Do góry

Opinie o NHS Scotland

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Florian
06.04.2018, 08:41

Pewnie temat, który zaproponowałem będzie pełen skrajnych opinii ale w ten sposób chciałbym zobaczyć jakie doświadczenia i opinię mamy na tematy NHS Scotland i porównać z tym co ja o tym sądzę.

Dobrze byłoby gdyby opierać się na własnych doświadczeniach, a nie historiach zasłyszanych od znajomych czy znajomych znajomych.

pozyczona
11 676
pozyczona 11 676
#3107.04.2018, 08:49

*CPN of course

nataliapoznaj
78 400
nataliapoznaj 78 400
#3207.04.2018, 12:46

Miałem drobny zabieg jakieś 2 lata temu. Konsultacja z GP, skierowanie do szpitala, godzinka w szpitalu i po temacie. Załatwione.

W Polsce ten zabieg nie jest refundowany przez NFZ, a w wielu przypadkach lekarze wręcz odmawiają jego wykonania (nie chodzi o aborcję aby było jasne). Koszt zabiegu w PL - 2000PLN, tutaj jest to standardowa usługa medyczna.

iwo
6 383
iwo 6 383
#3307.04.2018, 13:04

„Idź do okienka Tomku i żądaj umawiania sie z lekarzem z penisem, bo penis sam w sobie ma super właściwości diagnostyczne:)„

Hahaha padłam:)

Poproś pochodzenia Afrykańskiego, większe prawdopodobieństwo, ze będzie większe miał właściwości diagnostyczne:)

nataliapoznaj
78 400
nataliapoznaj 78 400
#3407.04.2018, 14:15

Lol

Towarzystwo wzajemnej feminizacji :D

macmac
405
macmac 405
#3507.04.2018, 15:40

GP,pielegniarki(podobnie jak nauczycielki nizszego szczebla) sa to zawody sfeminizowane i prawdopodobienstwo ze trafisz na kobiete w tych zawodach jest duze.Generalnie GP raczej unikam,nieraz kontaktuje sie z pielegniarkami i mam stale konsultacje ze specjalistami-ktorzy dubluja swe przemyslenia i wyniki badan przesylajac je do mojego GP i moj adres.Opieka lekarska w UK jest lepsza niz w Polsce gdzie mentalnosc PRLu laczy sie z elementami platnej(amerykanskiej?) opieki zdrowotnej.

kijevna
18 285
kijevna 18 285
#3607.04.2018, 16:25

Prawdopodobieństwo trafienia na niekompetentną GP, jesli sie ma podejście, że kobiety z zalozenia sa gorsze, głupsze i ja, JA, JA wiem najlepiej wzrastają niemal do 100%, no chyba, że lekarz będzie tańczył jak mu pacjent zagra - to wtedy ma szanse na komplement.

I tutaj własnie dochodzi temat, który - przy okazji służby zdrowia mnie osobiscie interesuje - podjeście. Nasze podejście do tutejszych lekarzy i ich podejscie do nas. I jaki ma to wpływ własnie na diagnozy, leczenie itp?

Sama starając się byc zawsze w miarę rzeczowa i spokojna parę razy mogłam uchodzić za histeryczkę i czy wtedy nie zostałam taką przesadzającą mamuśką/pacjentką, którą się niekoniecznie traktuje powaznie? Jak lekarz patrzy na osobę, która mu mówi, że ma kaszel, przez który chce popełnic samobojstwo? Tak było, ale może trzeba było przedstawic to inaczej? Czy moge miec pretensje do lekarza, ze nie zdiagnozował choroby, która juz praktycznie dzieki szczepieniom nie wystepowala w UK, a jedynym objawem u nas był własnie potworny kaszel nocny? Miałam żal swego czasu, ale też swiadomosc, że o jednym szczególe, na który nie zwróciłam uwagi, a który mógl pomóc nie powiedziałam wtedy lekarzom lekarze odpowiednio płci: M, Z, M;););0

Z polska służbą zdrowia nie miałam za dużo do czynienia mieszkając w Polsce, aczkolwiek nietety na wakacjach bywało, że musiałam się udać do lekarza czy na izbe przyjęć i zawsze mi to podosiło cisnienie. Także w Polsce unikam jak moge, jak nie mogę, wyciagam niebieski plastik i wtedy jest trochę inna rozmowa - albo chca spławić (nie ma opcji), albo traktują jak dziecko specjalnej troski - co w sumie bardziej mi odpowiada niż podejście, z którym sie zetknęlam jak lekarze jeszcze nie wiedzieli, że nie mieszkamy w Polsce typu: A co pani chce, żeby zrobic - połozyc do szpitala? (na prosbe o zbadanie, czy dziecko odwodnione - bez badania go), A ta noga skręcona? (jak przyszłam po to, zeby lekarz stwierdził, czy skręcona, czy coś innego).

W UK staram sie ufac lekarzom, ale tez sprawdzam i pytam jak mam watpliwości. Czasem cięzko jest jak po przebadaniu mówią, że np. wirus, a objawy masakra, potem sie okazuje, że faktycznie jednak przeszło.

P.S: Tomaszku jeszcze co do tych GPów - u mnie w przychodni w okolicach wejscia wisi tablica z twarzami i nazwiskami lekarzy, podobnie zreszta u dentysty - może nie karm swoich fobii i od razu sobie zamawiajcie wizyty u facetów?

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm