Do góry

"W Unii Europejskiej nie ma miejsca dla stref wolnych od LGBT"

Zaloguj się by dodać komentarz
Profil nieaktywny
szalony_mustang
16.09.2020, 21:54

W swoim pierwszym przemowieniu o stanie Unii przewodniczaca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, skrytykowała PiS.

Szefowa Komisji Europejskiej stwierdzila, ze ​​„strefy wolne od LGBT” w Polsce to „strefy wolne od ludzi”, na ktore nie ma miejsca w Unii Europejskiej.

W szeroko zakrojonym 77-minutowym przemówieniu, obejmującym od koronawirusa po kryzys klimatyczny, Von der Leyen zobowiazala się do zbudowania „unii rownosci” i skrytykowala europejskie panstwa czlonkowskie, ktore oslabiaja przeslania polityki zagranicznej UE dotyczace praw człowieka.

Wyraziła takze swoja dezaprobate dla poczynan polskiego prawicowego nacjonalistycznego rzadu, ktory czesto uderzal w „ideologię LGBT”, a wiele polskich miast ogłosiło się „strefami wolnymi od ideologii LGBT”.

"Bycie sobą nie jest ideologią” - powiedziala Von der Leyen „To tozsamosc”. „Wiec chce byc krystalicznie czysta - strefy wolne od LGBTQI to strefy wolne od ludzi. I nie ma dla nich miejsca w naszym zwiazku ”.

Tymczasem w Polsce za sprawa Fundacji Kai Godek oraz wsparciem ksiezy, trwa zbieranie podpisow pod petycja nakladajaca ustawowy zakaz organizowania w Polsce "Marszow Rownosci". W inicjatywe ta zaangazowani sa ksieza z calej Polski, choc zdanie biskupow w sprawie petycji jest podzielone.

za

https://www.theguardian.com/world/2020/sep/16/ursula-von-der-leyen-says-...

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Ustawa-stop-LGBT-ksieza-pomagaja-z...

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#6119.09.2020, 08:24
Profil nieaktywny
szalony_mustang
#6219.09.2020, 09:11

Nie pierdziel kocopołów, tylko wrzuć wreszcie założenia tej ideologii. Proste pytanie znowu cię przerosło? Nic nowego.

Znowu nie wiesz o czym piszesz. Ale piszesz. :D

Nie jestem psychiatra, ale to co pisze Delira vel miniaturowy pinczer nazywa sie bodajze projekcja. Pinczerku, uzylem sformuowania "maszyna ideologiczna" a Ty dorobiles do tego cala historie, udowadniajac po raz kolejny nieumiejetnosc logicznego zrozumienia tekstu pisanego i ogromne zdolnosci konfubulacji:D a to bardzo kobiece cechy, kiecki tez zakladasz? :D

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#6319.09.2020, 09:19

Nie pitol, nie lawiruj, nie odwracaj kota ogonem. :D

Jest maszyna ideologiczna, jest więc jakaś ideologia lub przynajmniej jakieś założenia, w oparciu o które działa. :D Pisałeś też o ideologii gender. :D

Mazgaisz się jak baba, wróć do meritum. :D

Profil nieaktywny
szalony_mustang
#6419.09.2020, 09:23

Pinczerku, pytanie jest jedno, wolisz przywdziewac tylko sukienki, czy damska bielizne tez? :D

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#6519.09.2020, 10:11

Nie fantazjuj o moich gaciach, wrzuć wreszcie założenia ideologii, o których piszesz. :D

omegan
8 208
omegan 8 208
#6619.09.2020, 10:54

@jo

pocisz sie, machasz smiesznie swoimi krotkimi lapkami i wciaz trafiasz w proznie :)

wciaz nie kumasz, ze gila mnie to co pisze ktos na twoim poziomie, szczegolnie po tych wszystkich twoich wtopach, samozaorankach i ohydnych atakach min na moja rodzine. mowiac krotko - nie znajdziesz u mnie (jak i u wiekszosci ludzi ktorzy cie znaja choc troche) nawet odrobiny szacunku, a to ze bardzo starasz sie wciaz mi dopiec, wzbudza co najwyzej usmieszek politowania.

nie zapomnij sie pochwalic znalezionymi grzybkami, by poczuc sie lepiej ;*

milego weekendu

kijevna
18 420
kijevna 18 420
#6719.09.2020, 14:56

Buhahaha:) Tak cię gila, że się tłumaczysz i ciągle odpisujesz nawet tej pieknej soboty:) Tak cię gila, że śledzisz moje rzekome kompromitacje na fejsie:) Tak cie gila, ze ciagle urzadzasz 'prowokacje' i skomlasz o uwagę, zwłaszcza jak dłużej sie nie odzywam:)

P.S: grzybków mam juz sporo powekowane, a najwazniejsze, ze dorobiłam się w tym roku 'swoich' miejsc, a teraz zazdrość:)

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#6819.09.2020, 15:04

Oj, bo pokazałabyś cycki i już nikt by cię nie zaczepiał. ;P

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#6919.09.2020, 15:14

Mustang prawdopodobnie znalazł założenia "ideologii LGBT" w/g Hartmana, ale prawdopodobnie nie pasowały do jego własnych założeń, więc Hartman na pewno się myli. ;P

Cóż, pomogę mustangowi, co by się chłopina nie męczył, pieprząc trzy po trzy o guzikach, pinczerach, moich żonach i gatkach:

https://hartman.blog.polityka.pl/2019/06/10/czym-jest-ideologia-gender-o...

1. My, zwolennicy „ideologii gender i LGBT” (jeśli już koniecznie chcecie tak to nazywać), jesteśmy osobami wykazującymi się dużą wrażliwością na wszelkie przejawy dyskryminowania kogokolwiek z powodu jego/jej orientacji seksualnej bądź sposobu, w jaki odczuwa i manifestuje swoją płeć i swoją seksualność.

Wrażliwość na tego rodzaju dyskryminację łączymy z niezgodą na różne formy niesprawiedliwych nierówności oraz uprzedzeń w życiu społecznym i publicznym, a zwłaszcza na dyskryminację kobiet. Tym samym bliskie są nam postulaty ruchów feministycznych, domagających się równych praw dla mężczyzn i kobiet w różnych obszarach życia.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7019.09.2020, 15:15

2. Jesteśmy wrażliwi na potrzeby mniejszości społecznych i kulturowych. Niektóre spośród nich wymagają specjalnej uwagi i pomocy, ze względu na doświadczaną przez nie dyskryminację bądź ze względu na ich specjalne potrzeby lub ograniczenia. Sprzeciwiamy się twierdzeniom, jakoby obecność w społeczeństwie mniejszości obyczajowych i kulturowych, w tym mniejszości seksualnych, stanowiła krzywdę i opresję dla większości, z uwagi na „zły wpływ”, jaki mniejszości mogą mieć na niektórych członków większości (np. na dzieci).

Ten sam argument i tak samo nieuczciwie zastosować można w drugą stronę, czyli w odniesieniu do większości wywierającej wpływ na mniejszości. Nazywamy opisaną tu postawę niektórych przedstawicieli dominujących kulturowo grup nietolerancją; w nietolerancji widzimy zaś zapowiedź represji, izolacji społecznej, wykluczenia i przemocy. Dlatego stanowczo opowiadamy się przeciwko niej, co nie oznacza, że nie zdajemy sobie sprawy i nie akceptujemy tego, że w klimacie społecznym i organizacji życia potrzeby i formy zachowania większości w naturalny sposób utrzymują przewagę nad zjawiskami mniejszościowymi.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7119.09.2020, 15:16

3. Odróżniamy tożsamość płciową od orientacji seksualnej, a jednocześnie jesteśmy świadomi, że istnieją skomplikowane związki między jednym i drugim. Mężczyźni i kobiety w różnych epokach i różnych kulturach rozmaicie kształtują swoje stosunki i rozmaicie manifestują swoją tożsamość płciową. Nie istnieje jeden uniwersalny model bycia mężczyzną ani bycia kobietą. Występują tu różnice historyczne i kulturowe, a także różnice w obrębie tego samego społeczeństwa.

Inaczej przeżywa i manifestuje swoją męskość współczesny kapłan katolicki, a inaczej bokser wagi ciężkiej. Inną rolę jako kobiety widzi dla siebie zakonnica, a inną aktorka filmowa. W różny też sposób można odgrywać role matki czy siostry albo ojca czy brata. Nie należy domagać się od nikogo, aby podporządkował się jednemu modelowi życia i obyczaju – życie jest różnorodne i bogate, a w społeczeństwie wolnych ludzi jest miejsce dla wielu światopoglądów i stylów życia, łącznie z tymi konserwatywnymi.

Mamy szacunek dla tej różnorodności i dla osobistego prawa każdego człowieka do przeżywania w odpowiadający mu/jej sposób własnej płciowości, a także seksualności. Niemniej dostrzegamy, iż niektóre role płciowe i seksualne związane są z opresją i podporządkowaniem kobiet władzy mężczyzn – w takim wypadku opowiadamy się za zmianą panujących obyczajów społecznych, zwłaszcza zaś wtedy, gdy sankcjonują one przemoc.

Absolutnie nie godzimy się na używanie przemocy fizycznej wobec kobiet pod pretekstem wolności obyczajowo-religijnej. Granicą tolerancji nie jest wyobrażenie większości lub takich czy innych autorytetów publicznych odnośnie do tego, co jest obyczajne, a co nie (np. w sferze stroju lub modelu pożycia), lecz wyłączne bezpieczeństwo i prawa innych osób. Inaczej mówiąc, każdemu wolno żyć tak, jak chce, jeśli tylko nikogo nie krzywdzi, np. poprzez ograniczanie czyichś praw lub stosowanie innych form opresji, takich jak obrażanie i wyszydzanie (mowa nienawiści), okazywanie pogardy, wykluczanie, dyskryminowanie w rozmaitych sytuacjach społecznych i zawodowych. Dlatego też w naszym przekonaniu takie postawy jak rasizm albo homofobia (wrogość wobec osób homoseksualnych) są nie do zaakceptowania, znajdują się poza granicą tego, co może być publicznie tolerowane.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7219.09.2020, 15:17

4. Pamiętamy, że oprócz osób o jednoznacznie lub prawie jednoznacznie określonej heteroseksualnej orientacji istnieją osoby odczuwające pociąg do osób tej samej płci bądź do obu płci. Domagamy się tego, aby osoby homoseksualne bądź w dowolny inny, wykluczający przemoc sposób doświadczające własnej seksualności miały te same prawa i możliwości życiowe co heteroseksualna (heteronormatywna) większość.

Nie widzimy żadnych poważnych argumentów przemawiających przeciwko temu, aby osoby homoseksualne mogły korzystać z tych samych bądź analogicznych praw co osoby heteroseksualne, także w zakresie życia rodzinnego. Potrzeba życia w prawnie usankcjonowanym związku oraz pragnienie posiadania i wychowywania dzieci nie zależy od orientacji seksualnej, która nie powinna stanowić tu przeszkody.

Większość heteroseksualna nie doznaje żadnego uszczerbku ani straty, gdy prawa do zawierania małżeństw przyznawane są także osobom żyjącym w parach jednopłciowych. Za oparte na uprzedzeniach uważamy też twierdzenie, że dzieci wychowywane przez pary jednopłciowe są przez ten fakt pokrzywdzone. Za niedopuszczalne uważamy zwłaszcza wskazywanie w tym kontekście na „niebezpieczeństwo”, iż zostaną one „nauczone” czy w inny sposób wdrożone w homoseksualność.

Nawet gdyby tak miało być (a praktyka tego nie potwierdza), to nie można tego uważać za krzywdę dla dziecka – homoseksualność nie jest bowiem wadą ani chorobą, lecz jedną z form przeżywania seksualności, której dyskryminowanie jest niedopuszczalne etycznie ani prawnie.

