Do góry

Kim był ojciec Kaczyńskich

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
kibel
27.09.2011, 23:17

Najbardziej tajemnicza postać rodu. Zawsze w cieniu wydarzeń. Kim był Rajmund Kaczyński - pyta "Super Express".
Mieszkał na Żoliborzu. Na ulicy Lisa-Kuli, gdzie pamiętają go do dziś. Sąsiad opowiada:

W tej kamienicy mieszkała rodzina Kaczyńskich. Mieszkanie mieli piękne. Na trzech piętrach, z dwoma balkonami i tarasem.

Trudno odnaleźć jego grób. W Muzeum Powstania Warszawskiego dziennik dowiedział się, że Rajmund Kaczyński spoczywa na Starych Powązkach. Kwatera 154b, skromny nagrobek z czarnego marmuru.

Rajmund Kaczyński nie doczekał chwili, gdy jego synowie sięgną po najważniejsze urzędy. Zmarł 17 kwietnia 2005 roku (dwa lata temu - przyp. red.); Lech Kaczyński był wtedy prezydentem Warszawy, a Jarosław prezesem PiS.

Lech i Jarosław rzadko chwalili się ojcem. Może dlatego, że jako tytan pracy rzadko bywał w domu. A może z innego powodu.

Bo Rajmund miał współpracować po wojnie z PZPR organizując przy Politechnice Warszawskiej 2-letnie kursy szkoleniowe. Dzięki nim partyjni kacykowie mogli się legitymować dyplomami ukończenia studiów.

"1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca
Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach,
sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z
życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie
dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na
tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na
Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w
maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi
Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz
miała miejsce
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na
początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo
czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu
doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.
5) Cud piaty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i
jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co
więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną
teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji
ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi
Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą wczasach stalinowskich
na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem
internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK
Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci
szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł
zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania
lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Być może postraszył esbeka
lustracją, układem, oligarchią? A może po prostu oficer zadzwonił do ojca,
kazał odebrać syna, wyłoić w tyłek i obiecać, że się więcej nie będzie
wygłupiał. Wiecie, rozumiecie towarzysze z PiS tak po starej partyjnej
znajomości. Pomożecie rozwiązać zagadki cudownego życia wodza "

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#6128.09.2011, 22:59

w Polsce opozycją jest SLD, PJN i Ruch Poparcia Palikota; PiS jest poliytyczno-pseudoreligijną sektą... ale wróćmy może do pytań, bo o tym jest ten wątek.

Konto usunięte
204
#6228.09.2011, 23:02

psychopatą jesteś. PIS jest najwiekszą partią opozycyjną w Parlamencie. Po 9 października będzie partią rządzącą. Miejmy nadzieję, że samodzielnie - bez konieczności zawierania koalicji z PSL

Konto usunięte
204
#6328.09.2011, 23:03

DLD, PJN i Ruch podtarcia palikota to przybudówki Peło

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#6428.09.2011, 23:04

/ignore

Profil nieaktywny
kibel
#6528.09.2011, 23:05

Co wiemy o Kaczyńskich?

Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Grenowce koło Odessy, z rodziny do Naczelnego Prezesa Sadu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – tez urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami arami carskiej.

Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko- katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilchelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zaborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów.

Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.

Przodkowie po stronie ojca, np. matka ojca Rajmunda, Aleksandra Kaczyńskiego, Zofia z domu GUTOWSKA, tez wykazują żydowskie korzenie.

Zaskakujące jest też to, ze ojciec Rajmunda Kaczyńskiego ożenił się z Żydówka z Odessy, co miało miejsce około 1922 roku, będąc kolejarzem w okolicach Grajewa, granicznej stacji kolejowej. W tym czasie przez ta cześć granicy przybywało z rejonów Odessy mnóstwo żydów uciekających z Rosji wskutek prześladowań przez bolszewików lub rożnych innych pogromów. Na stronach żydowskich poświęconych koloniom żydowskim na południowej Ukrainie, są umieszczone dokumenty, np. wizy ze zdjęciami mówiące o tym ze uzyskiwano je w drodze przestępstw miedzy innymi w konsulatach polskich w krajach bałtyckich. Aby dostać się z rejonu Rygi czy Tallinna w kierunku na Warszawie niestety trzeba było przejechać jedyna linia kolejowa tj. przez Grajewo.

Czy tam właśnie ojciec Rajmunda Kaczyńskiego wyszukał sobie przyszła zona?

Przemyt Żydów z Rosji organizowały organizacje żydowskie z Wielkiej Brytanii oraz USA. Centralą tej przestępczej działalności była Łódź, a miejscami gdzie przechowywano na początku przemyconych żydów był szkoły religijne.

Dalsza poszlaka żydowskiego pochodzenia jest fakt, potwierdzany przez samych Kaczyńskich, mówiący o tym, ze po przeniesieniu się do Baranowicz na Polesiu, Franciszka Kaczyńska zajmowała się prowadzeniem agencji nieruchomości. Ze stron internetowych związanych z tym miastem i rożnych innych dowodów, np: ksiąski telefonicznej, wynika, ze w 100 % pośrednictwa nieruchomościami było zdominowane przez Żydów. Jeden wpis dotyczy Kaczyńskiej - jest w nim przypis – interes żydowski. Jeszcze większe zdziwienie budzi to, że kiedy Żydzi polscy uciekali na wschod Europy, rodzina ojca Kaczyńskich, a konkretnie – jak podają sami Kaczyńscy sam Rajmund, przeprowadził się do Warszawy - czyli pod okupacje niemiecka.

W jednej z publikacji książkowych (Zdrajcy narodu?) dotyczących Volksdeutschy jest mowa o tym, ze na Zachód jechali żydzi. Na peronach kolejowych, podczas postojów pociągów Żydzi z Zachodu dziwili się Żydom ze Wschodu, ze ci uciekają o niemieckiej strefy wpływów, tj. pod okupacje niemiecka. Wtedy nie mógł oni wiedzieć, o jakach Żydów chodzi. Wyjątkowo dziwnym jest to, ze prócz szczątkowych informacji dotyczących Rajmunda nie do odszukania w publikacjach podawanych przez samych Kaczyńskich są informacje dotyczące dziadka i babki. Co się z nimi stało? Poki co nie wiadomo.

Konto usunięte
204
#6628.09.2011, 23:05

SLD, PJN i Ruch podtarcia palikota to przybudówki Pełoo. Dlaczego? Bo głosują tak samo jak Pełoo

do Sejmu - LISTA NR 1 !!!
do Senatu - Łaniewska-Błaszczak !!!

Profil nieaktywny
kibel
#6728.09.2011, 23:06

W przypadku Rajmunda Kaczyńskiego istnieje jeszcze jedna wątpliwość. Jest nią okres zaraz po II wojne światowej i jego rzekoma akowska działalność. Tu nie ma prawie żadnych informacji, prócz tego, ze studiował on na Politechnice Łódzkiej. Jeżeli chodzi od działalność w Powstaniu Warszawskim, to z analizy monografii oddziału AK "Baszta", nie wynika, aby taka osoba należała do tego oddziału.

Dziwnym jest tez to, ze ten akowiec, już w 1945 roku w październiku, załapał się nas studia na Politechnice Łódzkiej. Inni za działalność w AK byli prześladowani, a pan Rajmund studiował zdobywają w ciągu roku z hakiem tytuł magistra.

Dalsza działalność Rajmunda jest znana - beneficjent okresu stalinizmu

Zona Rajmunda była Jadwiga Kaczyńska z domu Jasiewicz, córka Aleksandra Jasiewicza oraz Stefanii Szydlowskej primo voto, Fyuth,.

Jadwiga, jak sama podaje, urodziła się w Starachowicach w 1926, jako córka inżyniera budującego Zakłady Starachowickie. Kiedyś Pani Jadwiga w jednym piśmie chlapnęła, ze braćmi stryjecznymi byli Adam i Jerzy Szydłowski, urodzeniu w 1924 roku w Sosnowcu. Dalsza kwerenda, wykazała, ze syn jednego z braci stryjecznych, Adam Szydłowski, będący obecnie zastępca USC w Będzinie, jest przewodniczącym Zagłebianskiego Centrum Kultury Żydowskiej. Informacja ta jest dostępna na stronie www tego stowarzyszenia. Adam Szydłowski w jednej z rozmowa potwierdził, ze jego ojciec i stryj wyglądali z rysów tak, ze powinni trafić jako Żydzi z pierwszym transportem do Oświęcimia. Jak wydać bliska rodzina braci Kaczyńskich ma żydowskie pochodzenie. Sam Adam Szydłowski junior, twierdzi, ze nie wie nic o tym, jakoby był rodzina do prezydenckiej rodziny. Obydwie rodziny dziwnym zbiegiem okoliczności twierdza, ze są z Szydłowskich tego samego herbu. Jako naczelnik USC w Będzinie nigdy tez nie zajrzał do ksiąg i nie wie, w jakiej wierze zostali ochrzczeni ojciec i stryj. Jerzy Szydłowski, stryj Jadwigi Kaczyńskiej zginął w KZ Mauthausen. Za życia był dyrektorem gimnazjum im Prusa w Sosnowcu i załorzycielem wielu drużyn harcerskich. Zona Jerzego Szydłowskiego pochodziła z Galicji i nazywała się z domu Mokrasinska. Z tego samego rejonu pochodzą przodkowie Szydłowskich i Jasiewiczów. Taka informacja jest do odszukania w publikacjach pianych z udziałem Kaczyńskich.

Z monografii szarych szeregów wydanej w Starachowicach wynika, ze skończył on UJK, przy czym z rejestru danych miasta Sosnowica, wynika, iż ukończył on chemie na Politechnice Lwowskiej. Jerzy Szydłowski przynależał do klubu BBWR

Krótko jeszcze do Aleksandra Jasiewicza. Do 1939 roku mieszkał on przy Al. Jerozolimskich 87. Próba sprawdzenia książki meldunkowej nie przyniosła efektu bowiem akurat dla tego domu się nie zachowała. Obok tak, ale nie dla tego domu.

Aleksander Jasiewicza miał w 1940 roku dotrzeć do Starachowic i zamieszkać wraz z rodzina na czas wojny. W czasie okupacji zamieszkiwał on wraz z rodzina w urzędniczej dzielnicy, tj Orłowie. Sama Kaczyńska twierdzi jednak w wypowiedzi dla Gazety Starachowickiej, ze na koniec wojny zamieszkiwała ona w leśniczówce przy drodze wylotowej na Wierzbicy. Co wiec się stało, ze z Orłowa Jadwiga przeprowadziła się pod miasto, do leśniczówki?

Jest jedno pewne wytłumaczenie. Otóż, AJ był inżynierem budownictwa pracującym w zakładach Starachowickich również w czasie okupacji. Zapewne tam dorabiał! W jednej z żydowskich publikacji wydanych w Starachowicach wynika, ze 20 sierpnia 1943 roku hitlerowcy otoczyli ścisłym kordonem zakłady i zabrali około 1000 osób. Wszystkie osoby wywieziono do Bliżyna filii Majdanka i dalej do Oświęcimia.

Czy był wśród nich ojciec Jadwigi? Jeżeli zatem założyć, iż AJ był wśród internowanych, to zasadnym jest próba tłumaczenia, ze leśniczówka mogła służyć jako miejsce ukrywania się matki i córek.

Profil nieaktywny
kibel
#6828.09.2011, 23:07

Dalsza kwerenda dziejów przodków zarówno Jasiewczow jak i Szydłowskich, doprowadziła do Bukowiny i województwa Braclawskiego. Tam właśnie na stronie internetowej www.odessa3.org, lub na stronie www.jewishgen.org, można było odszukać przodków tych rodzin. Są to okolice Niemirowa koło Winnicy, Radautza w Rumunii oraz Czerniewic na granicy ukraińsko - bukowińskiej. Można była nawet odszukać informacje dot. ślubu Jas(i)ewicza z Szydłowską. Z tych samach dokumentów widać, ze protoplasta rodu Szydłowskich był Leon SZYDŁOWSKI.. Taka osoba jest podawana przez samych Kaczyńskich. Rejony tez był wyjątkowo żydowskie. Z innych żydowskich stron internetowych, a mianowicie z bukowińskich ewangelików, wynika wprost, ze byli to Żydzi. Strony tych ziomkostw prowadzone na amerykańskich serwerach internetowych w sposób ewidentny pokazują, ze mamy do czynienia z jednej strony z kolonizatorami niemieckimi tamtych stron, a z drugiej ci ludzie wyraźnie potwierdzają, ze są Żydami, oraz ze im tęskno za heimatem. Co ciekawe, nikt z tych Żydów nie używa typowego dla Żydów imienia, np. Riwka, Lejser itd. Same niemeckobrzmiace. Ostatnio media niemieckie donoszą, że do RFN przybyla znaczna ilość ukraińskich Niemców wyznania mojżeszowego. jeżeli byli by to jedynie potomkowie dawnych menonitów, to dlaczego dziś deklarują sie jako wyznawczy judaizmu?

Nie bez znaczenia jest tez to, ze Kaczyński podaje w dla WPROST, ze Neyli Jasiewicz, stryjenka, w okresie miedzy wojennym był lekarzem na dworze króla Rumunii. Czyż to nie potwierdza skąd byli Jasiewiczowie vel Jasiewiczowie? Inna sprawa - Kaczyński twierdzi, ze Jasiewiczowie byli dobrymi znajomymi Józefa Becka, ministra Spraw Zagranicznych. W tym miejscu trzeba zaakcentować, ze Józef Beck był Żydem rumuńskiej prowinencji (zresztą zmarł w Rumuni, rzekomo – jak podają sami Kaczyńscy- na rekach Neyli Jasiewicz) kalwińskiego wyznania.

Wszystko zatem wskazuje na to, ze rodziny Szydłowskich i Jasiewiczów byli konwertowanymi luteranami pochodzącymi z Ukrainy i Bukowiny. Pewna odpowiedz dała by analiza wykazu członków zboru ewangelickiego lub ewangielicko-reformowanego z Warszawy za lata do 1939.

Takie dokumenty są w całości znajdują się one w AGAD - Warszawa, jednak archiwum pokazuje spis członków filialu Paproć Duża (miejsce ślubu Piłsudskiego) ale nie chce nic pokazać tego samego z terenu Warszawy. Dlaczego?

Indagowany ostatnio o potwierdzenie pochodzenia Lech Kaczyński odpisał, iż nie musi on tego podawać. Jednak w ostatnich dniach będąc na Kazimierzu w Krakowie - Lech Kaczyński przyznał wobec obecnych... ze historia narodu żydowskiego jest jego historia...

Teraz pozostaje jedynie udać się do pewnych archiwów zagranicznych i zakupić metryki. Do dokładniejszego zbadania pozostaje tez inny aspekt życia Rajmunda Kaczyńskiego, a mianowicie za okres II wojny światowej. Nie da się wykluczyć ze niedługo światło dzienne ujrzą nowe okoliczności.

Trzeba tez zadać pytanie - w jakich okolicznościach ewakuował się on z Warszawy w Kierunku na Pruszków i Skierniewice. Z dokumentów poniemieckiego zespołu archiwalnego EinwanderungsZentrale Litzmanstadt wynika, ze w tym samym czasie i w tym samym kierunku ewakuowało się około 10 tyś. Volksdeutschy. Póki co nie da się nic wyjaśnić, AP w Warszawie odmówiła bowiem wglądu do Volkslisty, przy czym wgląd do takich dokumentów wyraziła naczelna dyrekcja w odniesieniu do łódzkiej volkslisty. Na Volksliście są jednak np Sasinowie...

Prócz tego, ze Kaczyńscy są Żydami ważniejszym jest zbadanie wszystkich aspektów ich zachowania tak są jak ich przodków – to wydaje się bardziej ciekawe. Kaczyńscy maja bowiem tendencji do konfabulacji jeżeli chodzi o życiorysy.

Najważniejszym powodem prowadzenia tych badań jest fakt wyjątkowej przychylności władz stalinowskiej Polski do rodziny Kaczyńskich. Jeżeli ma się jednak w rodzinie takich stalinowców jak płk. Wilhelm Świątkowski, to trudno było być prześladowanym. Osobne pytanie, to kwestia ministra sprawiedliwości z lat czterdziestych, Henryka Świątkowskiego. Kaczyńscy wspominają, iz maja PPSowskie konotacje. Ten ostatni był ppsowcem.

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#6928.09.2011, 23:10

Ja tam osobiscie nic do Żydów nie mam, szczególnie, że przecież jedna znana Żydówka jest nazywana Królową Polski i patronką popularnego Radyja

karo77
5 844
karo77 5 844
#7028.09.2011, 23:10

donaldinjo
#62 | Dziś - 23:02

psychopatą jesteś. PIS jest najwiekszą partią opozycyjną w Parlamencie. Po 9 października będzie partią rządzącą. Miejmy nadzieję, że samodzielnie - bez konieczności zawierania koalicji z PSL
_______________________________________

hehehehehehehe... MITOMAN :D

Konto usunięte
204
#7128.09.2011, 23:10

# 65 - żeby tylko Rajmund, ANTYSEMITO. Poczytaj rewelacje o pochodzeniu Jadwigi Kaczyńskiej. Ale jakoś michnik, tusk vision network i inni ogłupiacze omijają te tematy. Bo to półprawdy i mity wyssane z brudnego palca jakiegoś peOfila.

Poza tym bez znaczenia dzisiaj.

do Sejmu - LISTA NR 1 !!!
do Senatu - Łaniewska-Błaszczak !!!

Profil nieaktywny
maloistotne
#7228.09.2011, 23:12

kiblu,
każdy z nas "ma" internet, przekopiowywać nie musisz,
zresztą to już było, podczas poprzedniej kampani prezydenckiej,
oto adres strony, z której metodą kopiuj-wklej kibel zaśmieca zacne forum
http://host26.pl/2010/12/11/kim-sa-...

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#7328.09.2011, 23:14

nie zaglądaj więc do tego wątku - proste :)

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#7428.09.2011, 23:14

ale wracajac do sedna sprawy - jakieś odpowiedzi? :)

karo77
5 844
karo77 5 844
#7528.09.2011, 23:15

donaldinjo
#62 | Dziś - 23:02

psychopatą jesteś. PIS jest najwiekszą partią opozycyjną w Parlamencie. Po 9 października będzie partią rządzącą. Miejmy nadzieję, że samodzielnie - bez konieczności zawierania koalicji z PSL

_______________________________________________

Do koalicji to by musieli wskrzesić LPR i Samoobronę :D Ale czego się nie robi dla stołków...

Profil nieaktywny
maloistotne
#7628.09.2011, 23:15

dokładnie urko,
wątek upadnie jeszcze przed upadkiem "rządu" po...
pozdrawiam!

Konto usunięte
204
#7728.09.2011, 23:18

obotowi z PSL gotowi do koalicji z każdym. Zbyt bardzo przyzwyczaili się do władzy i wielkich pieniędzy.

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#7828.09.2011, 23:26

przynajmniej na pytania 4-6

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#7928.09.2011, 23:27

proszę

Tomek_L
27 300
Tomek_L 27 300
#8028.09.2011, 23:29

urko, daj spokój
dostać konkretną odpowiedź na pytanie od pisowca - to się zdarza raz na 100
dostać konkretną odpowiedź na niewygodne pytanie od pisowca? to się jeszcze nie zdarzyło

Konto usunięte
204
#8128.09.2011, 23:32

bo to Lech Kaczyński był bardziej aktywnym działaczem wówczas niż Jarosław. Internowany został natomiast Mieczysław Wachowski - później okazało się, że to etatowy pracownik UB.

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#8228.09.2011, 23:32

uważam, że każdemu trzeba dać szansę :)

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#8328.09.2011, 23:33

a widzisz Tomek! nieudolnie, ale przynajmniej spróbował ;)

Tomek_L
27 300
Tomek_L 27 300
#8428.09.2011, 23:33

#81
wsadzili własnego agenta a dali spokój wielkiemu działaczowi S?
byli porąbani, ale żeby aż tak?

buhahahahahahaaaa!

Tomek_L
27 300
Tomek_L 27 300
#8528.09.2011, 23:34

#83
prowokacja się udała :)

Konto usunięte
204
#8628.09.2011, 23:34

a co się stało z teczką michnika? :) Czego michnik szukał w archiwach?

http://www.antyk.org.pl/ojczyzna/ag...

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#8728.09.2011, 23:35

Michnik nie jest ojcem Jarosława Kaczyńskiego

Tomek_L
27 300
Tomek_L 27 300
#8828.09.2011, 23:37

#86
co się stało z teczką jarka, to jest pytanie!

urko
19 391 56
urko 19 391 56
#8928.09.2011, 23:38

czyli na razie mamy jedna odpowiedź: opozycjonista Jarosław nie został internowany po domowie podpisania lojalki, bo jego brat był opozycjonistą "bardziej"... malo logiczne, ale - jak mówią - pierwsze koty za płoty... co dalej? :)

Konto usunięte
204
#9028.09.2011, 23:38

# 84 - dokładnie tak. Zamykając Wachowskiego uwiarygodnili go. Wiesz jak powstał Slownik gwary wieziennej? Milicjant, polonista z wykształcenia dał sie zamknąć do mamra na cały rok w celach naukowych. Tylko naczelnik wiezienia wiedział o jego misji, zwykli klawisze nic nie wiedzieli. Potem był wykładowcą w Legionowie.

Katalog firm