Do góry

FAQ Ogłoszeń

Pytania dotyczące zamieszczania ogłoszeń:

Pytania dotyczące zarządzania ogłoszeniami:

Pytania związane z moderacją ogłoszeń:

Pytania dotyczące kontaktu z administracją serwisu:

Jeżeli masz pytanie, na które nie znalazłeś tutaj odpowiedzi, skontaktuj się z nami wysyłając e-mail na [email protected]

Jakie są zasady zamieszczania ogłoszeń?

Zasady zamieszczania ogłoszeń znajdują się w Regulaminie ogłoszeń.

Czy tablica ogłoszeń jest darmowa?

Tak. Tablica ogłoszeń jest całkowicie darmowa dla osób prywatnych oraz firm chcących ogłosić pojedyncze oferty.

Nie są natomiast akceptowane ogłoszenia usługowe, do których przeznaczony jest Katalog firm lub opcja ogłoszeń sponsorowanych (zobacz Co to jest ogłoszenie sponsorowane i jak je zamieścić?).

Czy muszę założyć konto w serwisie, aby zamieścić ogłoszenie?

Tak.

Czy mogę zamieścić ogłoszenie w mieście poza Wielką Brytanią?

Nie.

Czy mogę zamieścić ogłoszenie w wielu miastach?

Nie. Nie można zamieścić tego samego ogłoszenia w więcej niż jednym mieście. Ogłoszenie powinno być zamieszczone w jednym, najbardziej odpowiednim mieście.

Nie akceptujemy także ofert typu „praca z domu”, ani ofert pracy w systemach sprzedaży piramidalnej lub marketingu wielopoziomowego.

Jeżeli natomiast uważasz, że Twój przypadek jest specyficzny i chcesz się ogłaszać w wielu miastach, skontaktuj się z działem reklamy – postaramy się znaleźć rozwiązanie dla Ciebie.

Chcę reklamować świadczoną przeze mnie usługę, jak to zrobić?

Chcąc reklamować swoje usługi w serwisie ogłoszeń wykupując ogłoszenie sponsorowane (zobacz Co to jest ogłoszenie sponsorowane i jak je zamieścić?) lub inną formę reklamy. Szczegóły na temat oferowanych form reklamy znajdziesz w sekcji Reklama.

Co to jest ogłoszenie sponsorowane i jak je zamieścić?

Ogłoszenie sponsorowane jest to promowane ogłoszenie firmy lub osoby prywatnej, wyświetlające się przez cały czas na wyróżnionej pozycji w wybranej kategorii lub kategoriach. Ogłoszenie sponsorowane wyświetla się zarówno w liście ogłoszeń w danej kategorii, jak i w każdym ogłoszeniu, które znajduje się w tej kategorii gwarantując dużą liczbę wyświetleń. Aby zamieścić ogłoszenie sponsorowane odwiedź stronę Dodaj ogłoszenie sponsorowane.

Jak mogę edytować, ponownie zamieścić lub usunąć ogłoszenie ze strony?

Edycji, dezaktywacji lub usunięcia ogłoszenia możesz dokonać w panelu zarządzania ogłoszeniami Twoje ogłoszenia, do którego dostęp znajdziesz na każdej z podstron serwisu Ogłoszenia.

Zamieszczanie dwóch ogłoszeń o tej samej treści jest niezgodne z regulaminem. Ogłoszenie można natomiast „Podbić” (zobacz Co to jest i co daje opcja „Podbij” ogłoszenie?).

Co to jest i co daje opcja „Podbij” ogłoszenie?

Podbicie ogłoszenia spowoduje przeniesienie go z obecnej pozycji listy na najwyższą, znajdującą się na górze pierwszej strony w danej kategorii. Podbite ogłoszenie zostanie tam, dopóki w tej kategorii nie zostaną dodane nowe ogłoszenia lub ktoś inny podbije pozycję swojego - wtedy Twoje ogłoszenie przesunie się w dół listy ogłoszeń.

Podbijanie ogłoszeń zapewnia lepszą ekspozycję, czyli zarazem większą liczbę odwiedzin dla Twojego ogłoszenia.

Umieściłem ogłoszenie w złej kategorii – czy mogę ją zmienić?

Nie. Ze względu na różne szablony ogłoszeń w różnych kategoriach zmiana kategorii nie jest możliwa. W takim przypadku należy dodać nowe ogłoszenie w odpowiedniej kategorii i dezaktywować lub usunąć poprzednie.

Dlaczego moje ogłoszenie usunięto ze strony?

Ogłoszenie mogło zostać usunięte z serwisu, gdyż naruszało Regulamin ogłoszeń.

Co to jest kolejka moderacyjna lub zakładka „Do zatwierdzenia”?

Po przejściu przez proces dodawania ogłoszenia może się ono znaleźć w kolejce moderacyjnej (widoczne w panelu „Twoje ogłoszenia” w zakładce „Do zatwierdzenia”). Oznacza to, że ogłoszenie czeka na zatwierdzenia przez moderatora zanim zostanie upublicznione.

Otrzymasz powiadomienie drogą mailową w przypadku zatwierdzenia (bądź odrzucenia) danego ogłoszenia.

Jak długo trwa zatwierdzenie ogłoszenia?

Zazwyczaj czas zatwierdzenia ogłoszenia jest bardzo krótki, ale może potrwać do 24 godzin. Otrzymasz powiadomienie drogą mailową w przypadku zatwierdzenia (bądź odrzucenia) danego ogłoszenia.

Nie mogę znaleźć mojego ogłoszenia. Dlaczego?

Istnieje kilka możliwości:

  • Twoje ogłoszenie nie pojawiło się jeszcze na stronie, gdyż czeka na zatwierdzenie przez moderatora - w tym przypadku znajdziesz je w panelu „Twoje ogłoszenia” w zakładce „Do zatwierdzenia”.
  • Twoje ogłoszenie wygasło - w tym przypadku znajdziesz je w panelu „Twoje ogłoszenia” w zakładce „Wygasłe”.
  • Twoje ogłoszenie jest na miejscu, ale nie możesz go zlokalizować wśród dużej ilości ogłoszeń - w tym przypadku znajdziesz je w panelu „Twoje ogłoszenia” w zakładce „Aktywne”.
  • Twoje ogłoszenie zostało usunięte z serwisu, gdyż naruszało Regulamin ogłoszeń.

Co mam zrobić, gdy zauważyłem ogłoszenie, które moim zdaniem nie powinno się ukazać w serwisie?

Ogłoszenia można zgłaszać moderatorowi używając opcji „Zgłoś do moderacji” dostępnej w prawym górnym rogu każdego z ogłoszeń. Każdy ze zgłoszonych wpisów zostanie zweryfikowany przez moderatora serwisu.

Jak mogę zgłosić błąd napotkany podczas korzystania ze strony?

Jeśli natkniesz się na błąd podczas korzystania z serwisu, pomóż nam go zlokalizować kontaktując się z nami za pomocą adresu email: [email protected]. Pamiętaj, aby w treści e-maila podać jak najwięcej informacji, które pomogą nam w zlokalizowaniu błędu, m.in.:

  • adres strony, na której wystąpił błąd;
  • wszelkie informacje o wykonanych czynnościach, które mogły spowodować wystąpienie błędu;
  • nazwę urządzenia, przeglądarki i systemu operacyjnego.

Jak mogę zaproponować dodanie nowej funkcji?

Jeżeli masz pomysł na usprawnienie serwisu, opisz nam swój pomysł i wyślij na adres: [email protected]