Do góry

Ciekawa kwestia college'u full time i pieniedzy

Temat zamknięty
LosPeciakos
250
25.03.2009, 19:27

Nie odbierzcie mnie zle, nie zeruje na tym panstwie, po prostu kiedys zaslyszalam gdzies, ze niektorzy chodza do collegu full time, ucza sie i panstwo im za to placi. Mozecie mi powiedziec czy to w ogole jest prawda?I czy ktos z was tak sie uczy?

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#125.03.2009, 19:45

nie zeruje na tym panstwie

to żeruj, tylko się nie chwal
wargóle, to dla lepszego trawienia, żerowanie powinno się odbywać
w komfortowych warunkach

Malenka.ABDN
179
#225.03.2009, 19:49

Cześć tak jest to prawda..Chodząc na full time do collegu dostaje się stypendium..Ja ide od sierpnia do collegu ale nie dla kasy lecz dla nauki..i chęci nauczenia się dobrze języka..Szkocja to luzacki kraj..I życie jest tu bezstresowe..Ale żeby mieć tu dobrze trzeba też dać coś od siebie..Na marginesie to właśnie potępiam ludzi którzy liczą na kase..i dlatego tam chodzą..Pewnie łatwa kasa...Tacy ludzie to tak zwane pazerniaki..i chodzące pijawki..Ale są ludzie którzy uczą się dla wiedzy a nie dla kasy..I takich się chwali..Jeśli bierzecie od tego kraju to dajcie też coś od siebie,a nie tylko chamstwo..pozdro

iwo
7 761
iwo 7 761
#325.03.2009, 20:04

Ewelinka jak mozna isc do szkoly dlA kasy?...

Anka a teraz normalna odopwiedz wpisz w wyszukiwarke SAAS i wszystko jasne-pokrywaja czesne za dzienne studia, college HNC HND i mozesz ubiegac sie o pozyczke na zycie (ok4tys na rok)

nisko oprocentowana i zaczynasz zwracac gdy poziom zarobkow osiagnie 15tys

iwo
7 761
iwo 7 761
#425.03.2009, 20:04

Ewelinka jak mozna isc do szkoly dlA kasy?...

Anka a teraz normalna odopwiedz wpisz w wyszukiwarke SAAS i wszystko jasne-pokrywaja czesne za dzienne studia, college HNC HND i mozesz ubiegac sie o pozyczke na zycie (ok4tys na rok)

nisko oprocentowana i zaczynasz zwracac gdy poziom zarobkow osiagnie 15tys

Profil nieaktywny
mrofka20
#525.03.2009, 20:11

A wiecie może czy są jeszcze przyjęcia na ten rok? Bo tez chcę się podszkolić z angielskiego. I mam pytanko... czy po jakimś czasie jak już będę umieć dobrze angielski czy mogę sobie wybrać jakiś kierynek? Np. turystykę czy coś w tym kierunku?

Yentka_mientka
261
#625.03.2009, 20:39

mała czarna, miejsca dostaja ci, którzy sa na liście oczekujących. nie słyszałam, żeby ktoś od razu dostał miejsce, ale mogę się mylić... . znam takich co po Pre - Intermediate rozpoczynali inny kierunek, więc chyba każdy ma inne pojecie o predyspozycjach językowych.

Profil nieaktywny
mrofka20
#725.03.2009, 20:42

Ja wypełniłam aplikacje przez internet i teraz czekam na odpiewiedź ;/ Orientujecie się ile trzeba czekać?

gosia
54
gosia 54
#825.03.2009, 20:52

jezeli jest sie studentem full-time w college'u mozna starac sie o tzw. bursary, nie jest jednak taka "kasa" jak niektorzy mysle-wysokosc zlazy od indywidualnej sytuacji finansowej- max to okolo 380 funtow (Aberdeen College). trzeba tez pracowac part-time lub miec partnera ktory pracuje. Bursary nie mozna otrzymac jezeli kurs jest kursem zaawansowanym.

Wszytkie inne kierunki niz jezyk angielski, maja raczej okreslony poziom jezyka angielskiego, ktory jest wymagany-np. FCE lub CAE, czasem nizej. Zawsze najlepiej umowic sie z International Student Adviser, ktory moze doradzic lub Managerem danego kierunku.

Maxymalny czas bycia w collegu z mozliwoscia atarania sie o dofinansowanie(na roznych kierunkach lub ten sam kierunek a inny poziom) to 3 lata.

LosPeciakos
250
#925.03.2009, 23:05

Dzieki za odpowiedzi. A czy jesli ktos by chcial sie uczyc angielskiego od podstaw na full time to jest taka mozliwosc z dofinanansowaniem, czy chodzi tu tylko o kierunki bardziej zawodowe z juz jakims angielskim?

Yossarian.
1 918
Yossarian. 1 918
#1026.03.2009, 00:05

nie chce nikogo martwic, ale w Anglii i Walii zastanawiaja sie nad podniesieniem czesnego za nauke. Jesli dojdzie do podwyzek na poludniu, to na polnocy czyli w Szkocji moze przydarzyc sie, ze edukacja bedzie platna i z pomoca finansowa bedzie ciezko. Miejmy nadzieje, ze nie takiego nie stanie sie :)

rockandrolla
161
#1126.03.2009, 05:53

potrzebne Ci bedzie jeszcze zaswiadczenie z consilu ze go placisz;)))jesli jestes studentem full time bedziesz z niego zwolnniona 120 do przodu;))) o ile mieszkasz sama, potwierdzenie ze pracujesz i ile godzin, bedziesz mogla sie tez starac o darmowy przejazd ale tylko pomiedzy szkola a domem jesli prowadzisz wliczysz koszt paliwa;))
obowiazkowa frekfencja 80% jest liczona jakby na jednostki bo istnieje cos takiego jak flu ktore trwa godzine czyli jedna godzina flu i trzy godziny lekcyjne=2 jednostki;)))obowiazkowe 2g flu plus 4 dni lekcyjne daje 6jednostek czyli 80% jeden dzien w tygodniu mozesz sobie zrobic wolne;)))przyklad z zycia wziety;)chodzilas caly tydzien ale opuscilas dwa flu w tygodniu kasy niebedzie.
Dane pochodza z Glasgow tagze niewiem czy sie tobie przydadza ale moze komus...

Profil nieaktywny
Fenix774
#1228.04.2009, 13:12

do mała czarna możesz mi podać link do strony z formularzem zgłoszeniowym do collegu ???

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#1328.04.2009, 13:43

wszystko na tak,a po za tym na ten rok co sie zaczyna od 24 sierpnia marne szanse do collegu,od grudnia sie musisz starać juz na następny rok,ale próbwać warto,może ktoś zrezygnuje... a kierunków jest masa,ja idę na ESOL na pierwszy rok,później fotografia,ale jest i turystyka i inne

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#1428.04.2009, 13:45

może to i nie jest duża kasa,ale za to lepsze szanse na normalną pracę jak ktoś chce tu zostać

Profil nieaktywny
mrofka20
#1528.04.2009, 13:59
Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1628.04.2009, 14:00

na rok szkolny 09/10 nie ma już szans na fulla, formulaże na do pobrania w holu szkoły na stojakach, tuż przy recepcji, no i jak powiedziała dorka w grudniu, może nawet już w listopadzie składajcie aplikacje na rok 10/11

a ja już kończe na szczęście ESOL, dwa lata mi w zupełności wystarczy

Borta
134
Borta 134
#1728.04.2009, 14:09

Yola............ mam pytanie do Ciebie. Jak poziom teraz robisz? Ja w tym roku robię higher lub advanced jak ktoś woli, tak czysiak ten ostatni, przynajmniej w Anniesland College i 15 maja mam egzamin i tak się zastanawiam czy to trudne do zdania?

madellenka
23
#1828.04.2009, 15:23

...tak zgadza sie mozna po przyjeciu na full time course starac sie o bursary ALE JEDEN WYMOG TRZEBA PRZEBYWAC W SZKOCJI PRZEZ 3 LATA jesli krocej niesety go nie przyznaja, tak przynajmniej bylo w Stevenson College, Edinburgh...... jeli ktos liczy na kase to duzo tego nie jest i zalezy od warunkow finansowych studenta

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1928.04.2009, 17:04

ja jak zaczynalam to nie bylam trzy lata w UK, a bursary doslalam, wszyscy dostalismy

a ten egzamin to tylko sprawdzenie na jakim poziomie jestes i do której grupy się kwalifikujesz
full time w college jest najlepszy dla tych początkujących co zaczynają od zera albo prawie od zera, dla tych bardziej zaawansowanych to strata czasu i czasami nerwów, po prostu nauczanie nie jest na takim poziomie na jakim byśmy sobie życzyli, duże grupy no i dziwne pomysły na dodatkowe przedmioty nauczania... ale sami zobaczycie ;)
acha, na przyszly rok przewidywana liczba miejsc jest 160 (w tym roku było 120, dwa lata temu ok 40-60), a aplikacji złożono....700

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2001.05.2009, 16:37

dorka ..... ja tez idę na ESOL na pierwszy rok.

