Do góry

Rozpoczęcie działalności, NIN, potrzebuje zaufanej firmy/osoby zajmującej się tym

Temat zamknięty
BossmanPL
9
04.02.2017, 09:30

Witam serdecznie

Chciałbym założyć firmę w Anglii, myślałem nad założeniem spółki z racji dogodności oddelegowania pracy poza granicami Anglii. Mam wolny zawód informatyka i częściowo będę pracował w Anglii a częściowo w Polsce.

Póki nie jestem jeszcze w Anglii a zbliża się zapowiedziane przez rząd wprowadzanie procedur wychodzenia z Unii, chciałbym czym prędzej uzyskać NIN na potrzeby firmy. Ale aby go uzyskać potrzebuję kilka rzeczy których w chwili obecnej nie posiadam. Między innymi lokal, korespondencję z firmami że szukam pracy, rachunki potwierdzające że wynajmuje.

W tym celu zastanawiałem się nad szybkim znalezieniem lokum, rachunki pewnie zaraz by były po wynajęciu - jak rozumiem to załatwiło by mi papier na procedurę NINu. Niestety kosztowo kosztowo mi się to zupełnie nie opłaca, bo musiałbym wynająć mieszkanie na minimum 3 miesiące (nie widziałem krótszych okresów) na umowach. Z racji tego że częściowo będę w Polsce a częściowo w Anglii nie opłaca mi się wynajmować w Anglii mieszkania żeby stało puste przez czas kiedy jestem w Polsce.

Wiem że są osoby / firmy które realizują usługi wynajmu powierzchni biurowej oraz załatwiają formalności w kwestiach firmy i NINu ale wiem też że jest sporo firm które nie są rzetelne lub po prostu naciągają.

Dlatego zwracam się z prośbą, czy znacie rzetelną osobę lub firmę która świadczy takie usługi ?. Zależałoby mi na otwarciu firmy ale samo wyrobienie NINu też byłoby dla mnie dobre na początek.

Na temacie bardzo mi zależy zwłaszcza że czas nagli.

Dzięki

Kamil

Antek_z_Zadupia
6 038
#104.02.2017, 09:52

Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze do zalozenia spolki nie potrzebujesz NINu.

Przejrzales pomocne strony?

https://www.gov.uk/set-up-business

BossmanPL
9
#204.02.2017, 10:09

Cześć Antek, przy samym założeniu być może nie trzeba, nie piszą aby był wymagany ale w momencie rozliczeń podatkowych NIN posiadać trzeba. Po za tym, nie wiem czy podczas prowadzenia działalności nie będę pracował u kogoś przez okres danego projektu. Dlatego właśnie potrzebuję specjalisty zorientowanego w temacie. Dzięki za link, przyda się...

Sokole
4 996
Sokole 4 996
#304.02.2017, 12:19

przeszukaj forum. Udzielal sie w tematach Ltd i dzialalnosci gospod. gosc pracujacy w firmie zajmujacej sie kompleksowa obsluga tego typu. Byli z Glasgow ale nie pamietam nazwy.

BossmanPL
9
#405.02.2017, 11:37

Ok, dzieki za info. Widzialem tam kolesia z ksywka YPDC ale za kiego nie mozna podejrzec jego usera.

Sokole
4 996
Sokole 4 996
#505.02.2017, 11:54

to ten. Moze zlikwidowal konto. Pamietam , ze w ktoryms temacie sie reklamowal i podawal namiary. Moze moderacja wyciela jako spam.

BossmanPL
9
#605.02.2017, 12:01

Cholera, przeszukalem cale forum i nie widze. Napisalem tez do administracji moze bedzie na tyle laskawa.

astroman
8 075
astroman 8 075
#705.02.2017, 12:20

Nie bardzo wiem, po co Ci firma w UK, nawet jeżeli tutaj wykonujesz usługi, mozesz je wykonywać tutaj majac firmę zarejestrowaną w Polsce.

Niemniej zdaje się, że mieszasz troche pojęcia.

Spólki Ltd. mają własną osobowość prawną i nie potrzebujesz NIN aby taką spółkę założyć. NIN dotyczy osób fizycznych, a nie spółek prawa handlowego, które mają własną osobowość prawną.

Z tego co piszesz, to większość czasu, będziesz przebywał i pracował na terenie Polski, więc zgodnie z przepisami w Polsce będziesz miał rezydenturę podatkową i jako osoba fizyczna (nawet jeżeli otrzymasz wynagrodzenie ze swojej spółki z UK) będziesz się musiał rozliczać w Polsce i NIN Ci nie jest potrzebny. Tylko Twoja spółka będzie musiała płacić podatki w UK (jeżeli wykaze zysk), ale jako podmiot prawny (nie osoba fizyczna), nie potrzebuje do tego NIN, nawet jej nie przysługuje, bo dotyczy on osób fizycznych.

NIN potrzebowałbyś tylko wtedy, gdybyś był rezydentem podatkowym w UK jako osoba fizyczna.

BossmanPL
9
#805.02.2017, 12:41

Astroman, właśnie nie do końca w Polsce będę więcej. Dążę do tego aby przenieść się całkowicie na teren UK ale z racji zobowiązań dokonać tego w 100% nie ma jak. Dziękuję za rzetelne wyjaśnienie odnośnie NINu, nie wiedziałem że jest on tylko dla osób fizycznych, niemniej jednak może być tak - o czym wspomniałem, że zostanę zatrudniony w firmie w UK wykonując usługę jako osoba fizyczna dla danej firmy i dlatego właśnie potrzebny jest mi NIN.

astroman
8 075
astroman 8 075
#905.02.2017, 12:44

Potrzebowałbyś NIN nie będąc rezydentem podatkowym w UK tylko wówczas, gdybyś zatrudnił sam siebie w swojej spółce tutaj (co nie jest konieczne), wtedy płaciłbyś podatek i ubezpieczenie od dochodu osiągniętego tutaj jako osoba fizyczna w UK, a resztę w Polsce.

astroman
8 075
astroman 8 075
#1005.02.2017, 12:49

Jeżeli bedziesz pracował tutaj, czy to na umowę o pracę, czy to jako podwykonawca posiadajacy włąsną firmę, to nie potrzebujesz NINu wcześniej, wiec nie wiem po co narażac sie na koszty z kombinowanym adresem etc.

Jeżeli, będziesz świadczył głównie usługi, to prawdopodobniej łatwiejszą formą było by samozatrudnienie (self employment), a nie spółka. W takim wypadku masz 3 miesiące na rejestracje od rozpoczęcia działalności.

  • Strona
  • 1

Katalog firm