Do góry

podlonczenie licznika gazu do domu?

Temat zamknięty
roki
23
roki 23
16.05.2013, 23:17

orietuje sie ktos ile kosztuje zalozenie licznika gazu w domu gdzie trzeba zadzwonic bo chcialem zalozyc w domu centralne ogrzewanie na gas?

Dezel
4 009 10
Dezel 4 009 10
#116.05.2013, 23:42

nikt sie nie ORIETUJE musisz wracac do polski

offski
838
offski 838
#216.05.2013, 23:45

musisz skontaktowac sie z British Gas. nie ma ustalonej ceny, wszystko zalezy od warunkow.

stronka

http://www.britishgas.co.uk/product...

nr tel 0800 072 5280

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#316.05.2013, 23:47
eva30
164
eva30 164
#428.05.2013, 10:39

Hej.
Jutro właśnie mają mi założyć licznik, za darmo o ile się orientuję. Firmę mam Scottish Power.
W mieszkamiu obecnie tylko prąd, też chce załozyć centralne gazowe.

Musiałam najpierw sprawdzic czy mam podciagniety do budynku gaz, i czy gaz jest "live", i jesli jest jakie jest jego ciśnienie.

W tym celu dzwoniłam do Scottish Gas Network.
Ich inzynier potwierdził, że mam gaz podciagniety, mała biała skrzynka na ścianie domu, gaz jest "live", inny pan przez telefon na podstawie kodu pocztowego podał cisnienie gazu "low".
Inżynier dał mi karteczkę potwierdzającą, z numerm referencyjnym. To wszystko gratis.

Potem zadzwoniłam do mojego dostawcy czyli Scottish Power, oni tam spisują wszystkie dane, moga zapytac o "MPR Number" - Meter Point Reference Number, którego, jesli nie miałes nigdy licznika gazu w domu nie masz, i tak im powiedz, przydzielą ci nowy.
Zapytają o ciśnienie gazu, i cz jest "live", zapytają gdzie ma być licznik, na zewnątrz czy w budynku.
Po zanotowaniu ktoś jest i czego oczekujesz, w ciagu 10 dni roboczych odddzwoni do ciebie ichni inzynier i umówi się na instalację licznika.

I to chyba tyle, potem już dzwonisz do firmy który takowe ogrzewanie ci bedzie montowac.

Dam znac jeśli jeszcze jakieś szczegóły wyjdą w praniu.

Życzę powodzenia, bo przebijanie sie przez setki automatycznych centralek potrafi nieco zmęczyć:-)

  • Strona
  • 1

Katalog firm