Do góry

Komunia Święta w Polsce

Temat zamknięty
agunia80
4
25.08.2014, 10:45

Witam, mam pytanie czy miał ktoś taka sytuację ze dziecko uczyło sie w szkockiej szkole a przystąpiło do Komuni świętej w Polsce? Zastanawiam sie nad tym żeby moja córka miała komunie w polsce ale niewiem z kim i gdzie mam to zalatwiac z góry dziękuje za podpowiedzi :)

daniel29
29
#125.08.2014, 12:34

Witam

agunia80-My mielismy taka sytuacje w maju tego roku.Nasza corka chodzi tu do szkoly,ale do komuni przystapila w Pl.Najpierw proponuje porozmawiac z ksiedzem z Twojej parafi w Pl,czy zgadza sie by corka przystapila tam do komuni i "NA JAKICH WARUNKACH" ze tak to nazwe.Pozniej powiadom szkole ze twoje dziecko przystapi do komuni w pl.W naszym przypadku ksiadz z kosciola tu w szkocji wystawil nam zaswiadczenie ,ze nasza corcia uczeszczala na lekcje religi,chodzila co tydz.do kosciola i przygotowywala sie do pierwszwj komuni swietej.

pozdrawiam

agunia80
4
#225.08.2014, 13:20

aha bardzo dziekuje za informacje a prosze mi powiedziec jak wyglądało przygotowywanie jej do Komunii czy w polsce musiała byc odpowiednio wczesniej zeby chodzic na próby? czy musiala zdawac modlitwy przed Komunia w Pl?

daniel29
29
#325.08.2014, 14:36

Mamy bardzo fajnego ksiedza,wiec za duzo nie wymagal kazal nauczyc sie tylko podstawowych modlitw po polsku(ale wcale nie odpytywal corki z nich),regulki spowiedzi(to normalne).Corka uczyla sie tez wierszykow,ktorych ksiadz wyslal nam na meila.Jesli chodzi o proby,to tak musielismy byc w Pl przed komunia my bylismy 2 tyg wczesniej,potem bialy tydz wiec 3 tyg w sumie bylismy w polsce,ale w kazdym przypadku moze byc inaczej.Wiadomo lepiej robic w pl poniewaz tam cala rodzina,ale jest wiecej przygotowan jak tu.

agunia80
4
#425.08.2014, 15:34

aha no to fajnie dziekuje bardzo za te przydatne informacje. Mam nadzieje ze ksiadz w mojej parafi niebedzie robil problemow ;) pozdrawiam

  • Strona
  • 1

Katalog firm