Serwisy tematyczne
Przeprowadzki - edin... Przeprowadzki - edinburgh oraz cale uk................. TANIO-SOLIDNIE
Edynburg
Przeprowadzki - UK - Tanio i Solidnie - 0784 669 5918
Maggies Salon Maggies Salon
Kirkcaldy
SALON FRYZJERSKI DAMSKO-MESKI SOLARIA NOWOSC PLATFORMY WIBRUJACE
Electronic Express
Edynburg
Naprawa elektroniki i komputerów

SAMOTNE MAMY, ŁĄCZMY SIĘ!

Zaloguj się i dodaj komentarz

Zasiłek po rozwodzie

• Strona
  • 1
ania ania
7
ania ania
19.06.09, 19:14

Witam, jestem po rozwodzie, mój były mąz w UK od 5 lat. ja z dzieckiem sama w Polsce . Niedłułgo chce przyjechac z dzieciakiem do Glasgow. Ale mój ex chyba pobiera zasiłek na dziecko (a my nic od niego nie dostajemy) sama nie wiem jak to sprawdzic. Co będzie jesli przyjade do UK, czy bedzie mi przysługiwac czy jemu?
prosze pomózcie!

kama79_79
Glasgow
22922
kama79_79
#1 | 21.06.09, 00:21

Tobie.Zasilki pobiera osoba,ktora zajmuje sie dzieckiem na codzien.
Jesli On nie udowodni,ze wysylal na dziecko pobierane benefity,bedzie musial zwrocic co do pensa.

ania ania
7
ania ania
#2 | 22.06.09, 21:56

Dziekuje Słońce ;-)

TataJasia
Bermuda
35880
59
TataJasia
#3 | 22.06.09, 21:59

#2...ja tylko w kwestii formalnej: - to kama była...

...nie słońce... ;]p

ania ania
7
ania ania
#4 | 22.06.09, 22:03

Dziekuje Kama jestes jak Słońce , które mi rozjaśniło co nieco w główce ;-)

Chwila_Ciszy
1733
Chwila_Ciszy
#5 | 22.06.09, 22:34

:)))Witaj Kama

Komentarz usunięty przez moderatora. Komentarz naruszał wytyczne społeczności.
ania ania
7
ania ania
#7 | 23.06.09, 17:15

Następnym razem napisze na priv. ;-) A ty Pakosik sam masz chyba problem ze sobą. Spójrz do jakich grup nalezysz.

kama79_79
Glasgow
22922
kama79_79
#9 | 23.06.09, 20:43

Alez zes blysnal...Niech cie...
My bedziemy pic...A tobie tylko torba i kij...

aga1980
26
aga1980
#10 | 28.08.09, 14:36

Kama mam pytanko ja jestem w trakcie rozwodu w Polsce mij maz pobiera na mnie i na dziecko zasilki.Napisz mi prosze co mam zrobic zeby te zasilki byly na mnie.Dodam ze nadal ze soba mieszkamy.

Krejzi
France
3225
Krejzi
#11 | 28.08.09, 14:40

kama -pocieszycielka rozwiedzionych-wypisala sie z emito

emka30051993
914
emka30051993
#12 | 07.03.10, 23:04

Witam
Wiec jest problem podam może najpierw linka.
http://interwencja.interia.pl/news?...
to na temat otrzymywania Child benefit w Polsce.Jeśli pobierasz zasiłek rodzinny w Polsce to jeśli on pobiera go extra w Uk to TY niestety będziesz musiała go zwrócić jako nie należnie pobrany, pomimo ze dzieci są fizycznie z Tobą.Mało tego bez względu na sytuację majątkową rodziny tak mówi ustawa.....Przykre ale prawdziwe.
Od tam tego programu minął rok.Po tym programie wstrzymali mu zasiłek i zaczęli odzyskiwać nadpłatę.hild benefit O transwer zasiłku starałam się od listopada 2007 roku, wstrzymali mu dopiero w lutym 2009 a potem mi napisali że nie mogą mi nic transwerować bo on nie chce tego zasiłku pobierać a poza tym nie płaci alimentów więc nawet gdyby chciał złożyć ponowny wniosek to i tak mu tego świadczenia nie przyznają bo nie płaci alimentów musiałby wpłacać przynajmniej tyle co pobiera.Ja wnioskowałam że mają mi zwrócić to co jemu wypłacili czyli od stycznia 2007 roku zwłaszcza że musiałam zwracać polskie zasiłki.......
A więc we wrześniu za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego - Departament polityki społecznej złozyłam wniosek o przyznanie i zwrot wypłaconych zasiłków od stycznia 2007 r i łaskawie przysłali mi pismo w styczniu że potrzebują dodatkowych informacji.Na razie jest cisza.
Jeśli nie wiesz czy maż pobiera i ile pobiera musisz zwrócić się do Urzędu Marszałkowskiego lub do regionalnego ośrodka polityki społecznej i podać pesele dzieci i daty urodzenia i nie łudz się że to pójdzie szybko ale masz szanse odzyskać to co mu wypłacili.Jeśli pobierasz rodzinne w polsce to pójdz i napisz żeby sprawdzili czy on pobiera je w UK.Poza tym jak juz będziesz na miejscu a okaże się że brał to albo się z nim dogadasz że Ci to odda wszystko co do złotówki albo odda to do urzędu.Jak pojedziesz do UK to to wszystko pójdzie szybciej.
Pozdrawiam

Zaloguj się i dodaj komentarz
  • Strona
  • 1
© 2014 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact