Do góry

zgoda sądu w uk na wydanie paszportu dla dziecka

Temat zamknięty
roza.life
66
19.10.2011, 18:42

Czytałam dużo watków na emito na temat paszportów dla dziecka.ale dalej niestety nic niewiem i prosze was o porade. Otóż mam córeczke z pierwszego małżeństwa.mieszkamy w uk już od 6 lat.córka 5 lat.chodzi tu do szkoły.pierwszą zgodę na paszport uzyskałam tylko i wyłącznie dziecki szantazowi mojego byłego męża.obiecałam mu ze jesli podpisze zgode w biurze paszportowym ja nie bede egzekwowac naleznosci z tytułu alimentów, od czasu rozwodu ojciec dziecka nie utrzymuje zadnych kontaków z dzieckiem.nieiwem gdzie mieszka co robi.w przyszłym roku konczy sie waznośc paszportu mojej córki. i na wyrobienie drugiego bede potrzebowała zgody jego.ale jej nie uzyskam bo nie mam pojecia jak. czy moge zwrócic sie do sadu w uk o wydanie zgody na paszport czy mam na ta jakakolwiek szanse?? ponadto obcnie jestem mezatka z drugim męzczyzna i moja córka prosi mnie o zmiane nazwiska czy jest taka mozliwosc...bede wdzieczna za odpowiedź.

Profil nieaktywny
pryncypal
#119.10.2011, 18:47

wykonaj tel do konsulatu w Edim tam otrzymasz wszyskie info jakie potrzebne ,

kristof
833
kristof 833
#219.10.2011, 18:50

mozesz uzyskac zgode tutejszego sadu bez problemu i otrzymasz paszport,poszperaj na emito bo wiele razy byl ten watek

roza.life
66
#319.10.2011, 19:03

no własnie raz gdzies znalazłam i teraz szperam i szperam ale sie nie poddam....dzieki .

kama79_79
Glasgow
22 709
#419.10.2011, 19:52

Zadzwon do Konsulatu, i powiedz o swpjej sytuacji.
Zmienily sie przepisy i jest mozliwosc wydania paszportu dziecku bez zgody ojca.Dotyczy paszportow wydawanych poza RP.Jak ojciec jest nieuchwytny, nie masz pojecia gdzie go szukac to konsul wyrazi zgode na wydanie paszportu.
Gdyby jednak nie wyrazil(uzyskujac np.informacje dot.miejsca zameldowania bylego meza w Pl) uzyskasz taka zgode w tutejszym sadzie.
Bedziesz musiala zlozyc aplikacje C100, ktora bez problemu znajdziesz online.Koszt-175f, mozesz ubiegac sie o Legal Aid, ale spodziewaj sie ,ze nie uzyskasz znizki, dlatego, ze taka zgoda na wydanie paszportu nie dotyczy tutejszych przepisow, tylko bezposrednio przepisow obowiazujacych w RP.

kama79_79
Glasgow
22 709
#519.10.2011, 19:58

Zmienic nazwisko dziecku mozesz, dzieki Deed Pole.Nic ci to jednak nie da.Urzedy w Pl nie uznaja zadnego dokumentu, ktory zostanie ci wydany w wyniku takiej zmiany.Nie wniesiesz zadnych zmian do aktu ur.dziecka majac taka decyzje.

roza.life
66
#622.10.2011, 08:40

Dzieki za info.duzo mi to pomoze.

wiedzmapleple
2 730
#722.10.2011, 09:26

nie chcę wprowadzać w błąd,ale chyba po 5 latach tutaj możesz się starać o brytyjski paszport dla dziecka.

kristof
833
kristof 833
#823.10.2011, 12:31

#4 tylko jezeli ojciec dziecka zmarl lub jest sadownie pozbawiony lub ma ograniczone prawa do dziecka wtedy konsul wyda zgode na wydanie dokumentu

kristof
833
kristof 833
#923.10.2011, 12:42

kama masz racje sprawdzalem w MSWiA jest taka opcja

Profil nieaktywny
pryncypal
#1023.10.2011, 12:44

kama ma zawsze racje ..

KINGA800
1
#1131.01.2012, 10:27

witajcie
kama z tego co widze jestes madra osobka. potrzebuje informacji odnosnie zlozenia wiosku c100 do sadu o uzyskanie zgody na paszport. mojej corkce konczy sie paszport w styczniu 2014 od 5 lat nie mam kontaktu z jej ojcem i nie moge bez jego zgody wyrobic jej paszportu. dotarlam tu na forum no i widze ze rowniez tu w uk mozna zlozyc do sadu taki wniosek. chce w pl zlozyc wniosek o pozbawienie praw i o uzyskanie zgody na paszport. czytalam ze niektorym osobom mieszkajacym w uk udalo sie to w sadzie [polskim. ale jesli chodzi o paszport to moze lepiej starac sie tu?? nie znam jego adresu ani gdzie przebywa, pisalas jakie sa koszty zlozenia takiego wniosku, ale do ktorego sadu najblizszego??? kompletnie nie wiem jak to "ugryzc". no i jak to potem z taka zgoda jest trzeba przetlumaczyc i zaniesc do konsulatu???

Asia123456
3
#1217.10.2012, 14:41

Uzyskanie paszportu bez zgody ojca w uk jest bardzo proste. Właśnie ja dostałam. Sprawa jest bardzo prosta jeśli nie wiadomo gdzie jest ojciec i nieinteresuje sie on dziećmi.wystarczy złożyć wniosek w sadzie samemu lub przez adwokata . Konsulat polski tutaj nic nie pomoże . Zreszta jak zawsze. Dostałam zgodę po niecałych 10minutach rozprawy poprostu powiedziałam prawdę ze ojciec sie nie chce interesować - taka męska duma ja go zostawiam to on nie chce widywac dzieci .kazdy sad to zrozumie i wystawi taka zgodę.jesli mowa o samotnych matkach które maja benefity to najprościej wziasc adwokata Za którego sie nie płaci i iść na sprawę .

Asia123456
3
#1317.10.2012, 14:44

Każda osoba maja income suport dostanie legal aid. Nie jestem pewna co do innych benefitow ale napewno jakieś inne tez wchodzą w grę .

Asia123456
3
#1417.10.2012, 14:52

Sady polskie nie przyjmują spraw o pozbawienie opieki rodzicielskiej jeśli dane osoby żyją w innym kraju. Trudno jest przekonać sąd w tej sprawie. Nie utrudniaj sobie życia i nie rób nic w polskim sadzie odradzam. Jeśli żyjesz tutaj dzieci sie tu uczą to zadzwoń do prawnika lub sama wypełnij wniosek i złóż go w sadzie - o paszport . O pozbawienie opieki odpuśc sobie tutaj nie jest ci to potrzebne jeśli on nic nie płaci i nie ma kontaktu z dziećmi to nie ma żadnych praw. Tutaj w uk rodzice praw nie maja tylko dzieci je maja . Tylko jak wypełniasz papiery w szkole czy i lekarza nigdy nie podawaj jego danych. Ojca nie ma i tyle. A jeśli najdxie go po latach żeby widywac sie z dziećmi to do sadu z nim.

izabela
65
izabela 65
#1518.11.2012, 07:53

hej ja mialam taka sama sytuacje musialam wziasc prawnika sprawa trwala 2 lata ale otrzymalam papiery z sadu o tym ze tylko ja podpisuje sie na wydanie paszportu w konsulacie konsulat ci nic nie pomoze bez wyroku sadu
po sprawie zabierasz wyrok do konsulatu i oni wydaja ci paszport a alimenty dalej powinnas sie o nie ubiegac zadzwon do child maintenance i podaj dane insurance number i wszystko co posiadasz o swoin bylym partnerze a oni go znajda i jesli pracuje legalnie to wejda mu na wyplate i bedzie ci placil pieniadze na dziecko i nic nie bedzie mogl zrobic jesli chcesz dowiedziec sie wiecej odezwij sie i ci pomoge

izabela
65
izabela 65
#1618.11.2012, 07:56

to nie prawda ze musisz placic 100 funtow
nie musisz placic nic moge podac ci prawnika ktory mieszka w edynburghu i on ci pomoze za darmo
ubiegasz sie o legal id i wtedy placisz za paszport

izabela
65
izabela 65
#1718.11.2012, 07:57

kobiety przestancie gdybac mi tu nikt nie pomogl sama wszystko sie dowiedzialam jesli chcecie cos z tym zrobic odezwijcie sie

margeritka
8
#1820.11.2012, 13:20

Izabela prosze daj swoj meil, chce napisac do ciebie , musze do sadu po ten formularz ale nie wiem co i jak od czego zaczac. Moze od ciebie czegos sie dowiem. Ratuj :) ojciec dziecka niedawno wrocil do angli, po roku nieobecnosci, Portugalczyk, z dzieckiem zero kontaktu, myslalam nawet ze odwiedzi dziecko ale ma wyje...Ani razu sie nie pokazal.

anbali1976
10
#2021.11.2012, 14:02

hej. mam ten sam problem co wiekszosc mam. ja tez juz skladam wniosek do sadu angielskiego. mam jednak pytanie o ten formularz C100 - skoro nie moge zlikalizowac mojego eks meza - sluch o nim zaginal, jak upomnialam sie o alimenty, czy w tym formularzu mam wpisywac jego dane. czy to miejsce zostawic puste, a pozniej podczas sprawy cala sytuacje wyjasnic. podpowiedzcie...

margeritka
8
#2121.11.2012, 14:34

skad ten formulkarz, wystarczy ze pojde do sadu i poprosze to mi go dadza? czy musze sie wczesniej umawiac itp?

margeritka
8
#2221.11.2012, 14:58

juz formularz znalazlam ale potrzebna mi pomoc w wypelnienu go , no i co dalej... gdzie go oplacic , wydrukowac w 3 czy 4 egzemplarzach? tu link do c 100 jakby ktos potrzebowal http://www.thecustodyminefield.com/...

kama79_79
Glasgow
22 709
#2321.11.2012, 15:29

Idz z tym do prawnika.Musisz miec jego adres, on tez musi stawic sie w sadzie, gdzies trzeba mu wyslac zawiadomienie.
Prawnik poprosi sad o tracking delikwenta.

anbali1976
10
#2421.11.2012, 16:15

witam ponownie. Kama ja mam jego ostatni adres, ale on zlikwidowal wszystko i z tego co wiem wyjechal do Polski. zostawil mi kredyt do splacania, wszystkie rachunki pozamyklal, poniewax CSA weszlo mu na pensje., i co teraz. moze podam jego ostatni adres i niech go szukaja sami. bylam u prawnika ale on nie rozumie naszego prawa. znajomy anglik poradzil mi zeby wypelnic samemu i zaniesc do sadu ale juz sama nie wiem.

kama79_79
Glasgow
22 709
#2521.11.2012, 16:17

Znajdz innego prawnika.Gdzie mieszkasz?

anbali1976
10
#2621.11.2012, 16:33

ja mieszkam niedaleko burton on trent. miedzy nothingam a birmingham. wszyscy mi radza zeby powiedziec ze jego nie ma i nie mam z nim kontaktu. bo taka jest prawda. ale czy sama sobie z tym poradze?

anbali1976
10
#2721.11.2012, 16:39

on zerwal z nami kontakt w styczniu. nie moglam wejsc do domu, zabrac swoich rzeczy ani dzieci. CSA pracowalo tak powolnie ze on sie z tego smial. w koncu jak im sie udalo to on zrezygnowal z pracy. po sprawdzeniu kilkakrtotnym ze nie ma go w domu weszlam do niego i sie wyprowadzil. polikwidowal wszystkie rachunki, nie zaplacil raty za dom. dom musialam wynajac bo nie stac mnie samej go utrzymac a ja mieszkam u siostry. dobre wrozki z polski doniosly ze on tam jest ale czy to jest prawda nie wiem. dla znajomych anglikow jest to proste powiedziec jak jest i sad sie zgodzi. no ale przeciez w tej aplikacji trzeba podac jego dane i wszystko. nie wiem czy to mozna pominac. moze prawnik doradzi. moj pozal sie Boze, nie robil nic. w koncu z niego zrezygnowalam.

anbali1976
10
#2821.11.2012, 17:05

i jeszcze jedno. czy ktos nie mial prawnika i sam poszedl do sadu. slyszalam ze wielu tak robi. co lepsze?

margeritka
8
#2921.11.2012, 21:54

No najgorsze ze nie znam adresu ojca mojej córeczki, nie mam pojecia skad go wytrzasnac, probowalam od wspolnych znajomych ale niczego sie nie dowiedzialam . Ostatnio go widzialam potora roku temu, jedyny kontakt znim -facebook -jakis czas temu zapytal czy u coreczki wszystko ok, pozniej dowidzialm sie ze w rocil do Anglii ale nie wiem gdzie mieszka, nic sie nie odzywa.

anbali1976
10
#3022.11.2012, 11:06

hej. ja tez nie znam. i wlasnie zastanawiam sie co z tym fantem zrobic. pomozcie

Katalog firm