Do góry

Ogrzewanie olejowe - proszę o porady

Temat zamknięty
Denity
8
Denity 8
20.03.2018, 08:44

Witajcie :)

Zwracam się do Was z ogromną prosbą, byście pomogli mi dokonać wyboru i poradzili dobrą radą.

Otóż jestem w trakcie kupna domu. Jestem zainteresowana jednym, 4-bedroom detached z dużą działką i tzw "milion dollar view" . Kosztuje jedyne 120 tyś. Jest jeden problem. Dom posiada ogrzewanie olejowe - z tego co słyszałam bardzo drogie. Ma również kominek ale to nie zmienia faktu. Nie chcę całe życie płacić krocia, a jak widać zimy w Szkocji też istnieją :)

Zastanawiam się czy da się zmienić instalację na gazową i czy bedzie to w ogóle opłacalne. Nie dostałam jeszcze informacji czy jest tam podłączenie gazu, ew. doprowadzić gaz lub zastosować butlę przydomowa.

Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia, jakie są ew. koszta, i czy opłaca się zmieniać ogrzewanie olejowe na gazowe. Dom zostałby docieplony, ale czy to coś by zmieniło? Z góry dziękuje za porady i odpowiedzi.

pozdrawiam

#220.03.2018, 11:18

Ja mialem ogrzewanie olejowe(na rope) jak mieszkalem na cottage,bardzo drogo wychodziulo,300 litrow na niecaly miesiac w zime.Zapytaj czy jest mozliwosc podlacznia gazu czy idzie w poblizu rura.Bo pujdziecie z torbami,no chyba ze zarabiacie bardzo duzo to wtedy nie bedzie problemu.

#320.03.2018, 11:28

A jeszcze pamietam ze byl problem z dysza w piecu,zapychala sie nieraz niechcial zastartowac.

  • Strona
  • 1

Katalog firm