Malenka.ABDN
179
#2102.05.2009, 17:18

Witam ja również ide na Esol..Tylko mam pytanie o to bursary..Czy jeśli mieszkam z partnerem ale to nie jest mój mąż to dostane bursary?Pytanie czy to musi byc mąż??czy wystarczy jak jest partnerem i pracuje..?A druga opcja wiem że jest 16 godzin pracy tak??by dostac bursary..proszę o podpowiedź..jak to jest..z góry dzięki..pozdrawiam..24 sierpnia mam te testy..i zastanawiam się jak to wygląda..pozdrawiam

Freya
1 671
Freya 1 671
#2202.05.2009, 17:24

dadza ci papiery do wypelnienia, tam bedziesz musiala napisac czy masz partnera (nie wazne czy maz czy nie) Dostaniesz zapewne mniej bo skoro mieszkasz z facetem ktory pracuje to masz z czego sie utrzymac. bedziesz poproszona tez o p60, wiecej nie pamietam co tam trzeba podawac. Nie wiem czy sa jakiejs wymagania co do ilosci godzin pracy. Skoro zlozylas papiery to idz do collegu i popros o papiery

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2302.05.2009, 20:11

papierów na bursary nie pobiera się z collegu, oni to około czerwca/lipca przysyłają do domu

Freya
1 671
Freya 1 671
#2402.05.2009, 20:15

a moze, ja juz nie pamietam ;) wiem ze mozna je wziasc z collegu tak czy owak

Malenka.ABDN
179
#2502.05.2009, 21:30

ja dostałam papiery o bursary.-przyslali mi.owszem zawieraja wszystko ale nie jest napisane czy zwiazek legalny czy ogolnie partnerski bez slubu.. z tym ze ktos mi gadal co chodzi ze to musi byc zwiazek legalny.ale ja mam np umowe o mieszkanie czy nawet konto w banku wspolne..i sama juz nie wiem..bo ktos gadal ze nie przyznali komus bursary i ten ktos musial zaczac prace ponad 16 godzin..w tygodniu....czyli mowicie ze wystarczy jak facet pracuje i jego p60..payslip i inne zawarte w aplikacji..dziekuje..narazie pracuje na full ale bede rezygnowac..mam jeszcze druga robote na niedziele..ale tylko 7 godzin..bede szukac i tak czegos ale na oddanie papierow jeszcze nic nie bede wiedziec i bede wypelniac ze partner pracuje..i chcialam sie upewnic..dzieki..pozdro..

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2603.05.2009, 13:38

Nie ma znaczenia czy związek zalegalizowyany czy nie, ale wydaje mi się żę bursary nie dostaniesz jeśli nie pracujesz jeśli nie masz nieletnich dzieci, z tego co pamiętam koleżanka nie dostała pomimo że w związku była, po prostu nie ma dzieci więc nie ma powodu do braku zatrudnienia. Jeśli chodzi o ilośc godzin pracy to nikt mnie nie pytał ile godzin pracuje, bardziej ich interesuje ile zarobiłam i ile prawdopodobnie zarobie. Jeśli macie poniżej 25 (czy 24, dokładnie nie pamiętam) lat będą od was chcieli zaświadczenie o zarobkach rodziców, nie ma znaczenia że już dawno z nimi nie mieszkacie i jesteście na własnym utrzymaniu. Byc może inaczej sprawa się ma jak się jest w związku małżeńskim.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2703.05.2009, 13:42

A właśnie sobie przypomniałam, jeśli chodzi o minimalną ilośc godzin to na pewno nie ma znaczenia i na pewno nie jest to minimum 16 godzin, bo mam znajomych którzy pracują tylko po 12 i pół godziny tygodniowo i bursary dostają już drugi rok.

Malenka.ABDN
179
#2803.05.2009, 15:28

Dzięki za pomoc..zobaczymy co mi powiedzą jak oddam aplikacje bursary..pozdro..a oni wczesniej uprzedzają czy dostane bursary??

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#2903.05.2009, 15:43

Wcześniej, tzn. kiedy? Jak wypełnisz papiery które oni ci przyślą, pokarzesz im payslipy itd to cię na pewno powiadomią czy dostaniesz czy nie bursary, niestety czasami to się ciągnie, pieniądze równie dobrze mogą wpłynąc na początku roku szkolnego jak i ze znacznym opóźnieniem.

Kuba
32
Kuba 32
#3003.05.2009, 17:17

Czy aby otrzymac bursary, mozna sie zapisac na angielski full time czy trzeba uczeszczac tylko na kierunek zawodowy? Czy ktos z was chodzi na angielski i otrzymuje bursary?

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm