Do góry

National insurance

Temat zamknięty
ZabMnieBoli
37
16.07.2014, 21:18

Witam. Musze załatwić national insurance dla mojej dziewczyny. Nie ma jej jeszcze na miejscu w Szkocji. Słyszałem że osoba która stara się o insurance i podejmie rozmowę telefoniczną musi aktualnie znajdować się w Szkocji - nie wiem czy jest to prawdą czy tylko zwykłą brednią polaczków. Moja dziewczyna jest jeszcze w Polsce ale koniecznie chciałbym zamówić umówienie się na otrzymanie NI dużo wcześniej. (Planuje dzwonić jutro lub po jutrze 17-18 lipca a przylatujemy razem do Szkocji 4 sierpnia - jak co, mam nadzieję że nie otrzyma listu z informacją że ma się zgłosić po NI przed 4 sierpnia gdyż będziemy jeszcze w Polsce). Czy ktoś kto umawiał swoich znajomych na NI wie jak to się dokłądnie odbywa? Czy podczas umawiania na spotkanie po NI mogę powiedzieć że moja dziewczyna przylatuje dopiero 4 sierpnia i nie będzie z tym żadnych problemów? (takich że np. odrzucą moje telefoniczne zgłoszenie).

p.s czytałem poradnik: http://www.emito.net/poradniki/prac... który był bardzo pomocny. Dziękuję.

dorcia225
101 21
dorcia225 101 21
#117.07.2014, 03:34

a gdzie maja ci niby wezwanie na spotkanie wyslac? moze do polski?

Negocjator
7 828 9
Negocjator 7 828 9
#217.07.2014, 09:13

Co prawda z potu wprost nie wynika, ale moze sie doczytac, ze jest w Polsce ale na stale mieszka tutaj, wiec pewno panna wyladuje u niego w wyrze. Wiec adres jest. Dwa, skoro sie nie boi zadzwonic i umawiac, wiec jezyk zna.

Dobra, teraz porady:
Zawsze mozesz zadzwonic i umowic, mowiac ze pasuje wszystkie terminy PO pewnej dacie.
Na pytanie dlaczego zawsze mozesz powiedziec, ze wakacje lub wyjazd do opieki nad matka (nie precyzujac, gdzie matka jest)
Nie boj sie, jesli sie nie da to ci powiedza; rozmowa on NI to nie jest wyludzanie benefitow.

  • Strona
  • 1

Katalog firm