Jednocześnie stanowczo odrzucamy jako nieetyczne dywagacje na temat statystycznej zależności między orientacją seksualną a przestępczością seksualną. Nawet gdyby było prawdą, że wśród osób homoseksualnych jest więcej pedofilów niż wśród osób heteroseksualnych, to nie może to być podstawą żadnych represji ani nierównego traktowania, podobnie jak ewentualne stwierdzenie, że osoby jedzące mięso częściej dopuszczają się zabójstw niż wegetarianie, nie upoważniałoby do dyskryminowania tych pierwszych.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7319.09.2020, 15:17

5. Pamiętamy, że oprócz osób, które identyfikują się jednoznacznie jako kobiety bądź mężczyźni, są i takie osoby, których poczucie przynależności płciowej nie jest tak jednoznaczne bądź jest zmienne. Jesteśmy przekonani, że również te osoby mają pełne prawo przeżywać, kształtować i manifestować swoją tożsamość, która powinna spotykać się z publiczną, a nawet prawną akceptacją.

Uważamy bowiem, że każdy, kto korzysta ze swej wolności samookreślenia w sposób nieczyniący krzywdy innym ludziom, ma do tego pełne prawo i nie powinien być w żaden sposób z tego powodu represjonowany. Co więcej, uważamy, że jeśli osoby należące do pewnej mniejszości w zakresie doświadczenia i kulturowego manifestowania płci i seksualności mają specjalne potrzeby, których spełnienie wymaga zmian w prawie lub jakichś rozporządzeń władzy, to tego rodzaju ułatwienia powinny być z uwagi na te osoby wprowadzane w życie, jeśli tylko nie dzieje się to z krzywdą dla innych.

Szczególną wrażliwość okazujemy osobom cierpiącym z powodu niezgodności ich płci biologicznej i psychicznej. Osobom odczuwającym pragnienie, aby dokonać zmiany płci nie tylko w sferze symbolicznej, takiej jak imię, ubiór czy uczesanie, lecz ponadto w większym lub mniejszym stopniu odmienić swoje ciało, by bardziej odpowiadało wyglądem płci, z którą się identyfikują, powinno się zapewnić warunki prawne i organizacyjne ułatwiające dokonywanie pożądanych przez nie zmian.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7419.09.2020, 15:18

6. Wyrażamy przekonanie, że każdy człowiek, nie tylko należący do kulturowej i obyczajowej większości, ma pełne prawo realizować swoją potrzebą samoidentyfikacji w różnych zakresach aktywności i doświadczenia, której to potrzeby integralnym składnikiem jest pragnienie wyrażania siebie, tj. wyrażania swojej tożsamości i przekonań.

Dlatego domaganie się od osób należących do pewnej mniejszości z uwagi na swoją płciowość (gender) lub seksualność (LGBTQ), aby swoje preferencje ukrywały i nie manifestowały ich publicznie, uważamy za formę opresji i dyskryminacji. Tak jak ogromną i ważną potrzebą człowieka jest prywatność i intymność, której nie wolno naruszać opresyjnym i opartym na hegemonizmie kulturowo-obyczajowym prawem, również potrzeba ekspresji i manifestowania tego, kim i jakim/jaką się jest, musi być uszanowana.

Ta potrzeba jest szczególnie silna w dziedzinie miłości i związków kochających się ludzi. Nie wolno odmawiać osobom homoseksualnym bądź w inny sposób odmiennym pod względem orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej niż większość prawa do publicznego manifestowania swojej miłości i swojego szczęścia. Zdecydowanie odrzucamy koncept „zgorszenia” jako argument na rzecz spychania nieheteronormatywnej miłości w sferę wyłącznie prywatną.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7519.09.2020, 15:18

7. Najważniejszym środkiem zwalczania nietolerancji oraz budowania otwartego, wolnego od uprzedzeń i dyskryminacji społeczeństwa jest edukacja. Domagamy się, aby szkolnictwo publiczne wzięło na siebie zadanie kształtowania postaw tolerancji i szacunku dla różnorodności i odmienności w różnych obszarach kultury i obyczajów.

Konieczne jest w tym kontekście również upowszechnianie wiedzy o różnorodności postaw i preferencji w zakresie życia płciowego i tożsamości płciowej, gdyż tylko wiedza pozwala skutecznie zabezpieczyć młodzież przed podatnością na kłamliwą, w tym homofobiczną propagandę. Wiedza o ludzkiej seksualności powinna być upowszechniana w szkołach również ze względu na potrzebę uwrażliwienia dzieci i młodzieży na niebezpieczne zachowania seksualne, na czele ze „złym dotykiem” i wszelkiego rodzaju przemocą seksualną.

Kultura życia seksualnego, poważny i odpowiedzialny stosunek do seksu, a także świadomość prokreacyjna mogą być skutecznie upowszechniane jedynie poprzez edukację seksualną w szkołach. Dostęp do takiej edukacji uważamy za prawo przysługujące starszym dzieciom i młodzieży.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7619.09.2020, 15:19

8. Uważamy za istotne, aby prowadzone były i wspierane ze środków publicznych badania naukowe (socjologiczne, psychologiczne, historyczne) na temat różnych – historycznie kulturowo zmiennych – form przejawiania się ludzkiej płciowości i seksualności, nie wyłączając badań nad zjawiskami antagonizmu płci oraz dyskryminacji ze względu na płeć.

Za bardzo istotne uważamy również badania nad niedocenianym wcześniej udziałem kobiet w różnych obszarach twórczości kulturowej oraz genderową specyfiką tej twórczości. Zarówno szeroko rozumiane gender studies, jak i studia feministyczne stanowią niezwykle cenny składnik współczesnej humanistyki i nauk społecznych.

Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7719.09.2020, 15:20
Delirium
17 150
Delirium 17 150
#7819.09.2020, 15:22

I jeszcze jedno: jeżeli miałbym ochotę na paradowanie w kieckach, chuj ci do tego, mustang. :P

kijevna
18 420
kijevna 18 420
#7919.09.2020, 15:25

Sądząc po tym kto rzucił hasło 'ideologia singli' pewnie ci sami wymyslili 'ideologię LGBT', w końcu kosciół nie będzie walczył z ludźmi jako takimi skoro ma się nad nimi pochylac, ale jak się podepnie dehumanizujące słowo, to i cel wydaje sie szczytniejszy, większy i jednoczesnie maskują fakt, że udarzają bezposrednio w żyjące, czujące istoty, które Jezus kazał obdarzać miłoscią.

lukasz.inv
43
#8019.09.2020, 22:57

Well, well, well, Kijevna. Pobilas właśnie rekord e-PiS-kopatu w mówieniu o Jezusie. Znaczy, dorośli faceci w sutannach którzy go ponoć reprezentują, nie mówią o nim wcale, nic tylko seks, homoseksualizm czy, w luźny dzień - aborcje. Zatem tu masz na plus.

Według czterech Ewangelistów Chrystus miał wyrąbane na niepodległość swojej ojczyzny, jadał z podatkowymi urzędnikami okupantów (w jego przypadku - rzymskich), oraz z prostytutkami. Nie mówiąc już o tym, ze nabijał się z napuszonych „uczonych w Piśmie”... nomen omen.. także w sutannach z „tego świata”...

Współczesny polski katolicyzm ma coraz mniej wspólnego z chrześcijaństwem... Papież Franciszek już ma u polskich katolików przerąbane... gdy Papieżem zostanie czarnoskóry... a prędzej czy później przecież to się stanie... to pewnie będzie schizma. No bo jak wtedy żyć, panie premierze?

Profil nieaktywny
emoiton
#8119.09.2020, 23:04

Ładne to, ale i tak jebać pedałów i kościół ;)

Profil nieaktywny
emoiton
#8219.09.2020, 23:05

znaczy szczypać w pupcie :/

Profil nieaktywny
emoiton
#8319.09.2020, 23:07

Podoba mi się lukasz.inv, że się tyle pompujesz dla pojebów aczkolwiek charyzmatycznych ;)

Amitorybka
11 757 57
Amitorybka 11 757 57
#8419.09.2020, 23:50

wcale nie dziwi mnie to skrzywienie, nic a nic ;D

jarekcda
5
#8530.09.2020, 13:12

LGBT nie powinno łamać prawa. Obrażanie uczuć religijnych, obrażanie policjantów, niszczenie mienia to nie jest dobry pomysł. Przy następnych wyborach obywatele zwrócą się przeciw, tak jak to było w wyborach prezydenckich- Biedroń 3%

Katalog firm