Do góry

Odnośnie oferty pracy dla TLC - valeter.

Temat zamknięty
janciowodnik
7
02.04.2010, 21:46

Ponieważ widzę, że firma ta prowadzi rekrutację na emito jako były pracownik chciałem zwrócić uwagę chętnych na kilka rzeczy.
Jest to praca jako self-employed (samozatrudnienie) - oznacza to, że MUSICIE płacić sami tax i National Insurance Contributions. Tax to 20%, pierwsza stawka - kolejne wam nie grożą w tej firmie. National Insurance Contributions to: Class2 - 2,40GBP/tydzień ORAZ 8% od dochodu powyżej 5,715GBP.
Od waszych dochodów firma odliczy "conieco" (w moich czasach - ok. 100-140GBP) na środki chemiczne i ubezpieczenie. Ubezpieczenie i tak jest lipne, bowiem excess (kwota, którą i tak zapłacisz, jeśli spowodujesz szkodę) to 500GBP. Jeśli zdziwisz się, że po tych odtrąceniach i opłaceniu podatku zarobisz mniej - jest to legalne, bowiem jako self-employed nie dotyczą cię przepisy odnośnie National Minimum Wage.
Na czym polega praca valetera? Myjesz auta. Obojętnie, czy lato czy zima i mróz, ty w wodzie i chemikaliach, na niektórych garażach stanowiska myjni są niezadaszone, myjesz po prostu na placu. Auta które stoją na placu przed salonami - to także wasza robota, niezależnie od pogody.
BTW firma obsługuje sporą liczbę garaży, nie tylko w Edynburgu ale także np. Dunfermline, Musselburgh, Newbridge, Broxburn - a w kontrakcie stoi, że miejsce pracy może być różne, więc nie wiesz, gdzie będziesz robił jutro. Jeśli zarysujesz auto - w praktyce płacisz te 5 stówek, o których pisałem - i za miesiąc pracy zostanie ci ok. 400GBP, więc nigdy nie wiesz, ile zarobisz. Chemia na myjni (szczególnie kwas do felg) "zjadła" mi podeszwy safety schoes'ów...
Doradzam więc przemyślenie sprawy i dokładne wypytanie o szczegóły przed podjęciem tej pracy. W razie jakichś pytań - proszę pisać na [email protected]

byku1401
102
byku1401 102
#102.04.2010, 21:54

To ja dopowiem. dniowki jest 44,46 bylo napewno we wrzesniu , moglo wzrosnac o pare pikow. z czego koncowka (4.46) jest zabierana za wode i chemie. ja mielem tak ze np pol dnia na portobello a drugie pol na sighthill (czy jakkolwiek sie to pisze) oczywiscie jak dojazd zajmie Ci 2h to nikt Ci za to nie zaplaci :) powodzenia :)

Profil nieaktywny
anita.d
#202.04.2010, 21:56

potwierdzam. Znajomy też tak pracował. Wszyscy oszukują.......

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#302.04.2010, 22:20

tak bywa

TurboDymoMan
938
#402.04.2010, 22:32

"Chemia na myjni (szczególnie kwas do felg) "zjadła" mi podeszwy safety schoes'ów..."

...safety schoes'ów.... normalnie nie mozna napisac? jakies lipne te buty miales pewnie z lidla

Radegast83
1
#505.04.2010, 12:11

to Jan Serce:

TLC Car Care Ltd is one of the biggest companies in Scotland serving the automative industry with over 150 sub contractors. As such TLC CAN NOT afford not to pay the minimum wage. The minimal wage in the UK is £5.80 Gross ( minus NI and tax ) TLC MINIMUM daily rate is £45.04 for 7.75 hours shift = £5.81 an hour. So please, don't lie. By the way £45.04 is starting rate for un experienced people, after little while you can make £47.50 or £51 or more if you are a supervisor. That is not bad for cleaning, heh ? Count with me : 24 days in month ( monday - friday and two saturdays ) 24 x 45.04 = £1080.96 - £103 damage insurance and chemicals = £977.96 you get paid in your account and that is basic wage, there are people in TLC making £1200, £1400 a month and more. Not bad wage for a cleaning cars.... But if you don't speak English and can't drive a car and expect some one to pay you £2000 a month, you have probably landed on the wrong planet..

About the insurance and excess. That is perfectly normal too. If you go and insure your own car, the insurance company will set up an excess,it can be anything, it can be £200, £500... £1000. Don't you see the benefit of the insurance ? Let's say you crash brand new car and damage is £20 000, with excess of £500 you are responsible for first £500 and insurance covers the rest. Or what you prefer to save £1.33 TLC charges and just pay the potential damage with your own money ??

It is not true you don't know how much money you make every month - your daily rate is in your contract and so is the chemicals and insurance charge. And if you crash the car and damage it, then you are lucky that you still have a job !! Plus if you wouldn't be stupid and speak to your manager, TLC would take the money for the damage in instalments, for example £ 100 a month

And yes you are correct, you work outside sometimes, but so do other people. So does the postman, so does the guy fixing the road,so do people on the farm. You just need to put on good warm clothes and get on with it.

TLC is a growing company where people can progress and make could money, TLC always pay at time and TLC is fair. It is just like anything else. There good people who want to work hard and get paid for what they do and be appreciated for what they do and then there are also different people. People who phone to work every Monday morning with "urgent flu" and "doctors appointment". People who are looking for an easy life. These people can't keep any job because they got fired all the time. And why is some one interested in minimum wage ?? Work well and you make much more than minumum wage.

I have been with TLC for over 5 years and it has been a great time.

cropas
5 509
cropas 5 509
#605.04.2010, 12:32

skad jestes Michaelu?

tlumacz
42
tlumacz 42
#705.04.2010, 13:23

z Czech jest Michael

janciowodnik
7
#805.04.2010, 20:01

Ad 1) Dniówka po odjęciu pieniędzy pobieranych na chemię/ubezpieczenie wynosi mniej niż National Minimum Wage - co jednak jest legalne, jako że to praca na zasadach samozatrudnienia. Tym niemniej kaski jakoś mniej... Sam piszesz, że na chemię idzie ok. 100 GBP miesięcznie. Gdzie niby moje kłamstwo? "Count with me" - no to liczę z tobą: 24 dni x 7.77h zmiana = 186 godzin miesięcznie. £977.96 / 186 godzin = 5.26 GBP. Matematyka ta sama, a liczby nam inne wychodzą :)
Ad 2) Wszystko to prawda. Włącznie z tym co napisałem - do końca miesiąca nie wiesz, ile zarobisz, bo w razie uszkodzenia auta - jesteś mocno w plecy. Nie mówię, że nie jesteś winny, tylko po prostu dostaniesz 500GBP za miesiąc pracy przez chwilę nieuwagi - więc musisz być świadom ryzyka.
Ad 3) Oczywiście, jest wiele zawodów z ruchomym miejscem pracy. Tak i w tej pracy musisz się liczyć, że dziś pracujesz w Edim, jutro w Musselburghu itp - dojazdy, czas itp to juz twój problem i musisz sobie to skalkulować.

Popatrzmy, ileż to możemy zarobić w tej oferującej świetne warunki firmie.

5dni x 45.04 = 225 GBP tygodniowo.
225 x 4.3 (tygodnia) = 967 miesięcznie.
- ok. 100 za chemie/ubezp = 870 GBP miesięcznie za pracę w normalnym wymiarze czasu, bez nadgodzin.
Rocznie to pozwoli uzyskać 870 x 12... zaraz, 12? Jesteś self-employed, ale urlop czasem by się chciało, prawda? Niestety, self-employed urlop mają bezpłatny. W normalnej pracy mamy ponad 4 tyg. płatnego urlopu rocznie, dla uproszczenia - powiedzmy miesiąc.
Tak więc rocznie zarobimy
870 x 11 miesięcy = 9570 GBP.
Teraz trzeba zapłacić podatki.
9570 - 6475 (kwota wolna od podatku, tax allowance) = 3095 => 20% podatku od tej kwoty to 619 GBP
National Insurance Contributions
class 2
2,40 tygodniowo, czyli 125 GBP rocznie
class 4
8% powyżej kwoty 5715
9570 - 5715 = 3855, z tego 8% = 308 GBP

Tak więc rocznie "na rękę" zarobimy 9570 - 619 - 125 - 308 = 8518GBP, czyli średnio 710 GBP miesięcznie. Pod warunkiem, że w nic nie uderzymy autem itp. Każdy już sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to dla niego atrakcyjna oferta pracy, ja jedynie chciałem przybliżyć pewne jej niuanse. Jeżeli więc odpowiada ci wynagrodzenie, jesteś pewnym swych umiejętności (bo błędy sporo kosztują mimo ubezpieczenia), lubisz podróże (po różbnych garażach, gdzie będziesz pracował) to wal śmiało do TLC.

Osobom zainteresowanym dziękuję również za korespondencję mailową.

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#905.04.2010, 20:05

ja mam firmowe ubezpieczenia ktore obejmuje do 1miliona funtow.a place 225f rocznie za nie.

marcin1977
324
#1005.04.2010, 20:50

lipa :(

janciowodnik
7
#1107.07.2010, 01:12

Rekrutacja znów w toku, widać firma się rozrasta...

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1207.07.2010, 10:30

jane kasy nikt ci za darmo nie da.
moze innym to odpowiada

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#1307.07.2010, 10:31

jan sorki

janciowodnik
7
#1407.07.2010, 11:12

Skąd pomysł o dostawaniu kasy za darmo? Nie dostaję jej za darmo, zdobywam pracą.
Co zaś do odpowiadania innym - firma ta bazuje na ludzkiej niewiedzy. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że pracując jako self-employed będą musieli sami zapłacić Tax i NIC, a potem ból... Oczywiście sami są sobie winni, jednak mimo to ich szkoda i człowiek chciałby pomóc. Spotkałem już kilka osób zainteresowanych tą pracą, które po rozmowie ze mną zrezygnowały z niej, zauważając że na zwykłym zmywaku czy sprzątaniu zarobią więcej i bez nerwów o 500GBP miesięcznie jeśli coś się wydarzy. Po korespondencji mailowej oraz lekturze tego wątku, gdzie sam pan Michael wylicza zarobki w firmie - kolejnych kilka. Mam więc pewną satysfakcję z pomagania ludziom w niepopełnianiu błędów.

BD.K
20 491 1
BD.K 20 491 1
#1507.07.2010, 11:18

dobrze ze napisales
a chetni i tak zrobia co zechca

pitterr6
4
#1629.06.2011, 20:59

WITAM temat dlugo nie poruszany wiec go troszeczke odswierze :) :(

Po pierwsze jesli naprawde dbacie o zdrowie fizyczne i psychiczne to NIE POLECAM pod zadnym pozorem pracowac dla firmy TLC !!!!!

Wiem ze niektorzy desperacko szukaja pracy ale sa pewne granice ktorych ta firma nie przestrzega , tam nie liczy sie czlowiek tylko kolejny numer (czyli pracownik) ktory zarabia na szefa ktory ma was w .... i nie liczcie na jaka kolwiek wspolprace z ich strony wy tylko macie wykonywac swoja prace i to za psie pieniadze od ktorych i tak wam zabierze ile sie da... co miesiac trzeba z kalendarzem sprawdzac czy ilosc przepracowanych dni zgadza sie z przelewem :) .O wszystko trzeba prosic tygodniami chemia jest tak rozcienczana z woda dla oszczednosci ze praktycznie nie ma swoich wlasciwosci i np. umycie brudnej felgi tym co nam daja jest praktycznie cudem , a uzywanie koncenratow jest zabronione bo pan wlasciciel straci za duzo £cikow ,mimo to i tak to my placimy za chemie nie on. Pan wlasciciel na jedno pytanie ma zawsze 10 odpowiedzi i dyskusja nie ma tu sensu , szkoccy pracownicy dostaja duzo wieksze wynagrodzenia niz my , nawet jesli sa leniwi i odwalaja sztuke to i tak pracuja dalej a polacy WYPAD ,ladny usmiech u waszych menadzerow zobaczycie tylko na poczatku pozniej to juz nie sa tacy mili ...... Praca jako self-employed nie jest zbyt dobrym pomyslem przy takich zarobkach , nie macie platnych urlopow i musicie placic podatki, to co napisal Radegast83 ze "people in TLC making £1200, £1400 a month and more" to chyba jakis zart bo moze szkocki menadzer tyle zarobi ale wy jesli zarobicie 1200 to raczej max , a to ze " TLC MINIMUM daily rate is £45.04 for 7.75 hours shift = £5.81 an hour " zapomnial dodac jeszcze ze od tego - £4.44 dziennie to jest £45.04 (- 4.44 = 40.60 )for 7.75 to jest £5.23 i pamietajmy i podatku :) Jeszcze wiele innych rzeczy i spraw kryje sie pod logiem TLC w gejowskich kolorach pink ....

Powiem jedno w moim dlugim okresie pracy dla TLC wiem ze to wyzysk i kant ...
Zycze wszystkim powodzenia i duzo do przemyslenia

pitterr6
4
#1729.06.2011, 21:23

To Radegast83
Ty sam jestes z innej planety , to co napisales to jakas bajka dla naiwnych ludzi , kazdy kto pracuje lub pracowal w TLC wie jaka jest prawda !!

Zachowaj troche honory i przestan ludziom wciskac te glupoty.

jakies pytania co do TLC piszcie [email protected]

pitterr6
4
#1829.06.2011, 21:25

jedna para rekawiczek dziennie he he he kpina !!!

karinoiha
2
#1929.06.2011, 22:32

TLC hehehe TLC temat powraca...
ja pracuje w tej firmie 2 lata, tak jak w kazdej pracy sa plusy i minusy. Ciagle sie tu przewija NIE POLECAM TEJ PRACY itd. ale mimo tego ludzie tam wciaz pracuja dlaczego??? jesli szukasz pracy zawsze mozesz isc do fabryki miesa i przebierac smierdzace odpadki lub siedziec w domu i narzekac ze nie ma pracy dla ciebie jak kto woli. NIE MA NAKAZU PRACY W TLC wiec nie rozumiem po co ta cala dyskusja???? Wiekszosc osob ktora sie przyjmuje to wrecz matoly ktorzy nie umieja sie nawet przedstawic po angielsku, ciagle narzekaja i maja na wszystko wyjebane- i wlasnie odnosnie pieniedzy dobrze by bylo gdyby wszyscy najlepiej 2000f zarabiali ale tak naprawde za co???? moze najpierw wypadaloby sie rozejzec jak wyglada rynek pracy i wtedy ewentualnie krytykowac TLC?? jeszcze nikt nie wynalazl pracy w ktorej sie nic nie robi i niewiadomo ile pieniedzy zarabia ludzie zejdzcie na ziemie!!!

karinoiha
2
#2029.06.2011, 22:42

zapomnialem jeszcze dodac odnosnie wypadkow czy uszkodzen samochodow jak dla mnie jest to oczywiste prawo jazdy= z umiejetnoscia kierowania pojazdami!!! spowodowales wypadek to kto dal Ci prawo jazdy baranie jesli po placu jezdzisz 5mil na godz!!! to ty lepiej nie wsiadaj za kierownice bo stanowisz zagrozenie na drodze!!!

pitterr6
4
#2129.06.2011, 23:26

widzisz kolego ja rowniez pracuje w TLC kilka lat dluzej niz ty i zgadzam sie, ze kazdy ma wybor lecz prawde trzeba pisac dla innych ludzi zeby wiedzieli jak kolorowo to wyglada i w co sie pakuja , twoje ego jest wielkie ale nie wiem co lukas zrobil ze tak pieknie piszesz :(

Profil nieaktywny
jozek.
#2322.06.2013, 08:51

mieszkam przy portobello ale nie kojarze tej myjni.Podejrzewam ze to jacys podwykonawcy dla salonow.
Ja mylem auta w wash'n valet na ferry road,ale i tak trzeba za kazdym razem chlopakow prosic zeby przytrzymali piane przynajmniej te 2 min.zeby umyc auto jak nalezy.Dla nich jak i dla kazdych innych liczy sie sztuka a nie efekt.
Teraz myje u chlopaka o imieniu Borys w jednym z garazy i umyje mi auto tak jak chce.

demon22
2 175
demon22 2 175
#2422.06.2013, 12:18

ludzie, po co myc samochody i placic ubezpieczenia i jak widze po waszej dystkusji to nie wiadomo czego mozna spodziewac sie po wyplacie.przeciez nie mozna tak zyc.jak juz ktos pisze na forum o jakiejs firmie, ktora robi jeden przekret na wyplacie, to oznaczy tylko to,ze mimo' iz jedni mowia,ze firma jest cacy, to kiedys moga wyebac kogos na kase.szukajcie innej pracy, przeciez mozna wykonywac mase innych zawodow i nie myslec o ubezpieczeniu i chemikaliach. no zesz k.u.r.w.a.m.a.c. ile mozna jeszcze oszukiwac ludzi?

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#2523.06.2013, 18:13

demon22
#24 | Wczoraj - 12:18
.
ludzie, po co myc samochody i placic ubezpieczenia i jak widze po waszej dystkusji to nie wiadomo czego mozna spodziewac sie po wyplacie.przeciez nie mozna tak zyc.jak juz ktos pisze na forum o jakiejs firmie, ktora robi jeden przekret na wyplacie, to oznaczy tylko to,ze mimo' iz jedni mowia,ze firma jest cacy, to kiedys moga wyebac kogos na kase.szukajcie innej pracy, przeciez mozna wykonywac mase innych zawodow i nie myslec o ubezpieczeniu i chemikaliach. no zesz k.u.r.w.a.m.a.c. ile mozna jeszcze oszukiwac ludzi?

DZIEKI ZA RADE TATO!
BLYSNOLES JAK SLEDZ NA NK

demon22
2 175
demon22 2 175
#2623.06.2013, 19:36

błysnąłem! ^ tez opier..lasz rodakow na kase w swojej firmie?

Konrad.W
Moderator
5 138
Konrad.W 5 138
#2724.06.2013, 13:51

nie wiem jak teraz wyglada praca dla TLC. pracowalem tam pol roku w 2005. byla to moja pierwsza praca w UK. dziwne, ale ja w 2005 mialem wyzsza stawke niz teraz ktos pisze.....

.....co do warunkow to byly rozne. kazdy salon mial swojego manager'a i zaleznie od osoby praca byla ok lub nie do konca;-)

na placu zazwyczaj pracowaly osoby, ktore nie przykladaly sie do pracy, wogole nie gadaly po angielsku lub nie mialy prawa jazdy.....tam po prostu ciezko bylo cos zchrzanic;-)

.....ja pracowalem w jednym miejscu (aczkolwiek po 3 miesiacach zostalem przeniesiony do innego salonu). jesli trzeba bylo raz czy dwa pojechac do innego oddzialu w czasie pracy to mnie manager zawozil.....

nie da sie ukryc, ze (niezgodne z przepisami HMRC) wymuszanie pracy jako self-employed dziala na niekorzysc pracownikow, ale jak ktos wspomnial, nikt nikogo do pracy nie zmusza....

nataliadance
1
#2819.08.2013, 20:03

Firma krzak. Na koniec miesiaca wmowia ci ze zarysowales samochod, naprawe wpisuja w zniszczenia i miesieczne wynagrodzenie wyniesie 300f

Fredro
133
Fredro 133
#2926.08.2013, 18:02

Odpowiedz jest jedna . Jak jestes gamoń i kozaczysz ze powinienes dostac wiecej zaraz po rozpoczeciu pracy to sobie daruj. Jesli jestes umotywowany a rynek pracy nie rozpieszcza to mozesz cos ugrac i zarobic grubo ponad 1000 uwierzcie mi a do tego jak bedziesz mial dobre koszta to nie zaplacisz podatku w ciagu roku. Ci co tak psiocza na TLC nie zabawili wiecej niz 3 mce . Pochwalcie sie gdzie pracujecie , ile zarabiacie. Niestety sa takie czasy ktore nie pozwalaja na przebieranie w ofertach a pracodawca nie wali do nas dzwiami i oknami. Kwestia tego czy ktos lubi taka prace czy nie albo inaczej to od ludzi zalezy czy sie ta prace polubi czy nie. Sa garaze tzw targetowe gdzie nie ma miejsca na opierdalanie sie , ale sa tez takie spokojniejsze.

Jak ktos chce pracować ten bedzie pracowal , a kto kozaczy i jest panem - sorry ale nie ma miejsca tutaj dla takich.

Darek69
2
#3027.08.2013, 08:03

Panie Fredro chyba nie pracujesz w TLC skoro piszesz,ze wszystko jest ok.Jesli jest tam tak pieknie to dlaczego jest tak male zainteresowanie tą pracą?Mnóstwo chetnych po rozmowie z 'szefem' odwraca sie na pięcie i zastanawia sie co to za oboz pracy?Dziwne normy i porącenia za produkty potrzebne do pracy.O stawkach na godzine nie bede juz wspominal,poniewaz to zdzierstwo okolo 4.40 na/h.Jezeli ty nie jestes gamoniem to dziwie sie co cie trzyma w tej firmie...dobre uklady z 'szefem'?Zgadzam sie z nataliadance,sam bylem swiadkiem takiego postepowania pracodawcy.Wymyslaja uszkodzenia i mają pretekst by nie wyplacac ciężko zarobionych pieniedzy.Fredro życze ci wszystkiego najlepszego,poniewaz mozna tam zrobic kariere najlepiej jako..."tyłowłaz".Powodzenia!

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm