Do góry

Nieloty Kiwi

Temat zamknięty
Esha_
42 993
Esha_ 42 993
22.05.2013, 11:25

Cień dobry. Ciąg dalszy "kliniki dla zwierząt- nieustającej historii o konowale, który zszedł na psy"- wyróżnienia w tekście pochodzą ode mnie:

_________________________________________________________________________

Naukowiec z USA: Jestem wściekły, czuję się oszukany. Nigdy nie firmowałem działań Macierewicza

" - Jestem wściekły. Czuję, że zostałem wystawiony, oszukany. Poproszono mnie o zgodę na spotkanie kurtuazyjne, a potem zostało to przedstawione, jakbym był zaangażowany w prace zespołu Macierewicza - komentuje dla Tokfm.pl prof. Joseph R. Lakowicz z University of Maryland.

O łączeniu nazwiska prof. Lakowicza z działalnością zespołu Macierewicza jako pierwszy napisał nasz bloger Paweł Pisaniecki.

"Kilka dni temu oraz dziś portal Niezależna.pl opublikował artykuły, z których wynikało, że amerykańska podróż szefa parlamentarnego zespołu PiS ds. badania przyczyn katastrofy smoleńskiej zakończyła się wielkim sukcesem. Sam poseł Macierewicz z nieukrywaną dumą i zadowoleniem opowiadał o wielkim zainteresowaniu tamtejszych naukowców sprawą wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, którą kręgi naukowe w Stanach Zjednoczonych nadal uważają za nierozwiązaną. Moją szczególną uwagę przykuł fragment, w którym Niezależna.pl oraz sam Macierewicz opowiedzieli o wielkim entuzjazmie i zaangażowaniu w sprawę katastrofy University of Maryland oraz jego naukowej elity" - pisze Paweł Pisaniecki.
Prof. Lakowicz: Nie mam z tym nic wspólnego

Jak donosiła Niezależna.pl, Macierewicz spotkał się w USA z prof. Kazimierzem Nowaczykiem z University of Maryland School of Medicine oraz z JEGO PRZEŁOŻONYM prof. Josephem R. Lakowiczem. Nasz bloger napisał do prof. Lakowicza z pytaniem, czy rzeczywiście do spotkania doszło i czy wspominanie o nim w tekście pt. "Amerykanie: warto badać wątek eksplozji w Smoleńsku" (niezalezna.pl) jest uprawnione.

Jak się okazało, naukowiec jest zaskoczony faktem, że jego nazwisko pojawia się w kontekście katastrofy. I że publikacje prawicowych portali oraz wypowiedzi Antoniego Macierewicza mogą sugerować, że firmuje on tezy stawiane przez pisowski zespół. (Macierewicz, opowiadając o swojej wizycie w USA, mówił, że naukowcy - w tym Lakowicz - cieszą się, że praca ich podwładnych jest "tak bardzo przydatna do rozwikłania katastrofy smoleńskiej". Lakowicz twierdzi, że nigdy nic takiego nie mówił. Nagranie, w którym poseł PiS opowiada m.in. o spotkaniu z Lakowiczem i o tym, że "nikt z moich rozmówców nie uważał katastrofy w Smoleńsku za wyjaśnioną" można zobaczyć tutaj).

Wprawdzie Lakowicz spotkał się z Macierewiczem (jak nam napisał, jego współpracownik przyprowadził posła PiS do jego domu), jednak temat rozmowy był dla naukowca zaskoczeniem. Jak tłumaczy, miało to być kurtuazyjne spotkanie. Prof. Lakowicz nie wiedział dokładnie, kim jest Antoni Macierewicz i jak wygląda jego polityczna działalność. Sam profesor nigdy nie zajmował się katastrofą smoleńską ani nie wspierał aktywności swojego pracownika w tej sprawie.

Jak mówi, podczas spotkania szybko uciął temat katastrofy prezydenckiego samolotu. Wcześniej zaś wielokrotnie instruował swojego pracownika, że nie życzy sobie, by jego nazwisko ani nazwa uczelni pojawiały się w kontekście śledztwa smoleńskiego, bo jego placówka nie zajmuje się tym naukowo. - Wygląda na to, że spotkanie zostało zorganizowane tylko po to, by później można było mówić, że rozmawiałem z posłem Macierewiczem - napisał prof. Lakowicz, odpowiadając naszemu blogerowi.

"Jestem wściekły!"

My także skontaktowaliśmy się z prof. Josephem R. Lakowiczem. Zapytaliśmy go o to, jak dokładnie wyglądało spotkanie. Oto cała odpowiedź prof. Lakowicza:

"Jestem wściekły na te doniesienia. Spotkałem się z panem Macierewiczem w ostatniej chwili, na życzenie pana Nowaczyka. Myślałem, że pan Macierewicz chciał się ze mną spotkać ze względu na moją reputację. Był wtedy w drodze z Nowaczykiem do Waszyngtonu i przejeżdżali koło mojego domu, gdzie akurat pracowałem. To było krótkie spotkanie. Macierewicz podziękował mi za pracę Nowaczyka. Nie odpowiedziałem na to podziękowanie, ponieważ nie chciałem wprowadzić mojego współpracownika w zakłopotanie. Ale też nie wyraziłem w żaden sposób zadowolenia z zaangażowania Nowaczyka w działania Macierewicza. Szybko zmieniłem temat.

Powiedziałem Nowaczykowi, że to w żaden sposób nie jest związane z jego pracą. Nie akceptuję pracy Nowaczyka w tej sprawie, ale nie mogę kontrolować tego, co robi w swoim prywatnym czasie. Wcześniej już mówiłem mu przy kilku okazjach, że nie ma zgody na wymienianie mojego nazwiska, mojego laboratorium lub uniwersytetu w tej kwestii. Poinstruowałem go, żeby każdą dyskusję lub rozmowę rozpoczynał od tego, że to jest jego opinia, a nie uniwersytetu lub moja. Oświadczyłem to zdecydowanie, bez żadnych dwuznaczności, przy kilku okazjach.

Czuję, że zostałem wystawiony albo oszukany - zostałem poproszony o zgodę na spotkanie kurtuazyjne, a potem zostało to przedstawione, jakbym był zaangażowany w te prace. Nie wiedziałem, kim jest Macierewicz i jaka jest jego pozycja. Nie chcę mieć z tą sprawą nic wspólnego i upomnę Nowaczyka za to poważne naruszenie instrukcji, jakie dałem, i zaufania. Cenię swoją reputację naukową i nie chcę, aby została ona naruszona poprzez powiązanie mnie z tą sprawą. Proszę to wysłać panu Macierewiczowi, jeżeli on całą tę sytuację widzi inaczej.

Chciałbym, aby moje zaangażowanie w śledztwo zostało wymazane i sprostowane". Jak dodał, "praca prof. Nowaczyka w moim laboratorium nie jest związana z samolotami lub lotnictwem".

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,...
_________________________________________________________________

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#122.05.2013, 11:28

Grupa emerytowanych nielotów kiwi zainteresowana jest przygotowaniem kolejnej ekspertyzny dla Antka- jeden z nich, ten najstarszy i najbardziej ślepy, niedawno przypieprzył łbem o brzozę. Znaczy: nadaje się.

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#222.05.2013, 11:30

"Powiedziałem Nowaczykowi, że to w żaden sposób nie jest związane z jego pracą. Nie akceptuję pracy Nowaczyka w tej sprawie, ale nie mogę kontrolować tego, co robi w swoim prywatnym czasie. Wcześniej już mówiłem mu przy kilku okazjach, że nie ma zgody na wymienianie mojego nazwiska, mojego laboratorium lub uniwersytetu w tej kwestii. Poinstruowałem go, żeby każdą dyskusję lub rozmowę rozpoczynał od tego, że to jest jego opinia, a nie uniwersytetu lub moja. "

"praca prof. Nowaczyka w moim laboratorium nie jest związana z samolotami lub lotnictwem".

Profil nieaktywny
rumpelstiltskin
#322.05.2013, 11:31

tez to mailem wklejac ale mnie ubiegles.jedyne co mozna powiedziec antkowi pis-dzie to "koncz wascć wstydu oszczędź"

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#422.05.2013, 11:32

"Wybuch? "Wykluczone". Bezpieczna wysokość? "Absolutnie nie". Demontaż ILS? "Fantazja". Zespół Laska obala smoleńskie teorie spiskowe"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...

Zespół Laska obala "alternatywne teorie":
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...
___________________________________________________________________

"I w pizdu. Wylądował. I cały nasz misterny plan też w pizdu."

Profil nieaktywny
rumpelstiltskin
#522.05.2013, 11:34

w pis-du esha, w pis-du,pisz poprawna polszczyzna

Nieznamir
11 860
Nieznamir 11 860
#622.05.2013, 11:35

pis jak zwykle pragnie obnizenia swoich notowan i kto sie dziwi, ze tusek milczy? z taka opozycja, nawet nic nie musi robic.

Profil nieaktywny
rumpelstiltskin
#722.05.2013, 11:36

ale bedzie szok dla tuska jak wygra kolejne wybory nic nie robiac.

lolek_x
3 153
lolek_x 3 153
#822.05.2013, 11:36

to typowe dla PISd bazuja na tym ze ktos nei doczyta nie zauwazy i triumfuja prawie jak kierp na emito....

antek i jaro to chyba nawet pewnego dnia beda mieli na klepsydrach zamiast "pokoj ich duszy" duza pogrubiona czcionka "smolensk qwa"

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#922.05.2013, 11:37

Jeden z komentarzy pod artykułem "Zespół Laska obala smoleńskie "teorie alternatywne". Pierwsza konferencja":

_________________________________________________

Potraktuj mnie jak "eksperta macierewicza" Miałem taką samą możliwość przeanalizowania wraku jak np pan profesor z "Amerykji", więc odpowiadam na Twoje pytania.

Rysunek skrzydła: (Źródło : tajne rosyjskie Google).

Grubość dźwigarów z wymiarami: (Źródło, bazar w smoleńsku)

Moment bezwładności Tu-154: (Źródło wieża kontrolna w Smoleńsku i wikipedia):
Kontroler powiedział że Tu-154 za pie..d..la jak szalony, więc prędkość znasz, masa- należy uwzględnić obecność Błasika w kokpicie i wyliczyć środek masy, No i jeszcze promień skrętu - odległość od brzozy do środka masy. Nic prostszego.

Dane na temat nierównowagi siły nośnej po utracie skrzydła (Źródło: w/w bazar Smoleńsku) Kierowca taksówki powiedział że po upi..e..l..niu skrzydła równowagi nie było.

Czy tak przeanalizowany temat Cię już uspokoi?
____________________________________________________________

:D

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#1022.05.2013, 11:39

Ups! Ponownie wkleję linki do "obrazków poglądowych".

Rysunek skrzydła: (Źródło : tajne rosyjskie Google).

Grubość dźwigarów z wymiarami: (Źródło, bazar w smoleńsku)

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#1122.05.2013, 11:51

"Macierewicz odmawia pokazania dowodów Laskowi. "Nie przyjmuję warunków wstępnych"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...
_______________________________________________________________

"Mam dowody, ale wam, kur*a nie pokażę - bo nie i ch*j". :D

Esha_
42 993
Esha_ 42 993
#1222.05.2013, 11:51
  • Strona
  • 1

Katalog firm