Do góry

Jak czesto chodzicie do kosciola.

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Perthmen
11.03.2012, 10:12

Jestem ciekaw jak czesto mieszkajac w szkocji,chodzicie do kosciola.

Fedra
167
Fedra 167
#9116.03.2012, 12:52

Podobno byl to racjonalista,bo z wagi przejechanego mozna wywnioskowac,ze ow mogl byc ksiedzem LOL

tableta
1 551
tableta 1 551
#9216.03.2012, 17:01

@esha: jesteś kretynem. Na knajpy i inne cele przerabiane są nie "ostoje czarnego zła" tylko budynki wspólnot protestanckich. A reszty mi się nie chce komentować, bo zamiast odnosić się merytorycznie, rzucasz łajnem (nie bierzesz przy tym pod uwagę, że przy rozrzucaniu łajna sporo przylepia się do Ciebie).

tableta
1 551
tableta 1 551
#9316.03.2012, 17:19

@checkmate #74

Nie do końca mogę z tym się zgodzić. Rozrastający się ateizm i agnostycyzm nie neguje wyłącznie wybranych bogów.
Takie wrażenie można odnieść np w Polsce, gdzie absolutnym dominantem jest KrK.
Innego rodzaju wrażenie dotyczy religii islamskiej czy judaistycznej, gdzie poprawność polityczna doprowadziła do postawy "siedź cicho" w sprawach, w których - w odniesieniu do chrześcijaństwa - siedzenie cicho nie nie wymuszane na obywatelach.
__________

Ależ dokładnie o tym mówię. W majestacie prawa chrześcijan się bruka, i w majestacie tego samego prawa (politycznej bzdurności) spróbuj powiedzieć coś złego o muzułmanach lub żydach. Ateiści i agnostycy znaleźli sobie dziecko do bicia, którym jest chrześcijaństwo; nie zauważają przy tym rosnącej za cichym przyzwoleniem siły islamu.

"Zastanów się sam na jakie wyśmianie trafia człowiek chociażby na tym durnym portaliku jak tylko okaże się, że jest wierzący? Nie wspomnę, że również jest z góry założenie: "o, katol! a jak nie katol to na pewno tylko jehowita! tak czy inaczej do gazu z nim!". Zaprzeczysz?
____________________

Zaprzeczę. Zależy, kto odpowiada.
__________

Mówię o generalnej zasadzie. Tylko w tym wątku spójrz na wpisy chociażby troglodyty, eshy, cichegoboba etc...
Nie wspomnę o takiej drobnej rzeczy jak to, że pytanie nie było zbyt rozbudowane, i zamiast obrzucać błotem powinni co najwyżej napisać "nie chodzę w ogóle".

"A teraz pomyśl: kościoły zmusza się do uznawania ślubów homoseksualnych i pastorów/duchownych gejów."
____________________

Nic mi o tym nie wiadomo, skąd taki news?
__________

Chociażby z socjalistycznej Szwecji (gdzie pani pastor lesbijka będąca w związku z inną panią pastor lesbijką jawnie mówi do kamery, że Biblia to staromodna bajeczka - wybacz, takie teksty z ust kogoś, kto mianuje siebie pastorem kościoła chrześcijańskiego są delikatnie mówiąc nie na miejscu... ale nic to, w tej samej Szwecji w ramach wolności słowa wielkie problemy miał pastor Åke Green. 20 lipca 2003 wygłosił on publicznie w mieście Borgholm na Olandii kazanie, w którym przedstawił interpretację tekstu z Biblii dotyczącą homoseksualizmu. Osoby o orientacji homoseksualnej nazwał "zboczeńcami" twierdząc, że nie mogą być jednocześnie chrześcijanami. Stwierdził też, że homoseksualność jest kwestią wolnego wyboru człowieka i nie jest uwarunkowana genetycznie. Zadeklarował także, że "każdy może być wyswobodzony i uwolniony". Pod koniec swojego kazania Green powiedział: "Nie możemy potępiać tych ludzi - Jezus też tego nigdy nie robił. Każdemu okazywał, że ma do niego głęboki szacunek jako do osoby (...) Jezus nikogo nigdy nie poniżał."; 29 czerwca 2004 sąd rejonowy uznał pastora winnym „nawoływania do nienawiści przeciwko grupie społecznej w oparciu o jej orientację seksualną” w oparciu o nowo uchwaloną ustawę rozszerzającą kryteria prześladowania mniejszości na mniejszości seksualne. 11 lutego 2005 Sąd Apelacyjny odwołał skazujący wyrok stwierdzając, iż Green nie nawoływał do nienawiści przeciw osobom homoseksualnym, ale jedynie przekazywał swoja własną interpretację Biblii. 9 marca 2005 prokurator generalny odwołała się od uniewinniającego wyroku sądu apelacyjnego do Sądu Najwyższego. Rozprawa przed Sądem Najwyższym rozpoczęła się 9 listopada 2005 i zakończyła się 29 listopada. W werdykcie stwierdzono, iż pastor dopuścił się złamania szwedzkiego prawa, niemniej biorąc pod uwagę poprzednie wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka powołujące się na Art. 9 i 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok uniewinniający. Tym nie mniej W styczniu 2008 roku szwedzki Niezależny Zakon Templariuszy Dobrych zdecydował o usunięciu Åke Greena z organizacji, twierdząc, że jego opinia na temat homoseksualizmu jest w konflikcie z nauczaniem stowarzyszenia.); tudzież z ostatniego wielkiego kongresu anglikańskiego, na którym zarysował się bardzo duży rozłam w strukturach.

