Do góry

raport jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia

Temat zamknięty
Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
17.12.2010, 11:51

(Raport) z punktu widzenia polskiej strony, w tym kształcie, w jakim został przesłany, jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia. Tym bardziej, że te zaniechania czy błędy, czy brak takiej pozytywnej reakcji na postulaty polskiej strony - to wszystko pozwala nam powiedzieć, że niektóre wnioski w tym raporcie są w związku z tym nieuzasadnione.

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#117.12.2010, 12:27

zadnego poparcia dla slow wodza?

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#220.12.2010, 09:30

(...)
Nie, pan premier − podkreślam to z całą mocą, wbrew jego chwalcom − nie jest idiotą. Pan premier na pewno słyszał kiedyś nazwę „Kursk”, by do tego jednego przykładu się ograniczyć, i wie, jak wyglądają śledztwa prowadzone przez oficjalne rosyjskie komisje rządowe, na czele których staje Władimir Putin.
(...)
http://www.rp.pl/artykul/9133,58082...

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#320.12.2010, 10:28

Shaun The Sheep - nie dziwie sie ze masz zryta glowe od szeptów Wodza Klamczynskiego które niczym echo kazaly ci wstac w poniedzialek rano, przeszperac internet i podzielic sie z nami tym wspanialym "life changing" linkiem i "cytatem" o godzinie 09:30 ! Get a grip !

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#420.12.2010, 10:45

a jakis komentarz to slow wodza (w temacie)?

m4rk78_
81
m4rk78_ 81
#520.12.2010, 10:52

masz komentarz, skoro tak bardzo chcesz :)

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#620.12.2010, 10:59

a cos wlasnymi slowami?

m4rk78_
81
m4rk78_ 81
#720.12.2010, 11:02

Wlasne slowa niepotrzebne, wspomniany wyzej cycat dokladnie opisuje to, co chcialbym powiedziec.
Ale skoro nalegasz:

Wy wszyscy jestescie pojebani, was nie mozna sadzic, was trzeba leczyc.
Poza tym zgadzam sie z aceIDe w calej rozciaglosci tematu - get a grip.

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#820.12.2010, 11:02

Myslacy wodza nie potrzebuje ;o) w przeciwienstwie do pewnych owiec idacych za swym Panem...

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#920.12.2010, 11:08

Donald Tusk, powtórzę po raz trzeci, nie jest idiotą. Ma po prostu takie priorytety, że najważniejsze jest dla niego utrzymać się na stołku. W sprawie Smoleńska też kierował się wyłącznie tym priorytetem − nie dać się Kaczyńskiemu, nie pozwolić, aby katastrofa pomogła mu odbudować znaczenie i wrócić do władzy, nie pozwolić, aby zbudowano wokół niej mit.

A żeby to się mogło udać, polską rację stanu trzeba było spisać na straty.
(...)

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#1020.12.2010, 11:11

Sądzę, że tak samo wyobrażał sobie bieg wypadków premier Tusk. Że śledztwo będzie wiadomo jakie, i wiadomo ile warte, ale Putin nie ma przecież żadnego interesu go upokarzać − każe więc napisać raport tak, żeby jego sojusznik nie stracił przed własnym narodem twarzy, z jakimś tam elementem współodpowiedzialności rosyjskich kontrolerów. Może przecenił Tusk swe znaczenie dla Putina, może wsparcie na jakie liczyć może z Zachodu… W każdym razie, jak na dziś, został upokorzony. I teraz postanowił pokazać, że coś jednak może, że nie musi być taki potulny.
(...)

cropas
5 528
cropas 5 528
#1120.12.2010, 11:13

nie wiem, czy slyszales ale jak dobrze wszystko pojdzie zabiora Kaczynskiemu immunitet i wysla do Tworek. Dzis Gietych zlozyl wniosek. Mysle, ze caly jego elektorat mogli by zaczac leczyc.

Chcialbys byc zdrowy Shaun?

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#1220.12.2010, 11:18

ale ja tu pisze o waszym Wodzu, Jedynyn Nieomylnym
to przeciez jego slowa w temacie

(...) Może przecenił Tusk swe znaczenie dla Putina, może wsparcie na jakie liczyć może z Zachodu… W każdym razie, jak na dziś, został upokorzony. I teraz postanowił pokazać, że coś jednak może, że nie musi być taki potulny. Trochę wprawdzie wychodzi przy tym na bubka, ale może i słusznie zakłada, że ma wystarczającą rzeszę wytresowanych jak foki służalców, którzy z dnia na dzień teraz nagle zaczną krzyczeć, że prawda jest najważniejsza, że nie damy sobie pluć, i piać zachwyty, jak dzielnie, z jaką godnością stawia się nasz premier oprawcy Czeczenów, Litwinienki i Politkowskiej.
(...)

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#1320.12.2010, 11:23

ja rozumiem wasze zaklopotanie. nie tylko was zasmucila ta wypowiedz:

"Co się stało z premierem Donaldem Tuskiem, którego zawsze uważano za wzór powściągliwości i zdrowego rozsądku wśród polskich polityków?" - pyta "Komsomolskaja Prawda".

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#1420.12.2010, 11:27

Komsomolska "prawda" - sam tytul gazety wywoluje smiech a to co pisza to jak "krakadil" w najlepszych latach:

W opinii dziennika, "z Jarosławem wszystko jest jasne: cierpi na kliniczną rusofobię". "Wszelako czytamy piątkowe oświadczenie Tuska: 'W Rosji jest wielu ludzi zainteresowanych tym, żeby cała prawda nie wyszła na jaw'" - pisze gazeta i dodaje: "A wszystko to po tym, jak Moskwa z własnej inicjatywy poszła na bezprecedensową otwartość i współpracę z Warszawą w badaniu tragedii!".

tulipan123
523
#1520.12.2010, 11:41

mam dla ciebie pozywkw Sheep

Strona polska od początku mogła samodzielnie badać przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Katyniem - wskazują prawnicy. Zaznaczają, że jest to trudne, ale możliwe. Podstawy prawne stwarza ku temu zarówno konwencja chicagowska o ruchu lotniczym, jak i polskie wewnętrzne przepisy dopuszczające pracę komisji badającej wypadki lotnicze poza granicami kraju.

Prawnicy stwierdzają także, że nie ma przeszkody w prawie międzynarodowym, aby powołać międzynarodową komisję ds. zbadania przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154. Polski rząd takich inicjatyw nie podjął, oddając śledztwo w ręce Rosjan, zadowalając się tylko instrumentem pomocy prawnej z Moskwy.
Zgodnie z prawem międzynarodowym badanie przyczyn katastrofy lotniczej należy do kraju, gdzie ona nastąpiła. Mówią o tym konwencja chicagowska z 1944 r. o ruchu lotniczym i ogólne zasady suwerenności danego państwa na jego terytorium. - Każdy suwerenny kraj poprzez swoje właściwe organy bada przyczyny wypadków lotniczych - wskazuje ppłk Sławomir Schewe z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Nawiązując do katastrofy pod Smoleńskiem, prokurator zwraca uwagę na to, że Rosjanie rozpoczęli śledztwo tuż po wypadku, bo zachodziła potencjalna możliwość, że w wyniku katastrofy mogli ucierpieć także obywatele rosyjscy.
Jednak szczególny charakter katastrofy, w której zginęli prezydent Polski oraz wielu wysokich urzędników państwowych, niejako sam z siebie nasuwa wniosek, że powinna ona być zbadana przede wszystkim przez stronę polską. Taką możliwość stwarza jeden z załączników konwencji chicagowskiej, której stronami są zarówno Polska, jak i Rosja. W punkcie 5 załącznik 13 konwencji stwierdza, że państwo, na terenie którego doszło do wypadku, może "jednak przekazać, w całości lub w części, prowadzenie badania innemu państwu na podstawie dwustronnej umowy i ugody". Co prawda wzajemne umowy polsko-rosyjskie nie regulują tak szczegółowo wypadków lotniczych, ale specjalista prawa międzynarodowego dr Ireneusz Kamiński z Polskiej Akademii Nauk stwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że pewne kwestie we wzajemnych relacjach można było wyjaśnić szybko. - Można to było uregulować ad hoc, choć byłoby to trudne - podkreśla Kamiński.
Czy zasadne jest oparcie się na ustaleniach dochodzenia rosyjskiego przy wykorzystaniu ogólnych zasad konwencji o pomocy prawnej? - Umowa o pomocy prawnej przewiduje dostęp do postępowania Rosjan, którego oni są gospodarzami - mówi Kamiński. Podkreśla, że strona polska nie jest skazana na to, co przedstawi Rosja, ale może sama wnioskować o dodatkowe czynności, np. wyjaśnienie kwestii lamp sygnalizacyjnych na lotnisku.
Specjalizujący się w prawie międzynarodowym dr Karol Karski i zarazem poseł PiS uważa jednak, że to strona polska powinna być gospodarzem tego śledztwa. - Zwracam uwagę, że katastrofie uległ polski samolot wojskowy korzystający z eksterytorialności - mówi poseł. Karski uważa także, że można również powołać międzynarodową komisję, która zajmie się wyjaśnieniem przyczyn wypadku, czego domagają się przedstawiciele środowisk katyńskich. - Nie ma żadnych przeszkód prawnych, by powołać międzynarodową komisję z grona niezależnych autorytetów - ocenia. - Prawo międzynarodowe zna konstrukcję ciała ustalającego fakty pewnych zdarzeń - dodaje. - Myślę, że powinniśmy jak najszybciej otrzymać wszystkie możliwe informacje w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, chodzi o pełną jawność - podkreśla.
W Rosji wypadek bada Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, ale dotyczy to krajów WNP. Prawnicy zwracają także uwagę, że wewnętrzne przepisy polskie stwarzają możliwość badania przyczyn katastrofy na terytorium obcego państwa. Przewiduje to rozporządzenie szefa MON mówiące, że Komisja Badania Wypadków Lotniczych może "prowadzić badania wypadków i poważnych incydentów lotniczych zaistniałych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w których uczestniczyły statki powietrzne lotnictwa państwowego, (...) jeżeli właściwy organ obcego państwa przekaże Komisji uprawnienia do przeprowadzenia badania albo sam nie podjął badania".
Prokurator generalny Andrzej Seremet przekonywał wczoraj na konferencji prasowej, że procedura zastosowana w śledztwie jest właściwa. Argumentował, że gdyby taki wypadek zdarzył się w Polsce z udziałem urzędników innego państwa, to polska prokuratura byłaby gospodarzem tego postępowania.
W chwili obecnej wyjaśnianiem przyczyn tragedii zajmują się niezależnie od siebie prokuratury rosyjska i polska. W Polsce postępowanie prowadzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. - Z tej racji, że pilotami byli żołnierze - podkreśla zastępca wojskowego prokuratora garnizonowego we Wrocławiu ppłk Kazimierz Haładaj. W Rosji śledztwem kieruje prokuratura cywilna.
Zenon Baranowski

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#1620.12.2010, 11:45

Na Kolana Shaun the Sheep czolem w zólty snieg! Oto slowa wodza twego niechaj duma rozpiera cie! Czuwaj!

Wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż
Jarosław Kaczyński
[edytuj] 1

* 18 osób było „przeciw” obecności Marcina Libickiego na liście PiS, a 6 było „za”, co oznacza, że decyzja była jednogłośna.
o Opis: o głosowaniu na obradach komitetu politycznego PiS nad obecnością Marcina Libickiego na liście PiS.
o Źródło: TVN24, Onet.pl, 9 kwietnia 2009

[edytuj] IV

* IV Rzeczpospolita warta jest odwołania Wildsteina.
o Opis: o zmianie na stanowisku prezesa TVP.
o Źródło: „Rzeczpospolita”, 8 marca 2007 (kprm.gov.pl)

[edytuj] A

* Agent albo wariat.
o Opis: w prywatnej rozmowie o Marku Jurku.
o Źródło: PAP, Życie Warszawy, gazeta.pl Premier o Jurku: Agent albo wariat

* A jak było naprawdę? Czas rządu Olszewskiego to czas, kiedy polska gospodarka po przeszło dwóch latach spadku zaczęła się znów rozwijać. Łgano w żywe oczy, łgano wprost bezczelnie, wyśmiewano słynne pytanie Jana Olszewskiego: Czyja będzie Polska?, przeciwstawiając mu pytanie: Jaka będzie Polska?, chociaż związek tych dwóch spraw jest nawet dla kogoś słabo rozgarniętego zupełnie oczywisty.
o Opis: ocena rządu Jana Olszewskiego w wystąpieniu sejmowym 17 lutego 2006.
o Źródło: Stenogram wystąpienia sejmowego z 17 lutego 2006

* Ale Pan bez przerwy to samo, pan nie wytrzymuje, pan rozumie, że siła moich argumentów jest taka, że pan nie ma żadnych szans.
o Opis: do Aleksandra Kwaśniewskiego podczas debaty 1 października 2007.

[edytuj] B

* Bardzo byłbym zdziwiony, gdyby się okazało, że pewne rozumowanie prawne, które przedstawiła w swoim piśmie do wojewody mazowieckiego pani Gronkiewicz-Waltz, pisząc jednocześnie, że będzie ono brane pod uwagę przez Trybunał Konstytucyjny, rzeczywiście było przez Trybunał zastosowane. Z tego wynikałoby, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest z góry o orzeczeniach Trybunału informowana. To byłby jeszcze jeden argument za tym, że trzeba się nad nową konstrukcją Trybunału bardzo poważnie zastanowić. Mam nadzieję, że orzeczenie będzie zgodne z oczywistym prawem i nie będzie żadnych cyrkowych sztuczek prawnych. Trzeba się nad nową konstrukcją Trybunału bardzo poważnie zastanowić.
o Opis: słowa wypowiedziane w czasie konferencji prasowej, 13 marca 2007.
o Źródło: Gazeta Wyborcza.

* Bardzo się cieszę, bo trudno sobie wyobrazić w tym parlamencie marszałka lepszego, lepiej przygotowanego, o większym doświadczeniu parlamentarnym i jednocześnie sprawniejszego intelektualnie.
o Źródło: Po wybraniu Ludwika Dorna na marszałka Sejmu 27 kwietnia 2007

* BBC, które jest zwykle podawane jako przykład niezależności i obiektywizmu, jest w oczywisty sposób lewicową radiostacją i ten obiektywizm odnosi się co najwyżej do lewicy.
o Opis: wywiad dla Sygnałów Dnia, 27 lutego 2007.
o Źródło: Zapis rozmowy.

* Był komunistycznym, ale jednak patriotą [...] Opozycję jakoś tam tolerował, a nie zamykał do więzienia.
o Opis: O Edwardzie Gierku przed wyborami prezydenckimi w 2010 r.
o Źródło: Portal historyczny PAP, Kaczyński: Edward Gierek był komunistycznym, ale patriotą, 1 lipca 2010

* Była to teczka dotycząca agenta o pseudonimie Bolek, chodziło o Lecha Wałęsę, był to właściwie jeden dokument. Był to opis wydarzeń, jakie miały miejsce w Stoczni Gdańskiej już po głównej fali strajków – albo przy końcu grudnia 1970, albo w styczniu 1971 r. Był to opis dość przejrzysty, wielostronicowy, z wymienianiem nazwisk. Chodziło o jakieś zamieszanie w stoczni, kilkusetosobowe wiece. Na moje stwierdzenie, że tego Wałęsa nie mógł napisać, bo by nie potrafił, jako że tekst był dość spójny, w miarę gramatyczny, a w każdym razie zrozumiały, Milczanowski odpowiedział mi: Co ty, nie wiesz, jak było? – on najpierw opowiedział to temu ubekowi, a później tamten mu to podyktował. I dlatego ten tekst jest taki.
o Opis: o domniemanej współpracy Lecha Wałęsy z SB.
o Źródło: Zeznania złożone w prokuraturze w 1998 roku w śledztwie dotyczącym sprawy płk. Lesiaka.

[edytuj] C

* Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu.
o Źródło: Wywiad dla Wprost, 15 stycznia 2007

* Co do konopi no to na pewno trzeba walczyć z marihuaną. Ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie... ja nic na ten temat nie wiem... w każdym razie, nie wiem, jak pan łączy marihuanę z konopią, z konopiami, ale na pewno z narkomanią trzeba walczyć.
o Opis: odpowiedź na pytanie dziennikarza w sprawie ustawy LPR ws. nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii nagrana przez portal Gazeta.pl, 12 czerwca 2007.

* Często osobiście udziela się w tej dziedzinie, a także toleruje tutaj osoby takie jak poseł Niesiołowski, poseł Palikot, poseł Nowak, poseł Karpiniuk, poseł Graś, minister Kopacz. Toleruje to wszystko, czego w żadnym wypadku tolerować w Wysokiej Izbie nie można.
o Opis: uzasadniając wniosek o odwołanie Bronisława Komorowskiego z funkcji Marszałka Sejmu.
o Źródło: tvn24.pl z 3.11.2008

* Czy ludzi, którzy dopasowali się do PRL, trzeba traktować jako trwale wykluczonych? Czy nie włączyć części z nich w budowę nowego państwa?
o Źródło: wywiad dla Dziennika, 29 lipca 2006

* Czasy rządu Mazowieckiego się skończyły. Interesy dawnej nomenklatury i interes społeczeństwa są ze sobą sprzeczne. Hybrydalny system władzy Jaruzelski – Mazowiecki musi przestać istnieć.
o Opis: o rządzie Tadeusza Mazowieckiego.
o Źródło: Gazeta Wyborcza z 4.7.2008 r.s. 19

* Internauta: Czy jest Pan gotów założyć koalicję z Samoobroną?
Jarosław Kaczyński: Nie. My byliśmy głównym wrogiem Samooobrony do niedawna. Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie – SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie – Samoobrona i SLD.
o Źródło: Wypowiedź na czacie portalu gazeta.pl, 22 marca 2004

[edytuj] D

* Dla nas ogromnie ważne jest sprawdzenie się także w okresach trudniejszych. Te wszystkie osoby, które znalazły się w kierownictwie partii, mają tego rodzaju doświadczenie. To nie jest tak, że można być naszej partii, w kierownictwie, tylko na zasadzie, że się jest chwalonym, lubianym, a ci inni to są be, a ja to jestem dobry... Trzeba przejść troszkę przez ogień. Kilka razy mocno po głowie dostać.
o Opis: o tym, dlaczego Joanna Kluzik-Rostkowska nie dostała żadnej funkcji.
o Źródło: pardon.pl z 25 lipca 2010 r.

* Domagamy się tylko tego, by nam oddano to, co nam zabrano. Gdyby Polska nie przeżyła lat 1939–1945, byłaby dzisiaj, jeśli odwołać się do kryterium demograficznego, państwem 66–milionowym
o Opis: wypowiedź dla „Sygnałów Dnia” uzasadniająca żądanie Polski zmiany systemu głosowania w UE z systemu podwójnej większości na pierwiastkowy.
o Źródło: interia.pl, 22 czerwca 2007

* Dziś bowiem, proszę państwa, jeżeli w paru słowach ująć program tego rządu, nie ten deklarowany, ale ten, który wynika z analizy, to będzie to pacyfikacja, petryfikacja i restauracja – PPR. A reszta jest cudem.
o Źródło: Przemówienie w Sejmie – stanowisko klubu PiS w sprawie poparcia dla rządu Donalda Tuska, 23 listopada 2007

[edytuj] G

* „Gazeta Wyborcza” jest późną, zmutowaną postacią Komunistycznej Partii Pracy.(...) im słabsza „Wyborcza”, tym lepiej dla Polski.
o Źródło: Dość awantur, wywiad Piotra Zaremby, „Newsweek”, 26 marca 2006

* Głodówka to nie jest niezjedzenie kolacji. Jak będą w stanie głodu przez, dajmy na to, trzy dni czy dwa choćby, to wtedy będzie można mówić o głodówce. Na razie nie zjadły kolacji. To nikomu jeszcze nie zaszkodziło
o Opis: o strajkujących pielęgniarkach, które podjęły głodówkę, 26 czerwca 2007, „Sygnały dnia”, Program 1 PR.
o Źródło: Gazeta Wyborcza

* Godzić w tę instytucję, to godzić w fundamenty polskiego życia narodowego.
o Opis: o polskim Kościele katolickim.
o Źródło: Exposé, 19 lipca 2006

[edytuj] H

* Historia Polski, jak każdego narodu, nie jest idealna. Mieliśmy bohaterów, mieliśmy i hołotę, to jest zupełnie oczywiste. Po 1945 roku ta hołota mogła tryumfować, socjalizm to był ustrój hołoty dla hołoty, można powiedzieć.
o Źródło: Wprost24 Gazeta.pl

[edytuj] I

* Instrument tajności, który ma służyć bezpieczeństwu państwa i bezpieczeństwu procedur wymiaru sprawiedliwości, jest używany dla ochrony interesu elit politycznych i ich powiązań ze światem przestępczym.
o Źródło: Konferencja prasowa, 31 stycznia 2003, za portalem ludzie.wprost.pl

[edytuj] J

* Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie prowadziły kampanii zmierzającej do tego, aby odwracać uwagę od ważnych spraw, a zajmować się jakimiś bzdurami, zupełnie drobnymi wydarzeniami [...] Media niemieckie powinny być szczególnie ostrożne, bo mogą być posądzane o wtrącanie się do polskich spraw wewnętrznych.
o Opis: odpowiedź na pytanie dziennikarza radia RMF FM o zagłuszanie rozmów telefonicznych pielęgniarek strajkujących latem 2007 r. „Media niemieckie” to w tym kontekście radio RMF FM.
o Źródło: interia.pl, gazeta.pl

* Jan Maria Rokita popełnił bardzo ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji. Poza mordami to jest najcięższe przestępstwo, jakie w ogóle można popełnić.
o Opis: wypowiedź dla dziennikarzy dotycząca sprawy tzw. „inwigilacji prawicy” w latach 1992–93, w okresie, gdy Jan Rokita był szefem Urzędu Rady Ministrów, na pokładzie samolotu powracającego do Polski ze szczytu wyszehradzkiego.
o Źródło: Gazeta Wyborcza, 11 października 2006

* Jan Rokita powinien raz na zawsze zniknąć z polityki.
o Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, stenogram wywiadu premiera dla „Dziennika”, 10 października 2006

* Jest pytanie o skutki polityki pana Ćwiąkalskiego, czyli skutki polityki tego rządu, bo to ta polityka tworzy nastrój amnestii wobec kryminalistów.
o Opis: wypowiedź na konferencji prasowej 14 lutego 2007.
o Źródło: relacja z konferencji

* Jestem człowiekiem moralnie i psychicznie normalnym, więc obecność w moim otoczeniu ludzi, którzy mnie nieustannie obrażają, nie odpowiada mi.
o Opis: o Lechu Wałęsie.
o Źródło: tvn24.pl z 6.9.2008

* Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy.(...) Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski.
o Opis: pomyłki podczas śpiewania hymnu państwowego podczas kongresu PiS, 4 czerwca 2006
o Nagranie

* Jeżeli Donald Tusk, Jan Rokita, Stefan Niesiołowski i Paweł Śpiewak zostaną postawieni przed odpowiednimi instancjami PO, to my wtedy będziemy mówić o postawieniu (przed odpowiednimi instancjami) Jacka Kurskiego, ale w tej sytuacji włos mu z głowy nie spadnie.
o Opis: Odpowiedź udzielona 4 sierpnia 2006 dziennikarzom w związku z pytaniami o los Jacka Kurskiego w sytuacji, gdy prokuratura nie potrafi potwierdzić żadnego z jego oskarżeń w sprawie nielegalnego finansowania kampanii szefa PO Donalda Tuska przez PZU.
o Źródło: Gazeta Prawna

* Jedni mówią tak: palić nie wolno, ale wszelkiego rodzaju manifestacje obsceniczne są całkowicie dopuszczalne. Otóż, no ja nie ukrywam, że z mojego punktu widzenia, choć wiem, jak groźne jest palenie, to gdybym miał wybierać, to jednak dopuściłbym palenie, a manifestacji obscenicznych – nie.

* Jesteśmy jedyną partią opozycyjną, bo SLD to tylko żart historii. Opozycja przedstawiła już projekt walki z kryzysem, a rząd nie, i nic w tym kierunku nie robi. Jako opozycja jesteśmy jednak permanentnie atakowani. Gdyby nie było Palikotów, Niesiołowskich czy Tusków, to można by było rozmawiać i wspólnie znaleźć najlepsze dla kraju rozwiązania. Trudno jednak działać razem z kimś, kto okłada kijem.
o Źródło: onet.pl z 15 stycznia 2009

* Jeśli Lech Kaczyński zostanie prezydentem, ja nie będę premierem.
o Opis: po wygranych wyborach o kandydacie na premiera.
o Źródło: http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,343.... html

* Jeśli my wygramy, to oczywiście my będziemy mieli premiera. Pytanie tylko, czy ja nim będę, czy to nie będzie dla społeczeństwa trudne do zaakceptowania. Dwóch podobnych do siebie facetów o tym samym nazwisku i tej samej dacie urodzenia.
o Źródło: Radio Zet, 20 czerwca 2005

* Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską, pomożecie sobie, pomożecie Polsce.
o Opis: lapsus podczas spotkania z mieszkańcami Pisza.
o Źródło: TVN 24, 5 maja 2009 [1]

* Jeżeli jedna osoba miała ojca, a może nawet i matkę, w Komunistycznej Partii Polski i funkcjonuje w jakimś środowisku – a takie osoby są również po prawej stronie sceny – jest to bez znaczenia. Jeśli jednak istnieje całe środowisko [Gazety Wyborczej - red. Polityki], w którym praktycznie wszystkie osoby miały rodziców w KPP i na dodatek te osoby mają potężny instrument oddziaływania na świadomość Polaków, to pojawia się problem. Zwłaszcza że na łamach tego potężnego instrumentu pewne idee KPP (...) mają swoją kontynuację. Elementem kontynuacji jest radykalne kwestionowanie wartości narodowych. W moim przekonaniu KPP była w całym tysiącleciu polskich dziejów środowiskiem najgorszym (...). Jestem gotów bronić tezy, że nastawienie owej potężnej gazety, to poczucie misji – w moim przekonaniu bardzo szkodliwej dla Polski – bierze się właśnie z tamtej spuścizny.
o Opis: wypowiedź na temat Gazety Wyborczej.
o Źródło: Polityka, 25 marca 2006

* Jeżeli teraz ktoś mnie zapyta, kim jest Józef Oleksy, ja odpowiem: jest to polski polityk lewicowy, powiedzmy sobie, starszo-średniego pokolenia.
o Opis: na wiecu w Radomiu, 22 czerwca 2010.
o Źródło: wyborcza.pl, 23 czerwca 2010
o Zobacz też: Józef Oleksy

* Już w referacie KC na III Zjazd PZPR stwierdzono pojawienie się zjawiska naporu ideologii burżuazyjnej. Jednocześnie jednak podkreślona została zasada niestosowania metod administracyjnych w walce o ostateczny cel, jakim jest według słów Władysława Gomułki „całkowity triumf marksizmu leninizmu jako jedynej metodologicznej podstawy nauki”.
o Praca doktorska „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”

[edytuj] K

* Kazimierz Marcinkiewicz to premier na cztery lata.
o Źródło: Rozmowa w TVN24, 27 września 2005

[edytuj] M

* Mianowanie pani Barbary Piwnik ministrem sprawiedliwości to była zasłona dymna. Za jej plecami wracają ludzie dawnego systemu, nawet ci, którzy w latach 80. szczególnie angażowali się w niszczenie opozycji.
o Źródło: Życie, 4 stycznia 2002

* Mnie nie ukrywam, najbardziej ostatnio zastanowiła jego nowa kreacja.(...) To znaczy ta głowa ostrzyżona. Bo to jednak wygląda dość uderzająco. Mogę państwu powiedzieć, że mi to przypomina, hmm... takie ukraińskie obyczaje.
o Opis: o Michale Kamiński
o Źródło: wyborcza.pl z 24 listopada 2010 r.

* Moskwa dysponuje takimi dokumentami dotyczącymi przeszłości prezydenta, które go czynią niesuwerennym w decyzjach.
o Opis: o prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim.
o Źródło: Gazeta Wyborcza, 14 marca 2005

* Można uznać, że w państwie demokratycznym partii nie można rozwiązać. Tylko wtedy partie będą tworzyć gangsterzy jako znakomity wehikuł do swojej działalności. Jeśli zaś uznać, że można, to powstaje pytanie, czy SLD zrobił już wystarczająco dużo, by zasłużyć na delegalizację. Ja uważam, że tak.(...) Suma powiązań ze światem przestępczym jest tak duża, że nie można uznać jej za przypadek. Rozdzielić ich od partii się nie da.
o Źródło: wywiad Jarosława Kurskiego, Gazeta Wyborcza, 20 listopada 2004.
o Zobacz też: Sojusz Lewicy Demokratycznej

* Mój brat, mimo skromnej postury, był dobrym bramkarzem.
o Opis: o prezydencie Lechu Kaczyńskim w TVN24
o Źródło: Rzeczpospolita, 1 lutego 2010

* Mówiąc o tym czasie nie można pominąć, że jednak wzrastała przez kilka lat stopa życiowa, wybudowano dużo większą niż przedtem ilość mieszkań, stworzono wiele miejsc pracy. Gierek był człowiekiem, który w ramach tego systemu, akceptując go całkowicie, chciał zrobić jednak coś dobrego dla Polaków i dla Polski. Podobno chciał nawet, żeby Polska miała bombę atomową.
o Opis: o epoce Edwarda Gierka
o Źródło: O dwóch takich. Alfabet braci Kaczyńskich, Warszawa 2006, s. 105
o Zobacz też: Edward Gierek

* My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju.
o Źródło: Wypowiedź dla radiowej Trójki z 16 lutego 2004

* Muszę przyznać, że Antoni Macierewicz wykonał swoje zadanie perfekcyjnie. Ci, którzy wątpili w jego uczciwość i rzetelność, widzą, jak bardzo się pomylili.
o Źródło: Wywiad dla Gazety Polskiej, nr 44,1 listopada 2006

* My jesteśmy tu gdzie wtedy. Oni tam gdzie stało ZOMO.
o Opis: przemówienie na wiecu poparcia w Stoczni Gdańskiej.
o Źródło: Gazeta.pl

* My nie kierujemy się tutaj żadnymi urazami albo rusofobią, albo germanofobią, albo niczym innym. My kierujemy się takimi względami jak wszystkie normalne państwa świata, które chcą mieć rozpoznanie, chcą mieć informacje, chcą mieć oszczy i uszy.
o Opis: o tarczy antyrakietowej.
o Źródło: Gazeta.pl

[edytuj] N

* Najbardziej racjonalne i najlepsze dla Polski byłoby, gdyby przyjęła rolę umiarkowanej lewicy. I to niezależnie od tego, jak krytycznie oceniam Platformę Obywatelską i jej liderów. A poza tym spełniłoby się moje marzenie, że oba główne nurty wywodzić się będą z pnia solidarnościowego. Ale czy tak się stanie – trudno powiedzieć.
o Opis: o Platformie Obywatelskiej.
o Źródło: Wywiad dla Dziennika, 29 lipca 2006

* Najgorsza część PRL tworzyła media elektroniczne w III RP.
o Źródło: Wp.pl

* Najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski prowadzi przez Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe.
o Źródło: Teresa Bochwic „Odwrotna strona medalu. Mówi Jarosław Kaczyński”

* Nasi przeciwnicy mówią nam, że jesteśmy lewicowi. A niech tam mówią. Może i jesteśmy. Teraz nie będę już używać określenia „postkomuniści”, choć kiedyś tak mówiłem. Teraz będę mówił „lewica”.
o Opis: na wiecu w Szczecinie, po zaskakująco dobrym wyniku Grzegorza Napieralskiego w I turze wyborów.
o Źródło: wyborcza.pl, 22 czerwca 2010
o Zobacz też: postkomunizm

* Niespecjalnie przepadam za tym, żeby występować razem z premierem Giertychem. Ale to nie jest polityka tylko centymetria.(...) Trzymajmy się od siebie z daleka.
o Opis: odpowiedź na pytanie dlaczego nie przeprowadza konferencji razem z Romanem Giertychem.
o Źródło: Pardon.pl

* Nie byłoby tego, co teraz jest w Polsce, nie byłoby tej próby naprawy Rzeczypospolitej, gdyby nie ojciec dyrektor, ojcowie, siostry nazaretanki i wszyscy, którzy prowadzą tę niezwykłą instytucję (Radio Maryja/ TV Trwam).
o gazeta.pl za PAP, 23 lipca 2006

* Nazwa jest piękna – LiS, nazwa jest piękna. Drapieżne kaczory potrafią porwać lisa, unieść go w powietrze i później los lisa jest ciężki.
o Opis: odpowiedź na pytanie, czy wierzy w trwałość LiS, w sytuacji gdy Andrzej Lepper zapytany przez jedną z telewizji (TVN), co lubią lisy, odpowiedział: lisy lubią dzikie kaczki.
o Źródło: wywiad dla Polskiego Radia 19 lipca 2007 www.polskieradio.pl

* Na Komedę mogę się jeszcze zgodzić, ale, uczciwie mówiąc, nawet nie mam pojęcia, co to jest rap czy hip – hop. To znaczy, słyszałem o tym, ale nie rozpoznaję.
o Opis: o muzyce nowoczesnej.
o Źródło: Wywiad dla Dziennika, 29 lipca 2006

* Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem – intelektualnym i moralnym.
o Opis: podczas konferencji prasowej, 11 lipca 2007.
o Źródło: wp.pl

* Nie będę współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych. Bo zachowania wobec nich były haniebne, one politycznie i moralnie wykluczają współpracę. Absolutnie wykluczam mój udział we współpracy do czasu jakiejś daleko posuniętej ekspiacji z ich strony.
o Opis: O możliwości współpracy z PO po wygranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach prezydenckich w 2010 r.
o Źródło: Bez przeprosin z PO nie będę współpracował, „Rzeczpospolita”, 10 lipca 2010.

* Nie będzie w Polsce dyktatury i tylko ktoś bardzo głupi może wierzyć w tego rodzaju zagrożenie.
o Źródło: Przemówienie w Sejmie 17 lutego 2006 Gazeta.pl.

* Nie daliśmy radę szerokiemu frontowi opozycji.
o Opis: w noc wyborczą 21 października 2007.

* Nie jestem entuzjastą tego, żeby sobie młody człowiek siedział przed komputerem, oglądał filmiki, pornografię, pociągał z butelki z piwem i zagłosował, gdy mu przyjdzie na to ochota. Zwolennicy głosowania przez Internet chcą tę powagę odebrać. Dlaczego? Wiadomo, kto ma przewagę w Internecie i kto się nim posługuje. Tą grupą najłatwiej manipulować, sugerować na kogo ma zagłosować.
o Źródło: www.pis.org.pl, 6 marca 2008

* Nie jesteśmy zbyt radykalni, aczkolwiek w pewnym stopniu jesteśmy radykalni, bo Polska pewnego radykalizmu, jeżeli chodzi o zmiany i oczyszczenie, potrzebuje.
o Źródło: Radio Zet, 18 listopada 2003

* Nie ma już ułańskiej Polski. Nie można kierować się w polityce mitami, nawet gdy jest to piękny mit Polski bohaterskiej. Polska jest społeczeństwem postkomunistycznym, chłopskim, zastrachanym i biernym.
o Opis: krytyka Jana Olszewskiego za używanie „języka, który raczej odpycha od społeczeństwa, nie przyciąga”.
o Źródło: Lewy czerwcowy (1992), za: Ziemkiewicz: Wolność na folwarku
o Zobacz też: polityka historyczna

* Nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ale nie dam się sterroryzować odnośnie spraw podstawowych, takich jak kształt demokracji.
o Opis: odpowiedź na zarzut, że obraził internautów, krytykując głosowanie przez internet.
o Źródło: tvn24.pl

* Nie po to odsunęliśmy generała Dukaczewskiego i usunęliśmy WSI, by teraz awansować go na wysokie stanowisko. Minister obrony musi być człowiekiem, który dobrze współpracuje z premierem i prezydentem. Prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych musi wiedzieć o wszystkich podejmowanych decyzjach. Tymczasem zdarzało się, że nie wiedział o bardzo ważnych. Minister Radosław Sikorski niemało zdziałał, jest człowiekiem o bardzo dużych możliwościach, jeśli zechce je wykorzystać.
o Źródło: Wywiad dla Gazety Polskiej nr 7,14 lutego 2007
o Opis: o przyczynie dymisji Radosława Sikorskiego.

* Nie twierdzę, że będzie lepiej, ale nie zdziwię się, jeśli będzie jeszcze lepiej.
o Opis: komentarz po nominacji Przemysława Gosiewskiego na wicepremiera.

* Niech się Ziobro uczy języków, bo inne sprawy nie bardzo mu wychodzą
o Opis: komentarz Jarosława Kaczyńskiego na konferencji prasowej do wypowiedzi Ziobry, że „PiS-owi potrzebna jest refleksja” – w kontekście niskiego wyniku PiS w eurowyborach 2009. Ziobro osiągnął najwyższy wynik z kandydatów PiS.
o Źródło: gazeta.pl, 8 czerwca 2009

[edytuj] O

* Odwiedziłem przeszło sto miast i wsiw.
o Opis: odpowiedź na pytanie o miłe wydarzenia, które zapamiętał z 2008 r.
o Źródło: deser.pl z 1.01.2009

* Oleksy pewnie robił w drugiej połowie lat 80. karierę w partyjnym aparacie w jakimś związku z Rosją.
o Źródło: Michał Karnowski i Piotr Zaremba, O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich, Warszawa 2006.
o Zobacz też: Józef Oleksy

* Ostatnich kilkanaście miesięcy to najspokojniejszy społecznie okres po 1989 roku.
o Opis: komentarz premiera Jarosława Kaczyńskiego do sytuacji służby zdrowia w drugim tygodniu strajków lekarzy 28 maja 2007 roku.
o Źródło: Wirtualna Polska za PAP

* Otrzymał szansę całkowitej zmiany nie tylko swojego politycznego image'u, ale także swojej politycznej funkcji w naszym życiu publicznym. Z tej szansy nie skorzystał. Po krótkim czasie powrócił do swoich praktyk, powrócił do czegoś, co trzeba określić jednym słowem – warcholstwo. My warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować. Podjęliśmy wysiłki zmierzające do tego, by rząd utrzymał większość. Jeżeli to się nie powiedzie, jedynym rozwiązaniem będą przyspieszone wybory.
o Źródło: Fragment oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego, o decyzji odsunięcia Andrzeja Leppera z rządu, wrzesień 2006

[edytuj] P

* Pani minister Fotyga pozostaje na swoim stanowisku. Wszystkie zarzuty wobec niej to jest wielkie ssanie z palca.

* Panie opuszczą ten gmach – będziemy rozmawiać. Nie opuszczą, nie będziemy. Nie mogę rozmawiać z pielęgniarkami w warunkach, kiedy jest łamane prawo karne, bo wtedy nie mógłbym wydawać ministrowi sprawiedliwości poleceń walki z przestępczością.
o Opis: o strajkujących pielęgniarkach 22 czerwca.
o Źródło: Gazeta Wyborcza za PAP

* Panie otrzymały zgodnie z prawem wezwanie do opuszczenia kancelarii. Gdyby to byli mężczyźni, to już by ich tutaj dawno nie było
o Opis: o strajkujących pielęgniarkach 23 czerwca.
o Źródło: Gazeta Wyborcza za PAP

* Pewien unikający pracy polityk próbuje w tej chwili zrzucić na prezydenta to, że unika pracy. Ale naprawdę prezydent jest w najwyższym stopniu pracowitym, a ten polityk w najwyższym stopniu niepracowitym.
o Opis: komentarz do wypowiedzi D. Tuska (określonego jako 'ten polityk') po publicznej wymianie zdań na temat zdymisjonowania Janusza Kaczmarka.
o Źródło: tvn24.pl, 9 sierpnia 2007

* Podnoszenie sprawy tej komisji to jest element kampanii antykościelnej, którą rozpoczął prezydent Komorowski, stawiając sprawę krzyża. Warto jego zapytać, jakie miał w tym cele, a przede wszystkim, dlaczego nie mówił tego w trakcie kampanii wyborczej, nie mówił, że jest zdecydowanym wrogiem Kościoła.
o Źródło: http://info.wiara.pl/doc/642818. Komorowski-wrogiem-Kosciola

* Precz z komuną a przede wszystkim precz z postkomuną.
o Opis: przemówienie w stoczni gdańskiej.

* Precz z płatnym seksem!
o Opis: o prostytucji.
o Źródło: Super Express

* Proszę mnie nie pytać o to, jakie mam buty, bo to nieważne.
o Opis: odpowiedź na pytanie, czy Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak mogą wrócić do Prawa i Sprawiedliwości.
o Źródło: Jakubiak i Kluzik wrócą? „Proszę nie pytać, jakie mam buty onet.pl, 15 listopada 2010.

* Przede wszystkim jednak nie można zapominać, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi. Chodzi o to, by nie powstał pomnik, pomnik, który siłą rzeczy będzie pomnikiem Lecha Kaczyńskiego, a pamięci o Lechu Kaczyńskim obecna władza boi się jak diabeł święconej wody. Boi się, bo Lech Kaczyński uosabiał to wszystko, czego zaprzeczeniem ona jest, czyli suwerennej, demokratycznej i sprawiedliwej w swoich stosunkach społecznych Polski.
o Źródło: tvn24.pl

* Przez ostatnie kilkanaście lat polskie państwo było instytucją niemal zupełnie pozbawioną zaplanowanego działania, przemyślanych przedsięwzięć. Za to niezmiernie dużo było różnego rodzaju nacisków przeróżnych grup wpływu – czasem całkowicie pozaprawnych – nacisków skutecznie wpływających na wszelkie szczeble naszej administracji państwowej.
o Źródło: Wywiad dla Gazety Polskiej, nr 44,1 listopada 2006

* Przeproszenie kobiety nikomu nie przynosi ujmy.
o Opis: o sytuacji ojca Tadeusza Rydzyka CSsR, szefa «Radia Maryja», po oskarżeniach tygodnika «Wprost» jakoby na zamkniętych wykładach, jakich o. Rydzyk udzielał w Toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, nazwał on Marię Kaczyńską, żonę Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, «czarownicą» i prześmiewczo wzywając ją do poddania się eutanazji.
o Źródło: «Sygnały Dnia» z dnia 10 lipca 2007 roku

* Przyjrzyjcie się mi, bo patrzycie na Łukaszenkę (śmiech)
o Opis: Przemówienie na konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

* Państwo chyba nie czytają «Gazety Wyborczej». To co się tam wyprawia, to «Trybuna Ludu» z 1953 r. Atak na nas przekracza wszelką miarę. Barańskiego potrafią zostawić w tyle. Agora nie może nie mieć związków z oligarchią, jeżeli jest wydawnictwem na dużą skalę, a w Polsce gospodarka w niemałej części jest w rękach postkomunistycznych oligarchów. I w związku z tym zamówienia na ogłoszenia, reklamy, promocje są w ich rękach.
o Opis: o «Gazecie Wyborczej».
o Źródło: wp.pl

[edytuj] R

* Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić.
o Źródło: Fakty TVN

* Ruski agencie, załatwimy cię!
o Opis: schodząc z sejmowej mównicy do Zygmunta Wrzodaka, posła LPR, w odpowiedzi na jego wezwanie «Niech pan się najpierw rozliczy z III RP, którą pan tworzył!».
o Źródło: PAP, 6 czerwca 2005

* Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami.
o Źródło: PAP, 2 września 2003

* Rosja po prostu nie akceptuje nowej rozszerzonej Unii. Rozmawia z najsilniejszymi, a takich jak my, którzy kiedyś byli w jej strefie wpływów – po prostu ignoruje. Aleksander Kwaśniewski bez przerwy jeździł do Moskwy i to kompletnie nic nie dało. Trzeba być spokojnym, nie dawać się sprowokować, ale jednocześnie bronić naszego statusu niepodległego państwa i pełnoprawnego członka Unii Europejskiej.
o Źródło: Wywiad dla Gazety Polskiej nr 7,14 lutego 2007
o Opis: o polityce wschodniej.

* Rządy Donalda Tuska to nie jest polityka wyzbyta ambicji. Przeciwnie, ambicje są, i to wielkie: zdezintegrować społeczeństwo, podważając solidarność międzygrupową, międzypokoleniową i międzyregionalną. Zdezintegrować naród, rozbijając system edukacji, politykę kulturalną, w tym historyczną, media publiczne, wreszcie zdezintegrować państwo, likwidując de facto jego unitarny charakter i poddając je na różnych płaszczyznach wpływowi sieci zewnętrznych ośrodków decyzyjnych.
o Źródło: Dziennik.pl, 18 września 2008

* Rzeczywistość jest taka, że TVN bulgocze nienawiścią wobec PiS. Nie lepiej jest z Polsatem.
o Źródło: wywiad dla Rzeczpospolitej, 26 października 2007

[edytuj] S

* Sama idea jest dla nas bardzo interesująca. Jednak propozycje natury technicznej, które do tej pory nam zasugerowano, nie są w pełni satysfakcjonujące. Jesteśmy jednak na starcie rozmów, wiele może się zmienić. Bezkompromisowym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo Polski.
o Źródło: Wywiad dla Gazety Polskiej nr 7,14 lutego 2007
o Opis: o projekcie budowy tarczy antyrakietowej.

* Sądzę, iż w dużej mierze został on wybrany na prezydenta przez nieporozumienie.
o Opis: o wyborze Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski w 2010.
o Źródło: rp.pl, 7 sierpnia 2010.

* Słabe państwo służy wyłącznie gangom.

* Spotkał nas olbrzymi cios. Nie możemy się jednak poddać. Będziemy dalej pracować, jesteśmy to winni tym, którzy odeszli. Musimy kontynuować ich dzieło.
o Opis: podczas spotkania z klubem PiS.
o Źródło: tvn24.pl z 19 kwietnia 2010 r.

* Stanęła tutaj do walki w zwartym ordynku łże-elita III Rzeczypospolitej.
o Źródło: Przemówienie w Sejmie 17 lutego 2006 Gazeta.pl

* Sytuacja zmieniła się dlatego, że po drodze w Polsce mieliśmy do czynienia z różnymi wydarzeniami już po roku 2000, w szczególności w latach 2003–2004. Wtedy to rządy Leszka Millera, można powiedzieć, zupełnie już nieokiełznane w realizacji celów układu, doprowadziły do jego bardzo częściowego – to tylko takie lekkie uchylenie kurtyny – odsłonięcia. Dziś tak łatwo jak wtedy kłamać się we wszystkich sprawach nie da. Chociaż w dalszym ciągu się próbuje. W dalszym ciągu się próbuje, ale trzeba także szukać innych metod.
o Opis: przemówienie w Sejmie, 17 lutego 2006.

* Szkodzą Polsce w sposób straszny. Michnik szkodzi Polsce, Geremek szkodzi Polsce. Ci wszyscy, którzy opowiadają bajkę o państwie, w którym zagrożona jest demokracja.
o Opis: o Adamie Michniku i Bronisławie Geremku.
o Źródło: gazeta.pl

[edytuj] T

* Ta wojna jest także naszą wojną.
o Opis: o wojnie w Iraku.
o Źródło: Przemówienie w Sejmie

* Takich chronionych terenów w krajach zachodnioeuropejskich jest mało, a w Polsce dużo. Natura się tak rozszerzyła, że praktycznie rzecz biorąc, nic zbudować nie można.
o Opis: o unijnym programie ochrony przyrody Natura 2000, 6 sierpnia 2006.
o Źródło: gazeta.pl, 7 sierpnia 2006

* To był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają – taki śpioch. To jest nawiązanie do agenta-śpiocha. Ktoś przez wiele lat nie wypełnia swojej funkcji, potem dostaje sygnał i zaczyna pracować jako agent.
o Opis: o Januszu Kaczmarku.
o Źródło: onet.pl z 17 lipca 2008

* To nie jest wina lekarzy czy pielęgniarek, bo oni mogą sobie tego nie uświadamiać. Ale inni szatani są tam czynni.
o Opis: fragment przemówienia podczas konwencji samorządowej PiS w Radomiu, dotyczący strajków pracowników służby zdrowia, 30 sierpnia 2007.
o Źródło: gazeta.pl, 30 sierpnia 2007

* To, że Adam Michnik jest człowiekiem w istocie z tej samej formacji co SLD, to jest od wielu lat zupełnie oczywiste.[...] Tak, spędził sześć lat w komunistycznych więzieniach, nikt mu nie odmawia tych zasług, tylko wie pan, jest pytanie: O co walczył? Mówiąc najkrócej, czy walczył o zwycięstwo Puław nad Natolinem, czy o niepodległą Polskę?
o Źródło: Wywiad dla PR 1, 15 maja 2007

* Telewizja Trwam tłumaczyła nam, że czuje się bardzo dyskryminowana i chciała mieć jakąś satysfakcję.
o Zobacz też: Telewizja Trwam

* To, co się tu dzieje, jest elementem skandalu medialnego!
o Opis: w odpowiedzi na pytanie dziennikarza, czy można podać jego pełne nazwisko w kontekście procesu w sprawie FOZZ.
o Źródło: Gazeta Wyborcza, 25 lutego 2006

* To jest ta sama metoda. Wszyscy zdezawuowali twierdzenie, że mają być jakieś euroobligacje. Pan premier sobie wymyślił sposób straszenia Polaków. Równie dobrze można powiedzieć, że Gabon Polskę zaatakuje, później uzyskać informację, że jednak nie i stwierdzić, że to jest wielki sukces.
o Opis: o rezultatach szczytu w Brukseli w dniu 1.03.2009.
o Źródło: pardon.pl z 2.3.2009

* To radio to jeden człowiek. Zabrać tego człowieka – nie ma radia. To jest dla mnie coś zupełnie oczywistego.
o Opis: o Tadeuszu Rydzyku i Radiu Maryja.
o Źródło: gazeta.pl, 4 września 2007

* Trzeba budować dumę Polaków. Inne narody to robią.
o Źródło: Exposé, 19 lipca 2006

* Trzeba pamiętać, że jeśli jakaś osoba nieustannie obraża urzędującą głowę państwa [...] no to nie może liczyć na to, że będzie następnie przyjmowana. To jest chyba oczywista oczywistość.
o Opis: komentarz wypowiedzi Lecha Wałęsy pod adresem prezydenta.
o Źródło: audycja «Sygnały Dnia» na antenie Polskiego Radia, 5 czerwca 2007

* Trzeba przede wszystkim rozbić ten układ.
o Źródło: Fakty TVN, 27 września 2006
o Opis: pisownia oryginalna.

* Tylko dzięki mnie jesteś marszałkiem, beze mnie nawet byś posłem nie był.
o Opis: w prywatnej rozmowie z Markiem Jurkiem.
+ Źródło: PAP, Życie Warszawy, gazeta.pl Premier o Jurku: Agent albo wariat

[edytuj] U

* Umowa o pracę jest jednym z fundamentów naszej cywilizacji.
o Opis: na wiecu wyborczym w Lublinie. 23 czerwca 2010
o Źródło: TVN 24

[edytuj] W

* W AWS jest silne ugrupowanie o nazwie TKM, ale to nie jest cały AWS.
o Opis: TKM (Teraz Kur.. My) to nazwa spopularyzowana około roku 1997 przez polityków związanych z Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi na określenie grupy szemranych interesów w AWS.
o Źródło: Gazeta Wyborcza, 15 czerwca 2000

* W kampanii samorządowej mówi się zawsze to samo, tylko że troszkę inaczej. Ja właśnie tak robię.
o Źródło: «Fakty TVN», 19 listopada 2010

* W Polsce jest głowa państwa i jest to Lech Kaczyński. Nie ma czegoś takiego jak «bracia Kaczyńscy». Tzn. bracia Kaczyńscy są, jest takie zjawisko biologiczne jak «bracia Kaczyńscy», ale nie jest to kategoria polityczna.
o Źródło: TVN24, w odpowiedzi na pytanie o brata

* Warto być Polakiem, bo się Polakiem urodziło.
o Źródło: Polskie Radio, piątek, 1 września 2006,12:12 [2].

* Warto być Polakiem.
o Źródło: Exposé, 19 lipca 2006

* Warto umierać za pierwiastek.
o Premier o systemu pierwiastkowym

* We mnie jest czyste dobro.
o Opis: w odpowiedzi na pytanie Kublik i Olejnik A ile jest w Panu zła, a ile dobra?.
o Źródło: Gazeta Wyborcza, 5 lutego 2006

* W obliczu niechybnej kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński stanie się symbolicznym patronem ruchu solidarnościowego.
o Opis: w wywiadzie dla Gazety Polskiej, wrzesień 2010
o Źródło: rzeczpospolita.pl, 9 września 2010.

* W polityce nie wszystkich umów można dotrzymywać.
o Opis: tak według Radosława Sikorskiego «z rozbrajającą lekkością» odpowiedział premier na pytanie, dlaczego wbrew wcześniejszej obietnicy nie zwolnił Antoniego Macierewicza z funkcji szefa kontrwywiadu wojskowego.
o Źródło: «Sikorski: Macierewicz jest zafascynowany tajnością», Gazeta.pl, 17.09.2007

* W przeciętnym demokratycznym kraju po czymś takim rządu już by nie było, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości, zostałby zniesiony z powierzchni ziemi, a jego członkowie nie mieliby czego szukać w polityce.
o Opis: w kontekście katastrofy smoleńskiej.
o Źródło: wprost.24, 28 lipca 2010

* Wystarczy odejście Jana Rokity z PO, by «poważnie rozmawiać» o stanowisku w rządzie dla niego.
o Źródło: Rzeczpospolita, 30.11.2006, Gazeta.pl, 30.11.2006

* Wniosek jest jasny: musimy być twardą opozycją. Tylko że ta twardość musi być przemyślana. Na pewno nie będziemy próbowali przewyższać Platformy w knajackich atakach, bo to jest po prostu niemożliwe. Nie mamy zresztą ludzi w typie Niesiołowskiego, Nowaka czy Grupińskiego. Ja też nie bardzo nadaję się na Tuska – nie wychowałem się jednak na podwórku, jak on sam to przyznaje, ale w trochę lepszych miejscach. Mam więc pewne opory przed łganiem w żywe oczy. Musimy być twardą opozycją także dlatego, że obawiam się, że media zaniechają swojej funkcji kontrolnej wobec nowej władzy.
o Opis: wywiad dla Faktu po przegranych wyborach ok 7 listopada 2007 r.
o Źródło: Gazeta Wyborcza

* Wie pani, są dowody w analizie sytuacji.[...] Doświadczenie życiowe, którym się powinien tutaj kierować sąd, wskazuje na to, że pan Rokita wiedział o tym, później chciał zapobiec ujawnieniu tych informacji i że w związku z tym w sensie politycznym i moralnym, co nie oznacza, że w sensie prawa karnego, bo to jest trochę inna sprawa, ponosi za to odpowiedzialność i ta odpowiedzialność powinna być realna.
o Opis: reakcja na uwagę Doroty Wysockiej, że nie ma żadnych dowodów na to, że Jan Maria Rokita miał cokolwiek wspólnego z inwigilacją partii politycznych z początku lat 90.
o Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, stenogram wywiadu udzielonego 20 października 2006 dla TVP1 w programie «Kwadrans po ósmej»

* Wchodził w d... Moskwie, a nie o ludzi się upominał!
o Opis: Jarosław Kaczyński, reagując na wystąpienie Andrzeja Leppera podczas debaty nad odwołaniem tego ostatniego z funkcji wicemarszałka Sejmu, 29 listopada 2001.
o Źródło: [3]

* Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki.
o Źródło: Wypowiedź dla radiowej Trójki z dnia 15 listopada 2002

* W dzisiejszej Polsce stosuje się powszechnie goebbelsowską metodę «Kłam, kłam, a coś z tego zostanie». Jest to zasada groźna dla demokracji, bowiem tam, gdzie niknie związek między słowem a rzeczywistością, tam i demokracja zaczyna działać źle.
o Opis: w wywiadzie nt. inicjatywy Ruch na rzecz Demokracji, podpisanej m.in. przez Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsę, 8 maja 2007.
o Źródło Gazeta Wyborcza na podstawie wywiadu z Sygnałów Dnia

* W Polsce tak naprawdę wolnych mediów nie ma. Jest pewien układ i dziennikarze, których pozycja jest bardzo trudna.
o Źródło: Konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego w Krakowie, 27 lutego 2005

* W socjalizmie nie było złe to, że budowano. Złe było to, że nie było wolności oraz to, że był to system źle zarządzany.
o Źródło: [4], słowa wypowiedziane na wiecu PiS w Szczecinie 21 czerwca 2010.

* Wtedy czytałem namiętnie Romana Dmowskiego, byłem zafascynowany «Polityką polską i odbudową państwa». Gdybym wtedy spotkał młodych narodowców, oczywiście nie jakichś głupich narodowców – związek mógłby być silniejszy.
o Źródło: Polityka

* Wystarczy opisać jedno posiedzenie, fragment jednego posiedzenia Sejmu, kiedy przewodniczył marszałek Komorowski, usłyszeć jego mentorsko-rezonerski styl, żeby uznać, że Bóg nie obdarzył go cechami, które są potrzebne, aby wypełniać tę funkcję dobrze.
o Opis: uzasadniając wniosek o odwołanie Bronisława Komorowskiego z funkcji Marszałka Sejmu.
o Źródło: tvn24.pl z 3.11.2008

[edytuj] Z

* Z tym mnie żeście jeszcze nie widzieli.
o Opis: w Holandii z kieliszkiem wódki – dla zadośćuczynienia miejscowej tradycji.
o Źródło: Pardon.pl

* Zapowiedź umorzenia śledztwa w sprawie inwigilacji prawicy świadczy, że wymiar sprawiedliwości osłania interesy polityczne. W sytuacji, gdy Ministerstwem Sprawiedliwości kieruje osoba zainteresowana wynikami śledztwa, nie może ono być prowadzone i zakończone tak, jak powinno.
o Źródło: Konferencja prasowa, 4 kwietnia 1999, za portalem ludzie.wprost.pl

* Zaproszenie Jaruzelskiego to demonstracja polityczna. Można powiedzieć, że zaraz w sprawach bezpieczeństwa zostanie zaproszony gen. Kiszczak, a w sprawach wolności prasy Jerzy Urban.
o Opis: o zaproszeniu Wojciecha Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
o Źródło: tvn24.pl z 24 listopada 2010 r.

* Zazdroszczę Donaldowi Tuskowi jednego, jego pozycji w PO. On tam może wszystko. Ja jestem ograniczony statutem, zarządem. On stworzył partię nie mającą nic wspólnego z demokracją. Nasza partia jest czystą demokracją.
o Źródło: [5], onet.pl 15 listopada 2010, 11:54

* Zrobiliśmy bardzo dużo dla wolności nie tylko europejskiej, ale i światowej. Dlatego mamy mocną legitymację do tego, by mówić, że należy nam się rekompensata, bo nas zdradzono, bo była Jałta.
o Opis: Słowa wypowiedziane na konwencji wyborczej PiS w Rzeszowie (przed wyborami do Europarlamentu) w maju 2009. Dotyczą uznania prawa Polski do rekompensaty od Europy Zachodniej za «zdradę jałtańską».
o Źródło: «Od Europy należy nam się rekompensata za zdradę», TVN24.pl, 24 maja 2009

* Zwycięstwo PO i LiD [Lewica i Demokraci] to nowy 13 grudnia 1981 r.
o Opis: podczas konwencji PiS w Rzeszowie, 22 września 2007 r.
o Źródło: wyborcza.pl, 23 czerwca 2010

* Zwyciężyć, to znaczy dobrze przysłużyć się Polsce.
o Opis: słowa wypowiedziane podczas kongresu PiS, 4 czerwca 2006.

* Zwyciężymy, bo to zwycięstwo jest potrzebne Polsce. Jest potrzebne po to, by w tym państwie, w Rzeczypospolitej Polskiej, żył jeden naród polski, a nie różne narody.
o Opis: słowa wygłoszone podczas konferencji PiS w Białymstoku, dn. 16 września 2007.
o Źródło: [6]

[edytuj] Ż

* Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
o Opis: po chwili (w odpowiedzi na reakcję posłów) słowa te zostały sprostowane: «... że białe jest czarne, a czarne jest białe». Kaczyński dodał później jednak: «Nie przekonają nas zresztą i w tym pierwszym względzie».
o Źródło: Exposé, 19 lipca 2006

* [Żydzi] są zdolniejsi od Polaków i dlatego plasują się w środowisku inteligenckim.
o Opis: podczas przesłuchania w SB; w odpowiedzi na antysemickie komentarze ppłk M. Kijowskiego.
o Źródło: [7]

tulipan123
523
#1720.12.2010, 11:46

dla mnie wersja zamachu jest maloprawdopodobna jednak fakt ze postepowanie polski bylo i nadal jest pizdowate.
mozliwe ze byloby inaczej gdybysmy zaraz po katastrofie nie zaczeli sie obrzucac gownem, walczyc o krzyze, itd.

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#1820.12.2010, 11:51

tulipan123 zawsze tak jest ;O) nic nowego, odkad pamietam to pluskaja sie razem wszyscy w tym samym szambie od 20 lat ;o) Zmieniajac tylko frakcje polityczne i mam tutaj na mysli wszystkich...

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#1920.12.2010, 11:52

(...) gdybysmy zaraz po katastrofie nie zaczeli sie obrzucac gownem, walczyc o krzyze, itd.

i to wszstko przeszkodzilo w trzezwym mysleniu naszemu Sloncu Peru ?
i to tak od razu w pierwszy dzien?

;-)))

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#2020.12.2010, 11:54

@18
s'my sa w gownie to znaczy ze wszystkie sa upaprane?
Kwasny, nie oceniaj innych swa miara

smieszny
91
#2120.12.2010, 11:54

Shaun_The_Sheep
#19 | Dziś - 11:52

(...) gdybysmy zaraz po katastrofie nie zaczeli sie obrzucac gownem, walczyc o krzyze, itd.

i to wszstko przeszkodzilo w trzezwym mysleniu naszemu Sloncu Peru ?
i to tak od razu w pierwszy dzien?

;-)))

jak człowiek wkurzony to może na poprawę humoru poczytać twoje wpisy

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#2220.12.2010, 11:55

Mysle ze Klamczynski Jaro to najtrzezwiej myslacy brutus z pod bandery PiS-u ;o) Prawda?

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#2320.12.2010, 11:57

@22
Donald Klamczynski ?

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#2420.12.2010, 12:00

Eh Shaun nawet analiza podstawowego tekstu ci cos nie idzie ;o) Próbuj talej ;oD

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#2520.12.2010, 12:02

*dalej ;o)

BD.K
20 503 1
BD.K 20 503 1
#2620.12.2010, 12:02

analiza wPiSu?
owca tylko wpisy sobie nabija

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#2720.12.2010, 12:04

Poprawilem literówke bo zaraz mi powiesz ze czerwona gwiazda opadla mi z beretu i przez to zapewne walnolem byka ;o)

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#2820.12.2010, 12:08

Po pol roku Donald Klamczynski zapolmnial rano swej codziennej rozowej pastylki i zobaczyl:

ze raport jest bezdyskusyjnie nie do przyjęcia
ze go Putin w ch.. robi
ze cale to sledztwo w "Ogonioku" by jeszcze dobrze wygladalo ale jak Angela zapyta: jak sledztwo Doniu? to wstyd bedzie bo Angela juz w maju wiedziala jaki brdzie wynik a On, Medrzec znad Wisly dopiero jak mu Putin w twarz naplul zrozumial

aceIDe
2 061
aceIDe 2 061
#2920.12.2010, 12:13

Hahaha pisz wiecej Shaun ;o) Jestem pod wrazeniem wniosków jakie wycigasz..

Profil nieaktywny
Shaun_The_Sheep
#3020.12.2010, 12:17

@21
i ja tez mam przy tym troche smiechu, jak widze jak armia focza pletwy unosi i klaszcze w zamian za Szproty w tomatnom sause

Katalog firm