Do góry

jobseeker allowance

Temat zamknięty
trudnasytuacja
7
14.01.2012, 18:04

Witam, pisze w sprawie jobseeker allowance. Mam problem, gdyz nie pracuje, staralam sie o zasilek dla bezrobotnych. Jednakze wynajmuje mieszkanie z kolega, z ktorym jestem na umowie o mieszkanie. Pozostaly nam 3 miesiace do konca kontraktu, wiec nie mozemy zakonczyc szybciej. Odmowiono mi zasilku, gdzyz uwazaja, ze osoba, z ktora mieszkam jest moim partnerem. Jednakze wcale tak nie jest, jestem w ciazy, lecz moj chlopak, a ojciec dziecka mieszka w innym miescie, gdzie ma prace. Wczesniej bylo tak, ze ja znalazlam tutaj na miejscu prace, a on tam i nie bylo nam sensu dojezdzac, ale teraz, gdy okazalo sie, ze jestem w ciazy, chcemy zamieszkac razem, jednakze jest to mozliwe dopiero po ukonczeniu kontraktu. Mam dokumenty ze szpitala, gdzie widnieje adres i imie i nazwisko ojca mojego dziecka, czy to wystarczy, zeby udowodnic w job center, ze osoba, z ktora mieszkam nie jest moim partnerem? Prosze o pomoc, mam nadzieje, ze tu na forum znajdzie sie osoba, ktora bedzie potrafila mi cos doradzic. Dziekuje

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#114.01.2012, 18:11

Moze inaczej, na jakiej podstawie starasz sie JSA? Ile czasu wczesniej pracowalas?

trudnasytuacja
7
#214.01.2012, 18:18

rok czasu mam ciaglosci pracy... jestem w 3 miesiacu ciazy w job center powiedzieli mi, ze na full time maja prace ktore sa za ciezke dla mnie, a na part time nic narazie nie maja, a ja wolalabym isc do pracy, ale skoro nic nie moga mi dac, to staralam sie chociaz o ten zasilek

aaarszenik
London
12 706
#314.01.2012, 18:25

rok to za malo na CB JSA, potrzebne sa dwa lata (srednia z 2 lat)
nie wiem co zamiescilas w aplikacji, ale to ze posiadasz partnera (tego normalnego, prawdziwego) a nie masz wystarczajacej ilosci skladek to ten partner powinien Cie utrzymywac (nawet jestli z Toba nie mieszka)

trudnasytuacja
7
#414.01.2012, 18:29

dlaczego rok to za malo? z tego co slyszalam, potrzebne jest od maja tego roku, 3 miesiace ciaglosci pracy, zreszta mam znajomych, ktorzy na takiej podstawie odtrzymali zasilek dla bezrobotnych...

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#514.01.2012, 18:38

Przeciez ona nie pyta czy dostanie bo to jej urzad wyda decyzje czy nalezy sie.
Ona pyta jak udowodnic rozdzielnosc z lokatorem. Proponuje napisac oficjalne pismo wyjasniajace i do tego podkladke ze szpitala. W koncu share flat jest tu popularna forma i nie powinno nikogo dziwic. Jezeli 3 studentow wynajmuje chate to nie znaczy ze tworza wspolne gospodarstwo.

trudnasytuacja
7
#614.01.2012, 18:43

Dziekuje, wynajelismy mieszkanie wspolnie po tym jak stracilam prace 3 miesiace temu, mialam wtedy obiecana inna prace i zostalam w tym miescie, jednakze nic z tego nie wyszlo, a jak wiadomo mieszkanie we dwojke jest tansze. Z tym, ze umowe podpisalismy wspolnie, zeby kazde z nas mialo jakies zabezpieczenie, ze przed koncem umowy druga osoba nie zostanie z calym mieszkaniem do placenia, jednakze dostalam dzisiaj pismo, ze skoro mieszkamy razem oni sadza, ze jestesmy malzenstwem albo stalym zwiazkiem, kiedy jest to nieprawdziwe! Bylam na rozmowie, gdzie tlumaczylam to wszystko, podalam imie i nazwisko mojego partnera i ojca mego dziecka, ale to im i tak nic nie dalo, dalej twierdza, ze mieszkam z partnerem. Mam dokumenty ze szpitala, wiec chcialam zapytac, czy to moze byc jakims dowodem?

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#714.01.2012, 18:48

Mysle ze moze, dobrze tez jakby miala jakies papiery z hmrc np working tax ze zawsze zglaszalas sie sama. Tylko nie wdawaj sie w dyskusjie, napisz pismo i wyslij oni musza sie ustosunkowac do twojej odpowiedzi na otrzymana odmowe.

trudnasytuacja
7
#814.01.2012, 18:49

rozumiem, czyli nie warto isc do job center bezprosrednio tylko wyslac do nich pismo tak? ale wtedy tylko z kopia zaswiadczenia od lekarza, gdyz orginal musze zachowac dla siebie. Dziekuje

aaarszenik
London
12 706
#914.01.2012, 19:05

trudnasytuacja

to jest jakas konkretna bzdura, musialas cos namieszac w aplikacji.
tutaj normalne jest dzielenie mieszkania z kims obcym.
na liscie ktory dostalas jest z pewnoscia paragraf o odwolaniu. odwolaj sie a moze cos dostaniesz.
ps. rozumiem ze WRS masz

trudnasytuacja
7
#1014.01.2012, 19:15

Tak oczywiście, ze mam. Jestem w szkocji od prawie 2 lat, od samego poczatku mam WRS. Rozumiem, ze jest normalne, dlatego dla mnie tez jest to niejasne, ze musze tlumaczyc sie z tego, ze mieszkam z kolega, a oni biora nas za pare. Tlumaczylam, ze zamieszkalam z nim, gdyz moj chlopak ma prace w innym miescie, a ja mialam w innym i bylo to bez sensu zeby jedno z nas dojezdzalo codziennie kilkadziesiat km do pracy, a mieszkanie we dwojke jest tansze, niz wynajmowanie samemu.

paprykarz.
2 584
paprykarz. 2 584
#1114.01.2012, 19:19

Naucz sie dziewczyno ze w urzedach obowiazuje procedura papierowa. Zapytanie odpowiedz odwolanie wyzsza instancja. Jak chcesz pogadac zadzwon do kolezanki. W urzedzie zawsze papier.

trudnasytuacja
7
#1214.01.2012, 19:20

Rozumiem i dziekuje za cenne porady. W poniedziałek wyślę pismo z odwołaniem. Chciałam zapytać, ponieważ nie byłam wcześniej w takiej sytuacji, dlatego wolałam zapytać kogoś, kto być może miał z tym doczynienia albo wie coś na ten temat.

snow_crash
9 022
snow_crash 9 022
#1314.01.2012, 20:26

@trudnasytuacja, twoj chlopak, ojciec dziecka, jest twoim partnerem, co sama przyznalas - nie ma znaczenia czy mieszkasz z partnerem pod jednym dachem czy nie, jestscie finansowo powiazani - tym bardziej ze planujesz sie do niego przeprowadzic. Sa dwa rodzaje JC, tzw. Contribution Based otrzymuje sie na podstawie skladek NI odprowadzonych w ciagu ostanich 2 lat i jest to niezalezne od dochodu partnera czy posiadanych oszczednosci, przyznawane jest na okres 6 miesiecy. Drugi rodzaj to Means Tested, te jest zalezne od dochodu partnera oraz posiadanych oszczednosci. Nie kwalifikuesz sie na pierwsze (za malo NI w ciagu ostatnich 2 lat), a ze przy drugim biora pod uwage to ze masz partnera (czy z nim mieszkasz czy tez nie nie ma znaczenia) to tez sie nie zakfalifikowalas.

wiedzmapleple
2 730
#1414.01.2012, 21:08

a nie możesz przypadkiem się starać o maternity allowance?

aaarszenik
London
12 706
#1514.01.2012, 21:16

w 3 miesiacu ciazy?

aaarszenik
London
12 706
#1614.01.2012, 21:17

...The earliest you can get Maternity Allowance is from the 11th week before the week your baby's due. The latest you can get it is from the day following your child's birth...

kama79_79
Glasgow
22 709
#1714.01.2012, 22:07

Nie mozesz wyslac odwolania na zwyklej kartce papieru.Musisz zadzwonic pod podany na decyzji numer i zamowic odpowiednia aplikacje- w formie ksiazki.

kama79_79
Glasgow
22 709
#1814.01.2012, 22:16

Ja podejrzewam, ze poprostu ktos ma wrazenie, ze niesamowite historie opowiadasz.Mieszkasz z chlopem, ktorego nazwisko widnieje na umowie najmu, jestes w ciazy, a on nie jest twoim partnerem.Partner i zarazem ojciec dziecka mieszka w innym miescie.Nie lykneli tego, i tyle.
Zarobki partnera sa brane pod uwage tylko i wylacznie jak zyjecie razem, pod jednym dachem.
Poza tym tylko samotni rodzice, studenci part-time moga otrzymac jsa, deklarujac gotowosc do podjecia zatrudnienia w wymiarze mniejszym niz 40g tygodniowo.

trudnasytuacja1
7
#1914.01.2012, 22:37

Ja wiem o tym, ze nie dostane nic z tytulu tego, ze jestem w ciazy w tym momencie. Nie o to chodzi. Ja deklarowalam gotowosc do podjecia zatrudnienia, bo chce isc do pracy, jednakze jak narazie nie maja zadnych ofert pracy. Wiem, ze troche dziwnie cala ta sytuacja wyglada, jednakze moj chlopak pracowal w Glasgow, ja w Ayr, nie chcielismy dojezdzac az tyle km do pracy, takze podjelismy decyzje, ze bede wynajme z lokatorem mieszkanie. Chlopak, z ktorym wynajmuje mieszkanie jest kuzynem mojego chlopaka, widnieje na umowie, gdyz bylam sie, ze bedzie chcial zerwac umowe przed czasem. Dlatego w job center mysla, ze probuje im wmowic, ze on nie jest moim partnerem, jednakze ja nic nie probuje wmowic, tak poprostu jest, dlatego chcialam sprobowac sie odwolac od tej decyzji udowadniajac im to, ze moj partner mieszka w innym miescie, czym moglyby byc dokumenty z kliniki na zaswiadczeniu o ciazy. Dlatego zapytalam czy to moglby byc dowod? Zreszta nikt mnie w job center nie pytal w jakim wymiarze godz pracuje moj chlopak, czy osoba z ktora pracuje, a w liscie dostalam wiadomosc, ze mieszkamy razem, wiec oni twierdza, ze jestesmy jak maz i zona, a jego zarobki starcza na nas dwoch, gdyz on pracuje na full time.

trudnasytuacja1
7
#2014.01.2012, 22:40

Kama tak masz racje, domyslam sie, ze wlasnie tak potraktowali moja aplikacje, ze po prostu chce wyludzic od nich pieniadze, mimo ze mieszkam z partnerem, ale tak nie jest.

kama79_79
Glasgow
22 709
#2114.01.2012, 23:12

Jak to nie ma ja innych ofert?Ty szukasz pracy, nie tylko przy pomocy jobcentre...Gazety, internet, agencje, nawet spacer po centrum-nie wiem jakiej pracy szukasz...

trudnasytuacja1
7
#2214.01.2012, 23:25

Ja to wiem, rozumiem. Szukam wszedzie gdzie sie da, ale w Ayr i okolicach nie ma zbyt duzo ofert pracy.

trudnasytuacja1
7
#2314.01.2012, 23:26

Dziekuje bardzo za porady udzielone mi na temat mojego zapytania.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2428.01.2012, 22:02

ej bez żartów, od kiedy sięgam pamięcią, masz wybujałe ego, przez co wydajesz na świat ze bękarty. Bo radami nazwać tych herezji nie można
to oczywiście do kamy

co cię to obchodzi jak dziewczyna szuka pracy, tym bardziej to jakiej. jsa należy się jej, a odmowna decyzja uzasadniona przypuszczeniami, powinna zostać zaskarżona.
nie ma znaczenia to czy urzędnik uwierzy w jej oświadczenie, jeżeli nie potrafi udowodnić, że jego przypuszczenia
mają pokrycie w prawdzie, musi stosować się do obowiązujących przepisów. Jeżeli tego nie robi, łamie prawo. Dlatego jedyna słuszna rada dla "trudnasytuacja" poprosić o formę apelacji w jcp, oraz udać się do lokalnego "money advice berau" gdzie życzliwi ludzie, nieodpłatnie, na pewno Ci pomogą.

