Do góry

TSB zamkniecie konta

Temat zamknięty
iffona
45
iffona 45
06.10.2015, 22:20

Witam, otrzymalam z TSB list, ze zamykaja mi wszystkie konta ktore u nich mam bez wyjasnienia przyczyny. Nie jestem jedyna osoba, ktora otrzymala taka informacje od TSB. Czy ktos z Was moze wie o co chodzi? Oczywiscie wybieram sie do banku aby to wyjasnic, ale moge to zrobic dopiero w sobote. Z gory dziekuje za info.

ChaoticBiker
3 040
ChaoticBiker 3 040
#227.10.2015, 22:22

Banki ostatnio staraja sie wykazywac profity, a zatem pozbywaja sie "problematycznych" klientow.

Kilka przyczyn, dlaczego tak sie dzieje:

- Jesli zdarza Ci sie wchodzic na overdraft (nawet malutki)
- Jesli duzo pieniedzy przelatuje przez konto - wchodzi / wychodzi ale nigdy nie zostaje na koncie wieksza kwota
na dluzszy czas - takie konto jest nierentowne dla banku
- Czesty wyplyw pieniedzy za granice (np. regularne przelewy do Polski)
- Rowniez przyplyw gotowki z "dziwnego" zrodla (np. duzy przelew z Polski po sprzedazy np. mieszkania)

Generalnie Bank nie ma obowiazku prowadzic Twojego konta i nie ma zadnego prawa ktore by mu nakazywalo.

Pracuje w bankowosci i moja rada: zmien bank, bo szanse na "uratowanie" konta sa w zwiazku z powyzszym praktycznie zadne.

Po prostu ten bank nie chce miec Ciebie jako klienta, gdyz jestes w jakis sposob nieoplacalna.

Nie jest to nowa sprawa i banki robia tak od lat.
Poczytaj sobie tez o CIFAS , bo wszystko co powyzej moze spowodowac przydzielenie Tobie takiego markera (czesto nieslusznie) , co moze skutecznie uniemozliwic Tobie otwarcie konta w jakimkolwiek banku w UK.

ChaoticBiker
3 040
ChaoticBiker 3 040
#327.10.2015, 22:24

dla sprecyzowania - chodzi o marker "Fraud" w CIFAS. Nawet gdy jest on zupelnie niesluszny, BARDZO ciezko sie tego pozbyc.

iffona
45
iffona 45
#429.10.2015, 12:16

Dzieki za info, juz zalozylam konto w innym banku. TSB nie udzielil mi zadnych wyjasnien mimo wizyty w oddziale i telefonu do centrali. Bylam ich klientem przez 9 lat, olali mnie totalnie.

  • Strona
  • 1

Katalog firm