"Zakazuje się noszenia krzyżyków - a k...uźwa gdzie niby Islam nakazuje nosić burki i inne hidżaby?"
____________________

Za wiki: "Kobiety w niektórych społeczeństwach muzułmańskich lub ich częściach są zobowiązane do noszenia burki na skutek konserwatywnego sposobu odczytywania idei hidżabu z Koranu. W rzeczywistości wymagania co do hidżabu tak dla kobiet, jak i mężczyzn są interpretowane bardzo różnie w zależności od kultury."

Czy to nie jest zabawne, że konserwatyści odmiennych religii tak różnie postrzegają konserwatyzm? :)
__________

Właśnie w tym problem, że to JUŻ nie jest zabawne... Bo albo jedziemy po wszystkich albo dajemy wszystkim spokój, racja?

Kultura europejska wyrasta na fundamencie Rzymu i Grecji. Warstwa (chrześcijaństwa) włożona pomiędzy, opóźniła rozwój tej kultury o stulecia.
Więc nie tnij korzeni, a chore konary.
__________

Ależ oczywiście... Wandale i inni barbarzyńcy, którzy spustoszyli cywilizację helleńsko-łacińską byli chrześcijanami i zrobili to na polecenie papieża ;-)
Pomimo wszelkiego zła jakie było udziałem kościoła rzymskiego (i nie tylko...) jednak nasza dzisiejsza kultura opiera się na tradycji chrześcijańskiej, czy tego chcesz czy nie... I owszem, należy odcinać suche konary, a nie podlewać cały las benzyną i podpalać!

Również pozdrawiam :-)

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#9416.03.2012, 17:43

Ten lament ogólny i wstrząs...

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#9516.03.2012, 18:42

tableta
#92 | Dziś - 17:01
@esha: jesteś kretynem. Na knajpy i inne cele przerabiane są nie "ostoje czarnego zła" tylko budynki wspólnot protestanckich. A reszty mi się nie chce komentować, bo zamiast odnosić się merytorycznie, rzucasz łajnem (nie bierzesz przy tym pod uwagę, że przy rozrzucaniu łajna sporo przylepia się do Ciebie).
_____________________________________________
Lajnem? W ktorym miejscu? Piszac o tym, ze bylem swiadkiem, jak szalejacy po ulicy facet w kiecce rozjechal kobiecine?
Czy piszac o tym, ze wielu tzw. "katolikow" szuka obrazka aby sie pomodlic?

Czy jesli napisze, ze JESTES JEBNIETY W DEKIEL I RZNAL CIE PIES MOJEGO SASIADA obrazam Cie, czy odpowiadam na "kretyna" rzuconego pod moim adresem w #92 ?

Mam gdzies to, co sie przylepia do nicka na emito :P

kosaaro
465
kosaaro 465
#9616.03.2012, 21:12

starsi ludzie zamiast kupić leki to nabijają kase rydzykowi a on ma helikopter i majbacha heehhh szkoda mi tych ludzi

poczekajcie chwile jeszcze i kondomy i sex przed slubem, pedalstwo wszysko bedzie dozwolone
w piatek można jeść już mięso i na wigili też, przykazania zmieniają

kosaaro
465
kosaaro 465
#9816.03.2012, 21:20
checkmate
6 858
checkmate 6 858
#9917.03.2012, 02:59

"Ależ dokładnie o tym mówię. W majestacie prawa chrześcijan się bruka, i w majestacie tego samego prawa (politycznej bzdurności) spróbuj powiedzieć coś złego o muzułmanach lub żydach. Ateiści i agnostycy znaleźli sobie dziecko do bicia, którym jest chrześcijaństwo;"
-----
Widzę to trochę inaczej. Ateiści i agnostycy nie potrzebują nikogo bić, by żyć.
To, że islamiści i judaści "wywalczyli" sobie pewne przywileje, to jedna bajka - bzdurna polityczna poprawność.
Chrześcijaństwo, aw szczególności katolicy w Polsce nie mają potrzeby o coś walczyć, bo ich pozycja już nigdy nie będzie lepsza, wciąż mają duży wpływ na życie, prawo itd.
Nie chodzi o brukanie chrześcijan, a o oddzielenie spraw społecznych od religijnych.
Niezależnie od wyznania, państwo nie powinno dotować żadnego z nich - tylko wtedy można mówić o państwie świeckim.

=====

"Mówię o generalnej zasadzie. Tylko w tym wątku spójrz na wpisy chociażby troglodyty, eshy, cichegoboba etc...
Nie wspomnę o takiej drobnej rzeczy jak to, że pytanie nie było zbyt rozbudowane, i zamiast obrzucać błotem powinni co najwyżej napisać "nie chodzę w ogóle".
-----
W tym właśnie tkwi problem jakiejkolwiek religii. "Nam" wolno mówić w imię wolnosci słowa, a myślącym inaczej narzuca się kanony i ograniczenia.
Interesujące jest to, że TAKA SAMA postawa np. islamistów jest dla Ciebie nie do zaakceptowania.

=====

"Ależ oczywiście... Wandale i inni barbarzyńcy, którzy spustoszyli cywilizację helleńsko-łacińską byli chrześcijanami i zrobili to na polecenie papieża ;-)
----
Odzywa się w Tobie antypapista, i nic poza tym.

=====

Pomimo wszelkiego zła jakie było udziałem kościoła rzymskiego (i nie tylko...) jednak nasza dzisiejsza kultura opiera się na tradycji chrześcijańskiej, czy tego chcesz czy nie... I owszem, należy odcinać suche konary, a nie podlewać cały las benzyną i podpalać!
-----
Wymień kilka "drobiazgów" które chrzescijaństwo wniosło w europejską kulturę.

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#10017.03.2012, 04:41

powinni co najwyżej napisać "nie chodzę w ogóle".

No bój się boga!

i zamień słowo " powinni"
na " nakazuje Wam "

Anka101
421
Anka101 421
#10121.04.2012, 22:53

itak.figurowicz
#94

buahahah dobre,dziadek ma juz przechlapane.No i skladka z emeryturek na nowa figurke.

Profil nieaktywny
yourteacher
#10212.01.2014, 19:48

no ja w rzeczy samej zawsze jestem w kosciele a w niedziele to juz napewno
jako nadworny kapelan jemito przychodze tutaj nawracac i czuwac na wami,

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#10315.01.2014, 03:30
Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#10415.01.2014, 14:45

Z wiekiem spadło mi libido i nie potzrebuję zbyt często seksu- tak więc do kościoła zaglądam nie częściej, niż raz na kwartał. Przepraszam. :(

Kataryna
4 736
Kataryna 4 736
#10515.01.2014, 15:46

A ja zagladam do kosciolow (wszelkich, nie tylko kk) jak tylko mam okazje, lubie taka specyficzna atmosfere. Jednakze uwazam zeby nie trafic na msze bo ksiedzow nie znosze.

A do wiary nie potrzebuje ani kosciola jako budynku ani tym bardziej posrednikow w sukienkach :)

inference
1 738
inference 1 738
#10715.01.2014, 17:14

Z wiekiem spadło mi libido i nie potzrebuję zbyt często seksu- tak więc do kościoła zaglądam nie częściej, niż raz na kwartał. Przepraszam. :(
___

Przykro mi to słyszeć.
Może jakaś viagra, cycuś? ;)

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#10815.01.2014, 17:21

Jeżeli nie potrzebuję- to po co mi viagra? Muszę potrzebować? ;)

inference
1 738
inference 1 738
#10915.01.2014, 17:52

Jak to nie potrzebuję? :P :)
Esha_, może Ty kosmitą jesteś :D

Amitorybka
11 812 57
Amitorybka 11 812 57
#11015.01.2014, 18:21

#104
W życiu bym nie pomyślała, że w kościele ten tego, tak na własną rękę (dosłownie). :/

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#11115.01.2014, 18:23

Ja też nawet przez chwilę nie pomyślałem o tym, aby "na własną rękę". ;P

Posługując się złodziejską retoryką: "to nie moja ręka!" :P

Profil nieaktywny
Perthmen
#11215.01.2014, 23:00

Zakusy szatana!

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#11316.01.2014, 04:53

Muszę potrzebować? ;)

chcesz się wyindywidualizować z rozmasturbowanego tłumu?

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#11416.01.2014, 06:31

Przykro mi to słyszeć.
Może jakaś viagra, cycuś? ;)

pobłogosław panie (Esha) za te dary;)

anija
792 2
anija 792 2
#11517.05.2014, 08:52

Natankowe eldorado .
Problem wygląda poważnie - gniotsa nie łamiotsa .

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#11617.05.2014, 10:56

"Czarno na białym" :D

Profil nieaktywny
yourteacher
#11717.05.2014, 11:05

Jak czesto chodzicie do kosciola.

Do którego?

anija
792 2
anija 792 2
#11817.05.2014, 11:17

#116
Jedno wyjaśnienie pociąga za sobą następne - widzę ciemność :))

Katalog firm