Odnośnie tego co napisało "arszenik" nie wiem jaką to ma płeć, absolutnie opadają ręce.
Bo przecież jeżeli nie masz nic do powiedzenia, to nie karm ludzi tym co ci akurat czasunia wygeneruje.
jsa, od maja 2011 przysługuje każdemu obywatelowi Rzeczpospolitej Polskiej, o ile przebywa tu na stałe i i wynika to z dokumentów ( habitual resident).
3 miesiace w uk i to ze względów jedynie formalnych.

kama79_79
Glasgow
22 709
#2528.01.2012, 22:40

Po pierwsze, naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo nie zrozumiales nawet tego, co napisala autorka, a przypieprzyles sie do mnie.Sytuacja partnera jest niejasna, a jak sie ma partnera, ktory zarabia powyzej okreslonej kwoty to zasilek nie przysluguje, nie income based.Wystarczy, ze nie udokumentowala faktu, ze nie mieszka z partnerem i otrzymala odmowe.Poza tym dochodzi sprawa Housing, i Council benefitu, ktory przyznawany jest wraz z Jsa.Nie przedstawi uwowy, ktora wyraznie mowi, ze jest odpowiedzialna za polowe czynszu i Ct, nie otrzyma zasilku.Jakie to niby sa te przepisy, do ktorych sie odwolujesz?Nikt jej nie powiedzial, ze nie otrzyma zasilku.Powiedzialam jej tylko, ze ma zadeklarowac, ze jest w stanie podjac zatrudnienie na 40godzin w tygodniu, a nie sugerowac sie tym, ze akurat jobcentre nie jest jej w stanie nic zaoferowac.Tego wymaga sie od bezrobotnego.Sa wyjatki, ale ona im nie podlega.Jest to niezgodne z przepisami?Nie 3 miesieczny pobyt w UK nas kwalifikuje do zasilku, tylko 3 miesieczne zatrudnienie.Zanim skomentujesz, to sobie przeczytaj dokladnie, nie po lebkach.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2628.01.2012, 23:10

ale o czym ty piszesz.
przecież dziewczyna napisała, że wyraziła chęć podjęcia pracy i to w zupełności wystarczy.
zamiast dywagować o sposobach szukania zatrudnienia, niejasnych układach osobistych, napisz coś użytecznego.
Tak jak pisałem, masz chore (wybujałe) ego, albo kompleksy z którym radź sobie sama.
Tyle na temat tego co pisałaś przed moim postem.
Niestety nadal ze szkodą dla zainteresowanej, zmieniasz front z niewłaściwego podejścia do kwestii zatrudnienia, na nie trzymający się kupy zlepek średniej jakości porad pseudo użytecznych.
Tak jak ten wywód o housing benefit.
Składany jest niejako automatycznie (prawie) przy składaniu wniosku o jsa.
Dziewczyna i jej facet prowadzą odrębne gospodarstwa domowe, cześć pieśni.
Sprawa pozornie skomplikowała się przez nadużycie pracownika jcp, sprawa jest jasna.
A odnośnie przepisów, jeżeli nie wiesz o czym piszę, to co ty tu w ogóle, w tej roli próbujesz starasz się osiągnąć.

money advice berau
tam się udaj, a na przyszłość unikaj takich pytań na emito.
niedoinformowana banda samozwańczych reformatorów zeżre cię z butami.
chodzi o to że wszystko to benefity bierze i boi się że dla nich zabraknie.
maskra.

kama79_79
Glasgow
22 709
#2728.01.2012, 23:29

Czy przeczytales to, co ona napisala?Mieszka z kims, jego nazwisko widnieje na umowie najmu.Nie udowodnila, ze nie jest to jej partner.Nie zaprzeczyla, ze nim nie jest, nie potwierdzila to zadnym dokumentem!Od kiedy Jsa przyznaja bez odpowiednich dokumentow?I

kama79_79
Glasgow
22 709
#2828.01.2012, 23:38

Czy przeczytales to, co ona napisala?Mieszka z kims, jego nazwisko widnieje na umowie najmu.Nie udowodnila, ze nie jest to jej partner.Nie zaprzeczyla, ze nim nie jest, nie potwierdzila to zadnym dokumentem!Od kiedy Jsa przyznaja bez odpowiednich dokumentow?I naucz sie poprawnej pisowni.BUREAU, jesli chodzi o scislosc.Citizen Advice Bureau.Money.Przedawkowales dzisiaj, wiec nie wypowiadaj sie juz dzisiaj.Zaserwuj ten belkot kolegom.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2928.01.2012, 23:53

Ona nie musi tego udowadniać, jej oświadczenie przy składaniu wniosku o jsa jest w zupełności wystarczający. Jeżeli jcp ma jakieś podejrzenia to nikt inny jak oni musi dowieść słuszności pojedzeń. A to z kolei jest prawie nie możliwe do udowodnienia, no chyba, że mają wspólne konto. Żadna umowa najmu tego nie dowodzi, a wręcz przeciwnie. Jako umowa trójstronna potwierdza odrębność majątkową. Dlatego jcp prowadzi taką politykę w tego typu przypadkach.
Nie wiem o jakim zaprzeczeniu mówisz. Składając wniosek nie wpisała współlokatora jako partnera, co samo w sobie jest zaprzeczeniem.
Po złożeniu wniosku (telefonicznie lub online) jeszcze tylko rozmowa w jcp która ma jedynie na celu potwierdzenie wprowadzonych danych oraz wyeliminowania błędów, już nikt o nic nie pyta.
osoba zatwierdzająca wniosek, nabrała podejrzeń, poniosło ją i stąd całe zamieszanie.
Jasne jest że potwierdzono jej rezydenturę, bo bez tego jcp nie nadaje biegu sprawie. Stąd pewność, że dziewczyna ma prawo pobytu w uk.
Nic w tym skomplikowanego

kama79_79
Glasgow
22 709
#3029.01.2012, 00:46

Bzdury opowiadasz.W jobcentre nalezy przedlozyc wszelkie dokumenty, spotkanie to nie tylko rozmowa.Nalezy dostarczyc P45, id, potwierdzic swoj adres zamieszkania, potwierdzic inny dochod...itd. Dziewczyna pokazala umowe najmu, z ktorej wynika, ze z kims mieszka, mimo, ze zlozyla aplikacje jako singiel.Nie udowodnila, ze nie jest to jej partner.Urzednik nie zlamal prawa nabierajac podejrzen, co probujesz tutaj komus wmowic, drzesz sie w nieboglosy.Mial prawo nie uwierzyc.Niech udowodni, ze jest to jej wspolokator.Dziewczyna w ciazy, mieszkajaca z facetem, ktory nie jest jej partnerem...Przeciez to takie naturalne, czego ten urzednik sie czepia?!Poza tym dziewczyna najprosciej w swiecie moze nie kwalifikowac sie do zasilku.Do jsa income based, z prostego powodu, bo nie ma innego dochodu, a takim moze byc zasilek na dziecko, dochod z poletatowego zatrudnienia, alimenty od bylego meza.Do jsa contribution based tez moze sie nie kwalifikowac, bo nie placila NIC class1 przez ostatnie dwa lata podatkowe.Nie wszystkim przysluguje zasilek tylko dlatego, ze pracowali w UK, wiec przestan siac panike, i komukolwiek wmawiac, ze masz jakies pojecie w temacie.Naczytales sie podstaw, a o warunkach, ktore nalezy spelnic, zeby otrzymac jeden z dwoch dostepnych jsa juz pojecia nie masz.Szukajacy pracy, ktory nie jest studentem part time, samotnym rodzicem, osoba po 55tym roku zycia musi zadeklarowac, ze chce podjac zatrudnienie na full time-40godz, a nie tylko powiedziec, ze chce pracowac, co powtorzyles dwa razy.

Katalog firm