Do góry

Darmowy dentysta a working tax.

Temat zamknięty
Goooral
11
Goooral 11
09.01.2015, 05:19

Witam, kilka dni temu poszedłem do dentysty. Byłem przekonany że skoro mam working tax to przysluguje mi darmowe leczenie. Niestety pani w rejestracji powiedziała że darmowe leczenie przysluguje mi tylko jeśli miałbym jakąś karte, a nie sama decyzje o przyznaniu WTC, bo podobno przepisy się zmieniły. Czy to prawda? Orientuje sie ktoś w temacie? Za kanałowe leczenie, zrobienie zdjęcia i wstawienie srebrnej plomby mam zapłacić 115funtów i to zdaniem Pani z recepcji jest bardzo mało bo resztę kosztów pokrywa NHS. Wole nie myśleć ile kosztuje leczenie "prywatnie". Początkowo pogodziłem się z ta kwota ale teraz znajomi przekonują mnie że chyba trafiłem na naciągaczy, a leczenie powinno być calkowicie za darmo, nawet jesli dysponuje tylko decyzja o przyznaniu WTC. Będę wdzięczny za pomoc zorientowanym w temacie.

viteac
4 046 44
viteac 4 046 44
#109.01.2015, 08:02

Ludziom wierzysz czy specjaliście....?
A skąd masz takie przekonanie, przyśniło Ci się....? Źródłem informacji była strona główna serwisu zdrowia NHS czy urzędu podatkowego Inland Revenue?
Nie bądź dupa i dowiedz się u źródła.
Miej jaja i poproś o przełożonego :-)

viteac
4 046 44
viteac 4 046 44
#209.01.2015, 08:03

Ludziom wierzysz czy specjaliście....?
A skąd masz takie przekonanie, przyśniło Ci się....? Źródłem informacji była strona główna serwisu zdrowia NHS czy urzędu podatkowego Inland Revenue?
Nie bądź dupa i dowiedz się u źródła.
Miej jaja i poproś o przełożonego :-)

katya
315
katya 315
#309.01.2015, 10:41

Gooral,jesli wypelniles formularz rejestracyjny to dentysta powinien skontaktowac sie z NHS i sprawdzic czyvpokrywaja oni twoje koszty leczenia.Z tego co wiem,to nawet jesli pokrywaja sa nadal rzeczy za ktore musialbys zaplacic prywatnie jak np.porcelanowa plomba.Popros o rachunek I zobacz za co masz zaplacic.Moze sie "pomylili" I np.zamiast tej srebrnej plomby wpisali porcelanowa.

Profil nieaktywny
mis.colargol
#409.01.2015, 11:49

Pobieranie Working Tax Credit nie uprawnia do darmowego leczenia dentystycznego w ramach NHS
nawet jesli dodatkowo pobiera sie Child Tax Credit to tez niekoniecznie jest sie uprawnionym.
Posiadanie kupy papierow o przyznaniu powyzszych benefitow jest tylko kupa papierow
Darmowe leczenie w ramach NHS przysluguje jedynie posiadaczom bialej plastikowej karty "NHS Exemption Card".
Jesli ktos jednak uwaza,ze przysluguje a nie zostala ona wyslana powinien na wlasna reke skontaktowac sie z NHS.
Dla tych ktorzy placa za leczenie jest to okolo 80% pelnych kosztow leczenia,pozostale 20% pokrywa NHS.

kijevna
18 938
kijevna 18 938
#509.01.2015, 13:43

Bywa tak, że masz WTC, ale przekraczasz kwotę, która uprawnia do otrzymania certyfikatu na darmowe leczenie zębów, próbowałam szukac kwoty, niestety chyba ja utajniono - bo nie mogę znaleźć, dla Anglii Wynosi 16K rocznie.
A moze to to: http://www.nhsbsa.nhs.uk/HealthCost...

Kasia.Kla
22
#614.01.2015, 07:14

NHS Exemption Certificate - czyli biała karta NHS wystawiana jest średnio raz na ok pół roku - i uwaga jak się komuś zmienią - nawet odrobinę podniosą dochody, to niestety mogą zabrać ten przywilej

tomislav
25
#718.01.2015, 19:24

#5 gdzie daja przy 16k rocznie jakies benefity? z checia sie zapiszemy....

  • Strona
  • 1

Katalog firm