Do góry

Benefity dla ojca?

Temat zamknięty
Hedelix
2
19.02.2013, 11:06

Witam najpierw moze przedstawię sytuacje. Jestem mężem i ojcem 2 chłopców 4 i 6 lat. Zona moja mnie zdradziła
Nie mogłem tego wytrzymać i sie wyprowadzilem znalazłem sobie pokój.pracuje 40 godzin tygodniowo i zarabiam 16,5tys rocznie. Tu teraz pojawia sie pytanie czy moge starać sie o jakiś benefit aby wynająć samodzielnie 1bedroom albo studio flat ponieważ chce miec miejsce gdzie moge zabierac dzieci do siebie gdzie beda mogle sie bawić lub nawet przyjść na noc? Obecnie wynajelem mały pokój gdzie Cieżko mi jest sprowadzić dzieci. Proszę o jakas poradę staralbym sie sam wynająć jakies mieszkanko ale boje sie za nie dam rady go utrzymać. Z zona zalatwiam rozwod jeżeli bede miał przeznany alimenty ze bede płacił do tego własne koszty samochód telefon to cieżko mi bedzie utrzymać nawet studio flat? Proszę o jakas poradę ? Z góry dziekuje

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#119.02.2013, 11:24

jestes z Edynburga?

kama79_79
Glasgow
22 708
#219.02.2013, 12:01

Zasilkow z takimi dochodami nie dostaniesz.Nie ma czegos takiego, jak "benefity dla ojca".Zloz sobie aplikacje o council flat, czy housing association flat.
I plac alimenty, i nie czekaj na to, az child support agency zajmie ci dochody.Nie ma nic gorszego, jak deduction from earnings order, o ktorym wie twoj pracodawca.Ile masz placic dowiesz sie, wypelniajac calculator zamieszczony na www child support agency.Alimenty musisz placic od dnia, w ktorym opusciles lokal, ktory zajmowales z zona...Powinienes.Tak robia uczciwi, dbajacy o dobro swoich dzieci rodzice.
http://www.cmoptions.org/en/calcula...
Koszt utrzymania one bedroom accomodation, z Councilu, HA wyniosi srednio 450-500f, z oplatami.Nie licz na doplate w sprawie czynszu, czy Council Taxu.
I nie mieszaj powodow rozstania z zona z alimentami, kontaktem z dziecmi, czy opieka nad nimi.
Nawet sadu nie bedzie szczegolnie interesowalo to, co jest powodem waszego rozstania...

dzikisusel
246
#321.02.2013, 11:20

Benefity dostanie osoba ktora jest glownym opiekunem dzieci. Ja zajmuje sie moja coreczka przez polowe tygodnia, czasami spedza wiecej czasu u mnie niz u zony , z ktora jestem w separacji. Nie przysluguja mi zadne benefity a co lepsze nawet priorytet na mieszkanie councilowskie, poniewaz jak to ze dziecko spi w jednym lozku ze mna przez 2 ,3 noce w tygodniu nie jest powodem do otrzymania takowego priorytetu.

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#421.02.2013, 14:47

Przykre, ale prawdziwe. Prawdziwi ojcowie moga liczyc tylko na siebie samego.

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#521.02.2013, 16:25

Niektórym po wyjeździe z Polski poprzewracało się w dupach.

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#621.02.2013, 16:28

dzikisusel
#3 | Dziś - 11:20
Benefity dostanie osoba ktora jest glownym opiekunem dzieci. Ja zajmuje sie moja coreczka przez polowe tygodnia, czasami spedza wiecej czasu u mnie niz u zony , z ktora jestem w separacji.
_________________________________________

Sorasy, dzikisuseł, ale ktoś sporządził tak a nie inaczej brzmiącą umowę o separacji, która skutkuje taką sytuacją, prawda? I przede wszystkim podpisały tę umowę obie strony. ;)
Chodzi mi o kwestie związane ze sprawowaniem opieki.

