Do góry

CB Radio

Temat zamknięty
BLUE16
171
BLUE16 171
01.04.2012, 20:49

Mam pytanko,ilu z Was uzywa Cb na terenie Szkocji?Mam zamiar wlasnie sobie zakupic taki sprzet i jesli bylaby okazja pogadac z kims w ojczystym jezyku.Powiem tylko tyle ze to fajny pomysl kiedy jestesmy czesto w trasie.Pozdrawiam i powodzonka

majkel75
1 123
majkel75 1 123
#104.04.2012, 12:04

malo popularne tutaj, pozatym balansujesz na krawedzi prawa drogowego :) ... moze zostac podciagniete jako rozmowa przez komore podczas jazdy a za to mandacik i 3 punkciki

Negocjator
7 814 9
Negocjator 7 814 9
#204.04.2012, 12:17

Na podsatwie tego paragrafu

It is illegal to drive a vehicle or ride a motorcycle while using a hand-held mobile phone. This also applies to any similar device (that must be held at some point) to: (...)

uzywanie zwykłego CB odpada. CB jest ujete jako >>SIMILAR DEVICE HELD AT SOME POINT<<

http://www.direct.gov.uk/en/TravelA...

Ale jeśli przycisk nadawania masz np na kierownicy, a gruche gdzieś tam podwieszoną u góry to używanie jest legalne.

Profil nieaktywny
mareklospl
#306.08.2015, 21:56

Wracajac do tematu. Jezdze w Szkocji ciezarowka i stale widze, jak Szkoci bez obaw o mandat dyskutuja na CB. U mnie w firmie od razu powiedzieli, ze jakbym chcial, to nie ma problemu, mam sobie zamontowac. Pytanko, czy ktos uzywa tego w trasie i jak wyglada sprawa z czestotliwosciami. Ponoc polskie CB strojone sa nieco inaczej, a warto czasem pogadac z kolegami, ktorzy zapuszczaja sie tak daleko od kraju i nie raz szukaja pomocy w eterze.

  • Strona
  • 1

Katalog firm