Do góry

***odsetki z banku w polsce przy rezydencji podatkowej UK

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
potrzebujacy
07.04.2018, 22:50

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to działa Jeżeli w Polsce bankowi złożyłem certyfikat rezydencji podatkowej w Wielkiej Brytanii to moje odsetki w Banku w Polsce powinienem otrzymać w wysokości 100% z tego podatek zapłacić Wielkiej Brytanii. Tak mi się wydaje że tak powinno być.

Jednak złożyłem certyfikat rezydencji podatkowej i polski bank pobrał 5% podatku od moich odsetek dlatego nie rozumie dlaczego taka sytuacja jest dlaczego Bank Polski pobiera jakikolwiek podatek skoro ma dostarczony certyfikat rezydencji podatkowej.

Czy ktoś miał podobną sytuację? W takiej sytuacji zrobić? Jak to potem rozliczyć Wielkiej Brytanii czy będę musiał do tego 5% zapłacić 15 czy 20% jak to się potem rozlicza

Dzięki

adam.strap
6
#3110.05.2019, 17:47

Właśnie doświadczam nieciekawych problemów związanych z certyfikatem rezydencji uzyskanym w UK. Otóż, przesłałem go do Idea Banku w Polsce, a bank stwierdził, że nie mogą go uznać, bo (UWAGA UWAGA!) nie przesłałem koperty w której ten certyfikat otrzymałem. Jakieś rady?

To zakrawa na kpinę żeby bank domagał się szarej koperty z HMRC, bo certyfikat w UK jest wypełniany elektronicznie, a następnie drukowany. Ewentualnie Idea Bank chce ode mnie email z HMRC z certyfikatem. Macie z tym jakieś doświadczenie? Możliwe jest uzyskanie certyfikatu w formie elektronicznej?

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm