Serwisy tematyczne
HIPO Pranie dywanow ... HIPO Pranie dywanow i tapicerek
Bathgate
Profesjonalne czyszczenie dywanow i tapicerek
PRZEPROWADZKI od £20... PRZEPROWADZKI od £20 Najtaniej w Edinburgh !!!
Edynburg
Przeprowadzki
StrefaPC
Aberdeen
StrefaPC - Serwis PC, Laptopów, Nawigacji, Konsol, Aberdeen

Benefity na poważnie! Zasiłki, pomoc społeczna w UK

Zaloguj się i dodaj komentarz

jobseeker allowance

trudnasytuacja
7
trudnasytuacja
14.01.12, 18:04

Witam, pisze w sprawie jobseeker allowance. Mam problem, gdyz nie pracuje, staralam sie o zasilek dla bezrobotnych. Jednakze wynajmuje mieszkanie z kolega, z ktorym jestem na umowie o mieszkanie. Pozostaly nam 3 miesiace do konca kontraktu, wiec nie mozemy zakonczyc szybciej. Odmowiono mi zasilku, gdzyz uwazaja, ze osoba, z ktora mieszkam jest moim partnerem. Jednakze wcale tak nie jest, jestem w ciazy, lecz moj chlopak, a ojciec dziecka mieszka w innym miescie, gdzie ma prace. Wczesniej bylo tak, ze ja znalazlam tutaj na miejscu prace, a on tam i nie bylo nam sensu dojezdzac, ale teraz, gdy okazalo sie, ze jestem w ciazy, chcemy zamieszkac razem, jednakze jest to mozliwe dopiero po ukonczeniu kontraktu. Mam dokumenty ze szpitala, gdzie widnieje adres i imie i nazwisko ojca mojego dziecka, czy to wystarczy, zeby udowodnic w job center, ze osoba, z ktora mieszkam nie jest moim partnerem? Prosze o pomoc, mam nadzieje, ze tu na forum znajdzie sie osoba, ktora bedzie potrafila mi cos doradzic. Dziekuje

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#31 | 29.01.12, 01:48

Wrocilam po to, zeby z mojego powodu nie bylo klotni. A wiec sytuacja wyglada tak, ze dostalam pismo iz kwalifikuje sie do Jsa, jednakze mieszkaja z osoba, ktora pracuje na full time nie otrzymam tego zasilku, gdyz urzednicy twierdza, ze mieszkamy razem jak maz z zona. Wyslalam do nich zaswiadczenie ze szpitala potwierdzajace dane ojca dziecka, takie same jak podawalam miesiac temu w job center i otrzymalam pismo, iz moj wniosek zostanie ponownie rozpatrzony. W przypadku jesli mam jeszcze jakies dokumenty potwierdzajace, ze osoba mieszkajaca ze mna nie jest moim partnerem, powinnam im to wyslac, ale co ja mam im wyslac?
Z counsilu dostalam list, ze otrzymali infomarcje, iz osoba, z ktora mieszkam jest moim partnerem i mam przyjsc i przedstawic jego dochody, dla mnie jest to dziwne, iz w counsilu podpisywalam oswiadczenie, iz osoba widniejaca na umowie nie jest moim partnerem!

Konto usunięte
213
Konto usunięte
#32 | 29.01.12, 02:13

Oczywiście że miał prawo nie uwierzy, bo to jego niezmazywalnie prawo do samostanowienia. Gówno to jednak ma do jej wniosku, bo czy urzędnik lubi czy nie lubi, decyzje podejmuje na podstawie posiadanych dokumentów.
Tak, wiem że to dla ciebie szok. Ty szastasz wyssanymi z palca przypuszczeniami, i bezzasadnie głęboko wierzysz w swoje możliwości intelektualne. Teraz przynajmniej wiemy, że oprócz wybujałego ego jesteś chodzącym kompleksem. Beznadzieja.
jeśli idzie o czytanie bez zrozumienia

Z tym, ze umowe podpisalismy wspolnie, zeby kazde z nas mialo jakies zabezpieczenie, ze przed koncem umowy druga osoba nie zostanie z calym mieszkaniem do placenia, jednakze dostalam dzisiaj pismo, ze skoro mieszkamy razem oni sadza, ze jestesmy malzenstwem albo stalym zwiazkiem, kiedy jest to nieprawdziwe!

Jasno z tego wynika, że obydwoje złożyli podpisy na umowie, co czyni ją automatycznie umową trójstronną. To z kolei jednoznacznie rozdziela ich interesy. Wskazuje że po połowie będą płacic itp.
Gdyby na takiej umowie byli we dwoje ale podpisała by tylko jedna, to świadczyłoby o ich związku i z tego musieliby się tłumaczyć.

Następna herezja, nie musisz pracować żeby kwalifikować się do jsa
Już ci mówiłem że twoja śmieciowa nie pełna znajomość przepisów tylko szkodzi.
Razem z obowiązkiem rejestracji wrs zniesiono wszystkie restrykcje i od maja 2011 roku, tak jak cała reszta starszych krajów członkowskich, również obywatele rp, aby kwalifikują się do jsa przebywając w uk na stałe, co tak jak pisałem potwierdza (habitual resident test) zobowiązują się do aktywnego poszukiwania pracy oraz deklarują chęć pozostania w uk.

Ale to akurat jest najmniej ważne.
Ważne jest to że urzędnik dokonał nadużycia, a twoje niezrozumienie dla aktu nadużycia wynika z kompleksów oraz właśnie braku zrozumienia przepisów.

Teraz skup się
Jeżeli urzędnik miał wątpliwości co do odrębności majątkowej tych dwojga, drogą listowną powinien wskazać jakie stosowne dokumenty wnioskodawca powinien dodatkowo dostarczyć.
Urzędnik na podstawie wątpliwego domniemania, nie dopełnieniu ciążących na nim powinności, mówię o liście z wezwaniem do przedłożenia dokumentów. Ale żeby było śmieszniej to wcale nie był jego pomysł, takie wytyczne dostał od przełożonego. Z praktyki wynika, że niezwykle trudno w takiej sytuacji dowieść że ludzie ci faktycznie prowadzą jedno gospodarstwo domowe.

Dlatego jcp prowadzi politykę odstraszania i zniechęcania.
Podpisując wniosek o jsa podpisujesz klauzule o odpowiedzialności karnej. Dochodzenia we wszystkich takich sparaliżowały by urząd. a to jest prosta i tania metoda odfiltrowania słabszych pszchicynie faktycznych kombinatorów.
Druga instancja oczywiście przywróci wniosek, ale wkurwia bo, dotyczy to głównie obywateli krajów europy wschodniej. Jesteśmy łatwym celem, sama jesteś tego najlepszym przykładem. Nie znając przepisów i manipulując domysłami, bywasz przekonujaca. Co z tego jeżeli to co mówisz jest gówno warte.

A na koniec mam smutną wiadomość. Czytając coś albo się to rozumie albo nie, inteligencji się nie nauczysz, a zrozumienie tego co czytasz idzie ci naprawdę fatalnie.

Konto usunięte
213
Konto usunięte
#33 | 29.01.12, 02:25

trudnasytuacja9
rozumiem że sytuacja jest trudna i nie stać cię na przepychanki. potrzebujesz dostać świadczenia
dlatego tak jak mówiłem city money advice i to jak najprędzej. bo trochę czeka się na w kolejce.
Na drumchapel zazwyczaj jest luźniej, radzę spróbować.
Jeżeli jakoś cię to narazie pocieszy, to bądź pewna że zapłacą ci wstecz od dnia złożenia wniosku.
Nie masz obowiązku udowadniania odrębności majątkowej.
Ale urzędnik ma prawo zarządzać dodatkowych dokumentów, musi on jednak konkretnie określić co to za dokumenty\
Przeczytałem że obydwoje podpisaliście umowę o najem. więc możesz posłużyć się tą umową.
Każdy podpis na takiej umowie sygnuje jedną ze stron.
tak więc umowa ta, wbrew oczekiwaniom i wierzeniom kamy jest dokumentem potwierdzającym waszą odrębność majątkową. I jest to jak najbardziej właściwa umowa dla waszej sytacji.
Mozesz tylko dodać, że druga część umowy była ustna była to umowa pomiedfzy wpóllokatorem a tobą a dotyczyła dzielenia kosztów najmu.

kama79_79
Glasgow
22763
kama79_79
#34 | 29.01.12, 16:34

Kolejne bzdury narwanca...Przeczytales to, co napisala dziewczyna?Napisala dokladnie to samo o czym mowilam wczesniej.Musi potwierdzic, odpowiednim dokumentem, ze facet, z ktorym mieszka nie jest jej partnerem.I tutaj najlepsza bylaby umowa najmu mowiaca, ze lokal wynajely dwie obce osoby.Umowa w ktorej jasno i wyraznie zaznaczono, ze ona jest odpowiedzialna za polowe czynszu i Ct.ONA TAKIEJ UMOWY NIE MA, stad te klopoty. Ty twierdzisz, ze wystarczy ze ona powie o umowie ustnej pomiedzy ta dwojka.Bzdury opowiadasz, po raz kolejny.Jesli dwie obce osoby wynajmuja wspolnie jeden lokal, to maja na to potwierdzenie, umowe najmu.Ich dochody byly wspolnymi dochodami, jak podpisywali umowe, o czym swiadczy forma tej umowy, ktora dziewczyna zaniosla do Jobcentre.Odzielnosc majatkowa po wierdza sie odpowiednim dokumentem, dokumentem wystawionym przez jednostki ktore sa w stanie ustalic ten stan rzeczy, recza za petenta.Money advice obowiazuje rejonizacja.Oddzial mieszczacy sie w Drumchapel nie przyjmie kogos, kto zyje w Ayr, ma swoich petentow, zyjacych w okolicy.Ty wysylasz dziewczyne zyjaca w Ayr do Drumchapel.Ona nie potrzebuje pomocy, swietnie sobie radzi sama.Doksztalc sie, szczegolnie w przepisach, i czytaniu ze zrozumieniem, bo lekcewazysz nawet to, co ona powiedziala, skupiajac sie na robieniu z siebie wariata, probujac podwazyc to, co ja napisalam.Sprawdz dokladnie, czy przypadkiem nie nalezy oplacac skladek NIC, jak chce sie korzystac z pomocy socjalnej, zanim nastepnym razem powiesz, ze 3 miesieczny urlop wystarczy aby pobierac zasilki socjalne. Znajdz sobie tez innego dyskutanta, do ktorego sobie poszczekasz.Nie lubie wscieklych psow.Autorce proponuje wizyte u adwokata, wraz z wspolokatorem. Adwokat sporzadzi dokument poswiadczajacy odrebnosc majatkowa.Usluga bedzie usluga darmowa, w ramach legal aid, bo dziewczyna nie pracuje, nie ma dochodu.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#35 | 29.01.12, 17:04

Czy moglabys mi powiedziec gdzie znajde takiego adwokata? Do poswiadczenia moich slow, ktore padly przed Bozym Narodzeniem w job center ode mnie, ze ojciec dziecka i moj partner mieszka w Glasgow, wyslalam do glownego oddzialu job center pismo, iz nie zgadzam sie z ich decyzja na co wysylam zaswiadczenie od poloznej, dostalam po tyg pismo, iz moja aplikacja zostanie rozpatrzona jeszcze raz, ale jesli mam jeszcze jakies dowody to mam ich wyslac. Nie wiem czy mam czekac teraz na nowa decyzje? Czy moze poczekac do kwietnia kiedy konczy mi sie umowa o mieszkanie i przepisac umowe tylko na mnie?

kama79_79
Glasgow
22763
kama79_79
#36 | 29.01.12, 17:22

Nie czekaj na nowa decyzje, skoro jc napisalo ci, ze jesli masz inne dowody, to mozesz im je przedlozyc.Znajdz w Ayr, za pomoca google kancelarie prawnicza sygnowana legal aid.Zadzwon, powiedz w czym problem, zaznacz, ze chcesz skorzystac z legal aid, dowiedz sie jakich dokumentow bedziesz w tym celu potrzebowala.Musisz umowic sie na spotkanie.Taki swistek dla prawnika to kilkanascie minut pracy.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#37 | 29.01.12, 17:41

Aha rozumiem, dziekuje. Tak wiem, ale problem w tym, ze nie wiem jakie oni dokumenty oczekuje zwiazku z udowodnieniem tego iz on nie jest moim partnerem... Dziekuje

kama79_79
Glasgow
22763
kama79_79
#38 | 29.01.12, 17:43

Nie czekaj do kwietnia, bo nie dostaniesz za ten okres Hb.Dopoki jobcentre nie przyzna ci jsa, to nie dostaniesz Hb.I daruj sobie to mieszkanie, jak posiada dwie sypialnie.Podpiszesz umowe, to panstwo i tak ci bedzie oplacalo czynsz za lokal z jedna sypialnia.Singiel w twoim wieku tylko taka pomoc otrzyma.Dwie sypialnie, to juz standart, ktorego panstwo nie finansuje.Reszte bedziesz musiala dolozyc sama.Maksymalnie otrzymasz okolo 6of tygodniowo.Sprawdz dokladnie ile wynosi Local housing allowance dla Ayr, dla lokalu z jedna sypialnia, zobaczysz ile bedziesz musiala dolozyc sama.P omoze ci w tym google.Przeniesiesz sie do partnera, stracisz zasilek, ale to on powinien ci w takiej sytuacji pomoc.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#39 | 29.01.12, 17:49

Rozumiem. A wiec dziekuje za porade, od jutra zaczne dzialac z tym adwokatem. Pozdrawiam

Konto usunięte
213
Konto usunięte
#40 | 30.01.12, 22:46

Kama, bzdury ty opowiadasz, nie poraz pierwszy i zapewne nie ostatni.
Zanim potrząnąłem twoim zarozumiałym dupskiem, twoje porady ograniczały się do krytyki sposobu poszukiwania pracy.
Poza tym chyba dopiero ode mnie dowiedziałas się jakie są warunki przyznawania jsa, więc ochłoń i nie manipuluj tym co napisałem.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#41 | 31.01.12, 13:46

Wojtek bardzo dziekuje takze za Twoje rady. Napewno skorzystam. Pozdrawiam

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#42 | 08.02.12, 16:56

Co do mojego wniosku, to skorzystalam z Waszych porad i czekam na nowa decyzje. Jak narazie nie wiem jaka bedzie tym razem, jednakze chcialabym zapytac (tu pyt kieruje do Kamy) jeszcze o mieszkanie. Gdyz wspomnialas, ze mam sobie darowac mieszkanie z dwoma sypialniami. To mieszkanie mam do kwietnia, gdybym zrezygnowala i przeniosla sie do mieszkania jedno pokojowego, gdzie na umowie widnialoby tylko i wylacznie moje nazwisko czy wtedy cala sprawa z JSA i z HB bylaby latwiejsza?? Dziekuje za odpowiedz.

kama79_79
Glasgow
22763
kama79_79
#44 | 09.02.12, 00:25

Sprawa bedzie latwiejsza.Przy wynajmie kieruj sie cena zblizona do Local Housing Allowance.Wynajmiesz lokal z czynszem wyzszym niz LHA to bedziesz musiala zaplacic roznice sama, a nie bardzo bedzie z czego, bo jsa to 67.50f tygodniowo, od kwietnia raptem 71f.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#45 | 09.02.12, 00:53

Rozumiem, dziekuje bardzo za rade :) Pozdrawiam

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#46 | 20.04.12, 15:34

Mam pytanie do Kama79_79 jesli masz czas to prosze o odpowiedz :)
A mianowicie wczesniej pytalam o JSA, a teraz chodzi mi o Housing Benefit, dzisiaj nie bylo mnie co prawda w domu, ale ktos zostawil kartke z counsilu z wiadomoscia, zebym skontaktowala sie z glownym menagerem od spraw finansow, wiesz moze czego mam sie spodziewac? Czy moze chcieli sprawdzic moja sytuacje mieszkaniowa, ze chlopak, z ktorym mieszkam jest tylko kolega? Aktualnie mieszkanie mam w okresie wypowiedzenia, zostalo nam 1.5 miesiaca do konca umowy. Z gory dziekuje.

dysmonn
Sri Lanka
15206
2
dysmonn
#47 | 20.04.12, 15:38

Jezeli chodzi o HB, nie ma znaczenia w jakich jestescie relacjach, czy partner, kuzyn, kolega. Liczy sie ile pracujacych glow mieszka pod jednym dachem i jakie maja dochody. Mieszkajac z kims (kimkolwiek) nie mozesz aplikowac tylko na siebie.
...
No chyba, ze umowa jest tylko na Ciebie i chcesz zakombinowac.

dysmonn
Sri Lanka
15206
2
dysmonn
#48 | 20.04.12, 15:39

Btw, nie czytalam powyzszej rozmowy i nie wiem, czy o to wlasnie chodzilo.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#49 | 20.04.12, 15:41

Dysmonn wlasnie nie, nie chce kombinowac, ale oni twierdza, ze kombinuje, gdyz umowe mamy na mnie i na kolege. Probowalam wczesniej im udowodnic, ze kolega to tylko wspollokator a oni usilnie wmowili mi, ze jest to moj partner, bo z nim mieszkam. Tylko on pracuje. Nie wiem po co ktos byl u mnie?

dysmonn
Sri Lanka
15206
2
dysmonn
#50 | 20.04.12, 15:45

Moze sprawdzic warunki, np czy wasze szczoteczki do zebow stoja w jednym kubeczku, czy macie odzielne polki w lodowce, osobne szawki, czy spicie w oddzielnych pokojach itd. Aspekt wizualny moze wiele powiedziec o tym, czy mowisz prawde. to tak na moj chlopski rozum, moge sie mylic.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#51 | 20.04.12, 15:54

To i tak musze czekac do pon bo teraz juz zamkniete. Byc moze, tez tak pomyslalam, bo nie mam zadnych innych spraw w counsilu do zalatwienia.
A szkoda, ze mnie nie bylo, wkoncu moze by przestali mi wmawiac cos czego nie ma i zobaczyliby jak jest naprawde. Dzieki :)

dysmonn
Sri Lanka
15206
2
dysmonn
#52 | 20.04.12, 16:01

Powodzenia :)

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#53 | 20.04.12, 16:05

Dzieki, to na prawde jest denerwujace, jesli mieszkasz tylko z kolega, a chlopak w innym miescie, a oni wmawiaja Ci, ze osoba, z ktora mieszkasz jest Twoim partnerem.
Byla taka sytuacja, ze nawet wyslalam im dowod ciazy, w ktorym bylo uwzglednione imie i nazwisko mojego chlopaka, a oni napisali mi, ze data, ktora jest wpisana jest data po czasie, w ktorym zamieszkalam z tym wspollokatorem... a tak nie bylo, po prostu lekarz zle wyliczyl date ostatniej miesiaczki. Po prostu masakra ;)

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#54 | 27.04.12, 12:48

Byli z housingu i uwierzyli:) pokazalam wszystkie dowody na moja prawdomownosc (mowy poprzednie, itp) i byli zdziwieni, ze ktos mogl uznac, ze my jestesmy para z moim wspollokatorem:)
Takie pytanie czy housing benefit wyplacaja od daty przyznania czy od daty zlozenia wniosku??

dysmonn
Sri Lanka
15206
2
dysmonn
#55 | 27.04.12, 12:57

Od daty pelnej kompletacji wszystkich wymaganych dokumentow.

dysmonn
Sri Lanka
15206
2
dysmonn
#56 | 27.04.12, 12:58

Czyli od dnia w ktorym dostali ostatni wymagany od Ciebie papier.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#57 | 27.04.12, 13:03

dysmonn rozumiem tylko, ze moje dokumenty wszystkie dostali 7 marca, a dzis przyszli mnie sprawdzic... no zobaczymy, powiedzieli, ze teraz juz jest bedzie wszystko dobrze, ze sami zdziwieni, dlaczego DPW uznal nas za pare... No coz przynajmniej wyszlo na moje i nie jest tak, ze klamalam :)

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#58 | 27.04.12, 13:05

dziekuje Ci za odpowiedz :)
szkoda tylko, ze wzieli sie za to dopiero wtedy kiedy umowe mam na wypowiedzeniu i bede zmieniac mieszkanie niedlugo, ale przynajmniej nie ejst tak, ze kombinowalam, o to mi chodzilo, zeby te sprawe doprowadzic do konca i udowodnic swoja racje :)

kama79_79
Glasgow
22763
kama79_79
#59 | 27.04.12, 13:29

Hb naliczany jest od nast.poniedzialku.Skladasz wniosek w srode, benefit nalicza ci dopiero od poniedzialku.O tak sobie wymislili.

trudnasytuacja9
771
trudnasytuacja9
#60 | 27.04.12, 18:42

ok, nie wazne, wazne, ze juz wszystko wytlumaczylam i jest ok, dziekuje :)

Zaloguj się i dodaj komentarz
© 2014 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact