Serwisy tematyczne
Epilepsy Connections... Epilepsy Connections - Wsparcie dla osób z epilepsją
Glasgow
Pomoc dla Polaków z Epilepsją - Glasgow
Rosa Cakes Rosa Cakes
Edynburg
Pyszne domowe ciasta według rodzinnych przepisów - zapraszamy!
Henryk Pietrzyk
Nottingham
wykonanie i modernizacja instalacji elektrycznych.

Przewóz zwierząt przez granicę

Zaloguj się i dodaj komentarz

Przewóz psa z UK do Polski

• Strona
  • 1
monika_monika
3
monika_monika
08.07.09, 06:33

Planujemy wyjazd do Polski na Gwiazdké i chcemy wziác naszego psiaka ze sobá.
Co muszé zrobic zeby uniknác niespodzianek w trakcie podrózy?
Jakie formalnosci mnie obowiázujá?
Z góry dziéki za informacje;)
Monika

Komentarz usunięty przez administratora grupy. Komentarz naruszał wytyczne społeczności.
Komentarz usunięty przez administratora grupy. Komentarz naruszał wytyczne społeczności.
pszczolka_maya
41
pszczolka_maya
#8 | 17.03.10, 11:03

Wyrobilismy peszport naszemu Labradorowi, ale tylko raz byl z nami w Polsce, na promie (Newcastle-Amsterdam) masakra: maly kojec, pisza, ze w kazdej chwili mozna do psa zajzec -bzdura !!!; pies zwymiotowal, zdarl nos (tak bujalo), wyl strasznie a my stalismy pod drzwiami i niemoglismy mu pomoc bo nikt nie wiedzial gdzie jest pani z kluczem... Teraz zostawiamy pas zaufanym znajomym, ktorzy super o niego dbaja i nie mamy zamiaru narazac go na kolejny stres podrozy

wwxxx
37
wwxxx
#9 | 26.09.11, 20:18

czy wiecie ze od 01/01/2012 zmieniaja sie przepisy dotyczace przewozu zwierzakow ..oczywiscie na nasza korzysc:)
http://www.defra.gov.uk/news/2011/0...

xlady
2407
xlady
#10 | 06.03.12, 11:59

Słuchajcie, jechał już ktoś z psem do PL i nazad, bo właśnie chcę robić mojej paszport i wolę niczego nie przegapić bo wyjazd za 3 tygodnie..

xlady
2407
xlady
#11 | 06.03.12, 12:00

Mam na myśli na nowych zasadach, bo jak nie patrzeć dopiero co to wprowadzili.

Yamato
Japan
5243
Yamato
#12 | 06.03.12, 12:17

Czy mozna przewozić przez granice krówki mleczne?

wwxxx
37
wwxxx
#13 | 28.04.12, 12:57

witam ja wlasnie wrocilam z psiakiem z polski

jagodus20
28
jagodus20
#14 | 28.04.12, 13:09

wwxxx to jestes pewnym zródłem info,
na początku czerwca tez wybieramy sie z Psiakiem do PL,
mamy paszport, ważne szczepienia w tym na wścieklizne, nie wymagane w UK - to na wyjazd z UK
na przyjazd musimy dodatkowo odrobaczyc i odpchlic psa w PL na od 24 do 48 godz przed wjazdem do UK
Czy to wszystko?
Z góry dzieki za info Pozdr

wwxxx
37
wwxxx
#15 | 28.04.12, 13:11

a wiec jechalismy samochodem prom dfds z dover do calais pies musial miec paszport microchip byc ubezpieczony i zaszczepiony na wscieklizne od stycznia 2012 defra zmienila reguly dotyczace przewozu na nasza kozysc nie jest wymagane badanie krwi i okres oczekiwania pol roku ,,,,,przed promem z uk do francji poproszono tylko o psa paszport wczesniej wykonalismy telefon do dfds z zapytaniem czy wymagana jest klatka dla psiaka pani powiedziala ze nie jest to istotne pies ma byc zamkniety w samochodzie a gdzie bedzie siedzial zalezy od nas ,,,,,,,,i tyle granica przekroczona z powrotem natomias psa trzeba... odrobaczyc i podac plyn na pchly i kleczcze pieczotki w paszport tak by wszystko bylo dopiete na ostatni guzik przekraczamy granice od 24do 48h od wizyty u weterynarza a wiec z powrotem pani poprosila znowu o poszport psiaka i dala skaner by sprawwdzic czy psiak ma chipa zgodza sie wszystko i tyle podala nalepke na okno ze pet w srodku i na prom tak ze kochani nie jest zle zycze wszystkim szerokiej drogi:)

wwxxx
37
wwxxx
#16 | 28.04.12, 13:15

jak napisalam odpchilc i odkleszczyc i tabletki na odrobaczenie weterynaz wzial 70zl za wszystko tak ze nie jest to duzy wydatek i pamietajcie o microchipie

wwxxx
37
wwxxx
#17 | 28.04.12, 13:16

mam nadzieje ze wam pomoglam moim szerokim opisem jak by co pytac pozdrawiam

jagodus20
28
jagodus20
#18 | 28.04.12, 13:16

dzieki bardzo, czyli mamy wszystko OK, my będziemy jechac EuroTunelem, wlansie ze względu na psiaka, żeby nie zostawic go samego w samochodzie na promie, aby ograniczyc mu dodatkowy stres, zwiazany z kolysaniem, biedak nie wiedział by co sie dzieje
jeszcze raz dzieki
pozdr i pomiziaj Piesia za uszkiem

wwxxx
37
wwxxx
#19 | 28.04.12, 13:20

powodzenia:)

jagodus20
28
jagodus20
#20 | 28.04.12, 13:47

podziekuje jak wrócimy ;)
a tak wogóle to gdzie mieszkasz?
bo my w Edim
może byśmy zapoznały nasze pieski

xlady
2407
xlady
#21 | 28.04.12, 16:10

Ja bym radziła bardzo uważnie zwrócić uwagę na wpis w paszporcie psa tzn, koniecznie musi być data, godzina odrobaczenia, producent leku no i pieczątka. U nas zabrakło tylko jednego szczegółu i trzeba było mieć fax od weta z Pl a potem z tym faksem jechaliśmy do weta we Francji żeby wpisał to wszystko co już było wcześniej. Tak że radę sprawdzić uważnie wpisy w paszporcie. Poza tym nie trzeba brać psa do weterynarza, wystarczy pójść samemu kupić pratel, drontal plus czy inny odrobaczacze i się zaoszczędzi sporo grosza, ostatecznie kupić leki online. W Pl nie ma z tym problemu.

jagodus20
28
jagodus20
#22 | 28.04.12, 16:58

dzieki, za porade

Yamato
Japan
5243
Yamato
#23 | 28.04.12, 18:07

Sami siebie pochipujcie

miskaa
737
miskaa
#24 | 08.01.13, 09:59

Byłam u veta i mi powiedzieli, ze za sam paszport £120... szczęka mi opadła

pryncypal
3619
pryncypal
#25 | 08.01.13, 10:21

po co przewozic psa jak mozna ubrac go w kamizelke ratunkowa ,dac mu SAT NAV ,wbic wytyczne ,i niec plynie przez kanal ,jaka oczednosc .

Scott_David
4628
Scott_David
#26 | 08.01.13, 11:18

lewarek ale teraz zaswieciles glupota uwazasz ze to smieszne czy dobry zart... Widac ze nigdy psa nie miales lub tez jesli go mialem to byl tylko dla Ciebie obciazeniem a nie przyjacielem...

xlady
2407
xlady
#27 | 08.01.13, 12:36

Miskaa, to koszt paszportu wraz ze szczepieniem, przy powrocie konieczne jest odrobaczanie inaczej nie wpuszcza do UK. Aha i należy pamiętać , że szczepionka jest tylko na rok, więc jak jedziesz co roku, to za każdym razem trzeba zaszczepić psa. Nasza była z nami w kwietniu, w grudniu i teraz ponownie w marcu mamy jechać i szczepionka jest konieczna.

Zaloguj się i dodaj komentarz
  • Strona
  • 1
© 2014 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact