Do góry

Problem z piecem gazowym. Aberdeen.

Temat zamknięty
songoku23
9
06.01.2015, 11:00

Witam, tak jak napisałem w temacie potrzebuje kogoś do naprawy pieca. Problem jest taki, że piec traci ciśnienie i trzeba dolewać wody kilka razy dziennie na początku myślałem, że możne układ nieszczelny ale sąsiadka nic nie zauważyła wiec wygląda na problem z piecem.

pawcio.gg
386
pawcio.gg 386
#106.01.2015, 11:13

Raczej chyba ta woda nie paruje i nie znika? Sprawdz dobrze wszystkie kaloryfery, zawory itp, wyciek moze byc minimalny i ledwo widoczny a wystarczy by piec sie wylaczal. A kropelka po kropelce moze i przez tydzien kapac, zanim cokolwiek sasiadka z dolu zauwazy.

Negocjator
7 819 9
Negocjator 7 819 9
#206.01.2015, 11:42

Mialem to samo, meczylem sie z tym cale poprzednie lato, woda uciekala i nie wiedzialem gdzie.

Najpierw sprawdz jak sie zmienia cisnienie w piecu podczas ogrzewania. Normalne to powinno ok 1-1.5 bar, jesli podczas ogrzewania skacze do 3 to pewno ucieka przez zawor przelewowy.

Za piecem powinien byc cos takiego zwane "expansion tank", wyglada to jak baniak kilkulitrowy, z dolu doplywa woda, w srodku powinno byc powietrze. Czasem z gory jest odpowietrznik, ktory wlasnie lubi sprawiac problemy. Ale jak w srodku powietrza nie ma to sie zaczynaja jaja, bo jak sie woda rozszerza to sie nie ma gdzie miescic. Odlacz przewod z expansion tan, wylej wode ze srodka, przedmuchaj odpowietrznik, podlacz jeszcze raz, dolej wody do 1.5 bara i obserwuj co sie dzieje.
U mnie pomoglo, teraz piec chodzi bez problemow.

Negocjator
7 819 9
Negocjator 7 819 9
#306.01.2015, 11:47

Ten expansion tank jest do kompensowania rozszerzania wody i utrzymywaniu mniej wiecej tego samego cisnienia.

Kiedy sie dolewa wody i tylko troche trzeba na zwiekszenie cisnienia to na 100% jest zalany expansion tank. Mozna jeszcze obserwowac, ze woda ucieka przez przelew; czasmi przelew wychodzi na zewnatrz, a czasem wprost do sciekow, ze to ciezko zauwazyc.

Tu jest to mniej wiecej wytlumaczone:
https://www.youtube.com/watch?v=YpL...

songoku23
9
#406.01.2015, 19:17

Dziękuje za bardzo rzeczową pomoc. Myślę że mój piec boryka się właśnie z tymi bolączkami. Problem jest w tym jak mam spuścić tą wodę. Ponieważ nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Nie widzę tam nic czym mogę spuścić wodę. Na górze jest zawór odpowietrzający wiec chyba wiem jak napompować ale nie mam pojęcia jak spuścić wodę.
A zapomniałem dodać iż problem z piecem trwa od ponad miesiąca wiec dlatego wyśle ze przyczyna jest tak jak wyżej.

Negocjator
7 819 9
Negocjator 7 819 9
#507.01.2015, 08:51

Wszystko zalezy jak twoja instalacja jest poskladana.
Jesli jestes obeznany z kluczami plaskimi to dasz sobie rade.

U mnie z expansion tank (albo czasem "expansion vessel") odchodzi gietki przewod do pompy pieca (podobny jak do kranu pod zlewem), odkrecilem go, nacisnalem odpowietrznik i woda wyleciala.

Jesli masz tzw "dwie lewe rece" do mechaniki to zawolaj fachowca.
Ja niestety pomoc nie moge bo chwilowo siedze pod rownikiem i tam ciezko pracuje.

Profil nieaktywny
Hryzantema.
#607.01.2015, 10:30

Odkręć zawór na górze expanssion vessel podłącz pod niego nożną pompkę odkręć zawór spustowy wody ,podłóż wiadro lub miskę.Zacznij pompować do momentu,aż woda przestanie wyciekać.Pozakręcaj wszystko dolej wody do 1.5 bara ,i po sprawie.

Negocjator
7 819 9
Negocjator 7 819 9
#707.01.2015, 11:23

odradzam, mozna rozwalic zawor, juz lepij nacisnac go zapalka, woda tak czy inaczej wyleci pod wlasnym ciezarem.

songoku23
9
#816.01.2015, 19:51

Witam, opcja z dopompowaniem ciśnienia nie pomogła. Znajomy który ma o tym jakieś pojęcie powiedział ze prawdopodobnie to zawór zmieniający z grzejników na podgrzewanie wody. Więc w zaistniałej sytuacji nie wiem czy naprawa czy wymiana.

Negocjator
7 819 9
Negocjator 7 819 9
#919.01.2015, 10:44

chyba wymiana niestety. zima coraz mrozniejsza i dobrze by to bylo zalatwic raz a dobrze.

robas_s
158
robas_s 158
#1019.01.2015, 12:59

Hej, tez mialem problem z ciśniniem. Na poczatku co kilka dni a pozniej codziemnie trzeba bylo dobijac cisnienie w piecu. Dzwonilem po ludziach co sie zajmuja naprawa piecow, pytalem znajomych i pomyslow bylo tyle ile ludzi pytalem. Dolewanie plynu uszczelniajacego, nieszczelna instalacja albo przepalona nagrzewnica przez ktora spada ciśnienie. Oprocz wymiany nagrzewnicy mialem propozycje wymiany pieca na lepszy :) + robocizna i cana wychodzila jak z kosmosu. Zamowilem ze scottish gas servis na przeglad szczelności rur gazowych i wykrycie problemu (£ 75) + robocizna za naprawe. Wyregulowl zawor, przeczyścil instalacje i stwierdzil ze wymiana jest nie potrzebna bo nagrzewnica jak i piec sa w b.dobrym stanie. Mozesz zrobic appointment i sprawdza Ci szczelnosc i powiedza co trzeba zrobic a sam zdecydujesz czy oni to maja zrobic czy znajomy polski szpec.
Pozdrawiam.

a19751228
2
#1121.01.2015, 10:17

zadzwon pod nr 07594849449 uczciwy, polak,super fachowiec.....wiem ze jest bardzo zajety....moze lepiej bedzie wyslac sms-a bo czasami nie odbiera,u mnie znalazl usterki i naprawil piec...co wazne NIEDROGO I SZYBKO

misza511
13
#1221.01.2015, 19:34

nie widząc a tylko z opisu który widzę wyżej to mysle że problem masz albo z zaworem bezpieczeństwa albo z naczyniem wyrównawczym

  • Strona
  • 1

Katalog firm