kama79_79
Glasgow
22 708
#721.02.2013, 17:37

Dzikususel, alimenty tez placisz zmniejszone, z racji tego, ze zajmujesz sie dzieckiem?Zapomniales o tym powiedziec?
Postaw dziecku fotel rozkladany w pokoju...Niekoniecznie dziecko musi spac z toba...Poloz sie na podlodze, na materacu...Spisz z dzieckiem, zeby socjal dostac?
Dziecko ma staly adres zamieszkania, wiec nie jest bezdomne, stad i nie ma priorytetu.Bezdomnosc wam nie grozi.Idz zloz aplikacje, przedstaw umowe od prawnika, wyrok sadu, z ktorej, z ktorego wynika, ze dziecko spi u ciebie minimum 2 noce w tygodniu.Dostaniesz socjal, nie w trybie natychmiastowym.Tylko zebys pozniej nie plakal, ze nie masz z czego lokalu utrzymac..., bo zasilkow tez ci nie dadza, jak bedziesz pracowal, i zarabial, nawet NMW.
Panstwo nie pomaga ojcom, nie pomaga tez singlom..., bo roznicy miedzy ta dwojka nie ma zadnej.
Niby z jakiej racji ma pomagac?

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#821.02.2013, 17:47

Durna baba...

kama79_79
Glasgow
22 708
#921.02.2013, 17:51

Sam jestes durny.
Niby z jakiej racji chesz dostawac pomoc?Nie ponosisz zadnych kosztow utrzymania dziecka, zadnych!No chyba, ze mowisz o jedzeniu, tym podstawionym raz w tygodniu?
Na wakacje dziecko bierzesz?Nie.
Placisz za jego dentyste, lekarza?Nie.
Czego chcesz?

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#1021.02.2013, 17:53

Jak dobrze, że zawsze możemy liczyć na geniusz i merytorykę Prezesa. ;)

kama79_79
Glasgow
22 708
#1121.02.2013, 18:08

Polecial do admina, albo na telefonie juz wisi...Bija go...Wstydzilby sie w ogole wypowiadac na ten temat:/Merytoryka prezia zabija na siedzaco:P

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#1221.02.2013, 18:27

Gowno wiesz o mnie, zyciu i ludziach. Dla osob ktore sa w podobnej sytuacji jak dzikisusel "durna baba" jest wystarczajacym skwitowaniem twoich pierdu pierdu. Nic dodac, nic ujac.

kama79_79
Glasgow
22 708
#1321.02.2013, 18:45

Przestan lajzo wypowiadac sie w jakimkolwiek temacie dotyczacym praw ojca.Ktos ci rece poobcinal, ze nie mozesz utrzymac dziecka?Nie.Wykorzystujesz te raczki do klepania tych pierdol.Jestes ostatnia osoba, ktora powinna sie w takich, czy podobnych tematach wypowiadac.Ostatnia!"Tata w Szkocji"...a prezez alimentow nie placi!No komedia!Powinienes sie wstydzic!
Biedny robaczek, skrzywdzony, od ponad 3 lat to samo...i konca nie widac.Walcz o rente dla takich durnii jak ty, a nie o prawa ojca.

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#1421.02.2013, 18:56

.a prezez alimentow nie placi!

i zjada napotkane niemowlaki i .. i.. i.. tup tup tup :)

kama79_79
Glasgow
22 708
#1521.02.2013, 18:58

I jeszcze jedno, od glownej opieki jest residence order, o ktory mozna wystapic do sadu.Residence order zalatwia sprawe alimentow, zasilkow i lokalu socjalnego.Niestety, trzeba wydac kilkaset funtow na prawnika.Jeszcze zadnemu ojcu nie powiedziales nic istotnego.Jedyna rzecza, ktora potrafisz zrobic, to zaproponowac ponizanie bylej parnerki, doradzic, jak wyruchac kobiete na pare groszy, doradzic, jak okrasc wlasne dziecko.
Jeszcze nie powiedziales nic, co pomogloby jakiemus ojcu...Zamet siejesz, bzdury opowiadasz...Jak takis madry, to zmien w koncu te bzdury, ktore podales na swojej marnej www.
Skwituj siebie, spojrz w koncu na siebie, a pozniej dopiero wystepuj w czyims imieniu...

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#1621.02.2013, 19:04

W tym tygodniu 4 kolejne sprawy poszly do prawnika :) Jest juz nas - ojcow, calkiem niezla gromada :D. A prawnika mamy teraz PIERWSZA KLASA ;). Wiele, nawet bardzo zawilych problemow zostalo juz rozwiazanych. Ty, oczywiscie nic o tym nie wiesz. Bo i po co. A jak nie wiesz, to sobie tworzysz te schizofreniczne potwory :)

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#1721.02.2013, 19:08

Wielu Panow zapewne czyta ten watek. Proponuje im, aby przeszli bokiem kolo tego co wypisuje tutaj ta zawiedziona zyciem Pani a jesli maja jakies problemy z ww. tematem, zapraszam na www.polishcs.co.uk
- Tata w Szkocji.

kama79_79
Glasgow
22 708
#1821.02.2013, 19:15

Pierwsza klasa, to sa tez bzdury, ktore wygadujesz...
W dupie mam to, co robisz i dla kogo...Jeszcze nikt ciebie tutaj nie pochwalil.
To primo, a secundo, to fakt, ze akurat sam nie jestes przykladem swietnego ojca, bylego partnera, zeby w ogole sprawowac...samozwancza funkcje.Wystarczy poczytac twoje wypowiedzi na temat bylej partnerki.Wystarczy poczytac wypowiedzi, ktorych udzieliles czlowiekowi, ktory chcial ukryc czesc dochodu, by nie placic alimentow na dziecko.
Nie powinienes w ogole afiszowac sie ze swoimi pomyslami:/

kama79_79
Glasgow
22 708
#1921.02.2013, 19:18

Btw, sukcesy odnosisz, tak twierdzisz, a przy takich tematach pojawiasz sie jak sep, szukajacy padliny...Nie masz nic do zaoferowania.Sa w tym kraju jeszcze miejsca, w ktorych ojciec otrzyma pomoc z rak obiektywnych osob, takich, ktore rzeczywiscie kieruja sie dobrem dziecka..., i nie zieja nienawiscia do bylych partnerek.

kama79_79
Glasgow
22 708
#2021.02.2013, 19:21

Poza tym podajesz, swiadomie adres strony internetowej na ktorej widnieja ewidentne bledy, bledy, ktorych nie poprawiles od czerwca 2012r.

kama79_79
Glasgow
22 708
#2121.02.2013, 19:23

Gromada ojcow?I zaden nie placi alimentow?
Hehehehe!

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#2221.02.2013, 19:30

Tup tup tup tup ;)

kama79_79
Glasgow
22 708
#2321.02.2013, 19:37

Tup, tup, tup to ty uprawiasz...
Idz wiersz napisz, albo wez ksiazke do j.angielskiego.Naucz sie go na takim poziomie, by reprezentowac gdziekolwiek...siebie.
Ty dostajesz bialej goraczki, jak mowa o twoich idiotycznych pomyslach, lansie, ktory uprawiasz, ubarwiasz sukcesy, ktore osiagasz.
To ty zglaszaj wypowiedzi nieprzychylne tobie do moderacji.Nie tylko tutaj cenzurujesz..., zmuszasz ludzi do tego.
4 sprawy do prawnika...Tylko tyle?Slabo, slabo...Cienki ten twoj barczyk, ktorym ludzi chcesz czestowac...

Esha_
42 134
Esha_ 42 134
#2421.02.2013, 19:43

zartowalem
#16 | Dziś - 19:04
W tym tygodniu 4 kolejne sprawy poszly do prawnika :) Jest juz nas - ojcow, calkiem niezla gromada :D. A prawnika mamy teraz PIERWSZA KLASA ;)
__________________________________

Jeżeli człowiek jest w separacji, to był już u prawnika. I zgodził się/ zaproponował takie a nie inne warunki separacji.
W czym problem?

dzikisusel
246
#2521.02.2013, 22:33

Umowa separacyjna została sporządzona miedzy mną a zona , została poswiadczona przez osobę postronna. Umowy między prawnikami nie zostały podpisane , ze względu na to ze co rusz w umowach prawnika mojej ex pojawiają sie warunki których nie mogę spełnić.
Wyprowadzilem sie bo nie chciałem żeby mała byla świadkiem scen aranzowanych przez jej matkę.
Pieniądze place od momentu wyprowadzenia sie , nie są o nic pomniejszane bo nie były formalnie zasadzone.
Kama uważasz ze jako ojciec nie ponosze kosztów utrzymania ? Mając 3 do 5 czasami dni ? To w takim razie zona też ich nie ponosi. , skoro mała jest częściej u mnie.
Masz rację ze nie place za lekarza czy dentystę , gdyz są to bezpłatne usługi.
Zakup garderoby , bo nie dostałem nic po wyprowadzce czy choćby zabawek to też nic?
Zajęcia dodatkowe za które place , bo zona stwierdziła ze jak nie zapłacę to córka nie będzie chodzić.
Na4 przerwy w szkole 3 razy leciała ze mną , raz z matka.
Dlaczeg zgodziłem sie żeby mala została z matka ? Ponieważ adwokaci zarówno tutaj jak i w Polsce powiedzieli wprost , ze nie mam zatrzymac dziecka przy mnie.
Argumentze muszę spać w łóżku z mała nie użyłem po to żeby wyszarpac councilowska posiadłość ...
5

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#2621.02.2013, 22:34

Esho, nie wszystko jest takie proste, jak sie Tobie wydaje :). Rzeczywiscie, bylo by bajkowo, jakby tak czlowiek zawsze mial mozliwosc zgadzac na to co go spotyka, lub chociaz miec mozliwosc przedyskutowac z druga strona jakiekolwiek warunki. Niestety tak nie jest. Czesto gesto druga osoba stawia te pierwsza wobec faktu dokonanego a o wszelkie warunki, WSZELKIE, nawet te wydawalo by sie najbardziej oczywiste, trzeba sobie powalczyc w sadzie.

kama79_79
Glasgow
22 708
#2721.02.2013, 23:41

Dzikisusel, mniemam, ze wystapiles do sadu, tutejszego, bo ten w Polsce ma gowno do gadania w sprawie dziecka rezydentow UK?
Wystapiles do sadu z prosba o przyznanie ci residence order?
Umowe spisaliscie w obecnosci osob postronnych?Doszla do skutku, a ta sporzadzona przez prawnika juz nie?To kto dyktowal prawnikowi warunki separacji?Tesciowa?
No wez chlopie nie rozmieszaj mnie...
Jak utrzymujesz dziecko, twierdzisz, ze spedzasz z tym dzieckiem 5 dni w tygodniu, 5 nocy, oplacasz wszystko, szkola, przedszkole czesciej widuje ciebie, niz matke, lekarz, hv rowniez...to wystap do sadu o przyznanie tobie residence order...
Zobaczysz jak w tym kraju sady podchodza do tego problemu.
Najpierw postaraj sie o dach nad glowa dla dziecka.Jak masz to zrobic...napisalam wczesniej.Idz do prawnika sporzadzic ta umowe...
Nie do ciebie kierowalam pytania,
tylko do prezesa.

Prezesie, juz sady rozwiazuja problemy?Jeszcze w czerwcu 2012 roku twierdziles, ze ty jestes w stanie zmusic kobiete do negocjacji, MEDIACJI.Moje zdanie na ten temat bylo pieprzeniem glupot.Jak twierdzilam, ze tylko sad moze matke zmusic do czegokolwiek, do mediacji w akredytowanych placowkach, ty twierdziles, ze twoja organizacja "zalatwia" takie sprawy od reki...
Memory card sobie wymien:/

kama79_79
Glasgow
22 708
#2821.02.2013, 23:45

Tutaj w sadach nie walczy sie.Trudno nazwac to tez sadem.Jest to sala, pokoj, ktory nie przypomina sali sadowej.Panuje swobodna atmosfera, sedzia nie ma togi...peruczki rowniez.Sprawy w CW odbywaja sie w calkiem przyjemnej atmosferze, czesto z udzialem dzieci...
Nie trzeba walczyc, w przypadku opisanym wyzej.

zartowalem
24 298 48
zartowalem 24 298 48
#2921.02.2013, 23:47

Moze zacytuj, zamiast dawac kolejny popis swojej schizy? Ale zacytuj calosc, a nie czesc mojej wypowiedzi po przerobce - jak to masz w zwyczaju. Jak nie poprzesz swoich bredni cytatami, kieruje to do moderacji do usuniecia jako szykane.

kama79_79
Glasgow
22 708
#3021.02.2013, 23:53

Dzikisusel, jeszcze jedno...Jak uwazasz, ze placisz za duzo, i nie chcesz aplikowac o residency order..., to popros child support agency o pomoc.Bedziesz placil odpowiednia kwote alimentow..., skoro zajmujesz sie dzieckiem nawet 5 dni w tygodniu.

Nie zrobiles nic, kompletnie nic, a narzekasz...
Rozumiem, ze gdybys podjal jakiekolwiek kroki, ale ty nie zrobiles nic...Po Council flat poszedles, na dodatek bez swistka, ktorego zada kazdy landlord socjalny, swistka podpisanego w obecnosci kogos, kto cieszy sie zaufaniem publicznym-prawnik..., lub wyroku sadu...(na kazdej aplikacji dot.lokalu socjalnego znajdziesz info na temat takiej umowy, court order)
Zrob najpierw cokolwiek, zebys mogl narzekac:/

Katalog firm