Do góry

Hotele i hostele

Najdroższa, ale i najbardziej komfortowa, kompleksowa obsługa czeka na gości w hotelach (hotels). Hostele (hostels) natomiast (coś w rodzaju schronisk młodzieżowych), są najtańszym z krótkoterminowych rodzajów zakwaterowania.

 • Standard w hotelach i hostelach
 • Ceny za nocleg
 • Jak znaleźć hotel?
 • Jak znaleźć hostel?
 • Standard w hotelach i hostelach

  W Wielkiej Brytanii znaleźć można hotele różnej wielkości i o bardzo różnym standardzie. Zakres udogodnień i usług zależy od lokalizacji i cen. Dość dobrym wskaźnikiem przy wyborze jest ilość gwiazdek, przyznawanych ze względu na wiele czynników, m.in. standard usług, lokalizację czy wyposażenie.

  Hostele to rodzaj schronisk młodzieżowych. Pokoje są zwykle wieloosobowe (nawet dla 8 lub więcej gości), ale zdarzają się też pokoje dla jednej bądź dwóch osób. Pomieszczenia są skromnie umeblowane i nie należy się spodziewać szczególnych udogodnień. Łazienki są zazwyczaj wspólne i znajdują się na korytarzach. W tego typu schroniskach często dostępne są kuchnie, gdzie samemu można przygotowywać posiłki. Czasem istnieje możliwość wykupienia wyżywienia.

  Ceny za nocleg

  Ceny za dobę hotelową mogą być bardzo zróżnicowane, od 70 funtów w mniejszych miejscowościach do ponad 200 funtów w dużych miastach (zależy od strefy, w której znajduje się hotel). Podane stawki dotyczą zakwaterowania w pokoju dwuosobowym i obejmują śniadanie. Wiele dużych hoteli oferuje specjalne oferty weekendowe oraz poza sezonem. Przy wyborze hotelu warto zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty np. koszt rezerwacji.

  Ceny za nocleg w hostelach wahają się od 7 funtów za pokój wieloosobowy do 16 za osobny. W sezonie ceny mogą być wyższe, więc najlepiej zarezerwować sobie noclegi z wyprzedzeniem.

  Jak znaleźć hotel?

  Zestawienia najpopularniejszych hoteli wraz z opiniami gości znajdziesz na stronie www.booking.com. Rezerwacji można dokonać online jeszcze przed wyjazdem z Polski.

  Przydatne mogą okazać się również strony:

  Jak znaleźć hostel?

  Strona www.booking.com zawiera również zestawienia najpopularniejszych hosteli – wraz z ocenami gości i możliwością rezerwacji online.

  Inne przydatne strony to m.in.: