieci do Szkoła bez Granic?

Tu zawiązują się nowe przyjaźnie z rówieśnikami mówiącymi tym samym językiem i czującymi podobnie, bo należą do tej samej kultury.

W naszej szkole zapewniamy dzieciom naukę języka polskiego na odpowiadającym ich umiejętnościom poziomie. Fot. flickingerbrad (CC BY 2.0)

Dzieci mogą stać się dwujęzyczne i dwukulturowe. Udowodniono, że dobra znajomość dwóch języków w mowie i w piśmie ułatwia naukę, zapamiętywanie, rozwija wyobraźnię, daje ogromną łatwość w uczeniu się kolejnych języków. Dwukulturowość otwiera młodych ludzi na świat.*

W Szkole bez Granic dzieci poznają kulturę i literaturę ojczyzny swoich rodziców i dziadków, dzięki czemu nie stracą kontaktu z pozostawionymi w Polsce przyjaciółmi.

Zapraszamy do naszych oddziałów w Edynburgu (Leith Academy) oraz w Livingston (St. Margaret’s Academy) w każdą sobotę o godzinie 9.00 – zapisy prowadzimy przez cały rok.

Informacje na stronie internetowej: www.szkolabezgranic.co.uk oraz pod numerami telefonów: 07526349494 lub 07523372633

* Więcej na temat badań Ellen Bialystok z University of York w Toronto można przeczytać w Polityce, nr 29 (18 lip. 2012) w artykule: "Do you sprechen po ruski?"

Komentarze 1